Razem z TP-Linkiem ruszamy z akcją dla blogerów

Zluzuj pewną część garderoby bo zaczynasz bez powodu się unosić.

To ta zmiana czasu że wystrzeliłeś jak Filip z konopi jakbyś nie miał zielonego pojęcia jak takie firmy traktują te “zgłoszenia”? Co TP-Linka obchodzą moje maile, zgłaszanie błędów do sprzętu który zaliczył w swoim życiu 3 aktualizacje z czego dwie ostatnie to beta a ostatnia z końca 2015 r.? Może nie jest to sprzęt zaraz po premierze ale jakoś inni producenci dają dożywotnie aktualizacje przynajmniej zabezpieczeń.

Miałem też doczynienia z ich sprzętem za kilkaset złotych i jest dokładnie to samo. Firmware leży i kwiczy w nim opcje okrojone tak chińczyk za 10 zł potrafi więcej. Zasilacze piszczą tak że słychać go z drugiego pokoju. Różne absurdy konstrukcyjne takie jak dodanie obsługi modemów LTE ale po USB nie dają tyle prądu żeby to LTE w ogóle działało, grzeją się gorzej niż stare procki AMD, ja nie zrobisz restartu co 1-2 dni to się wiesza albo zakłada dziwne lejki na transfer a to dopiero początek problemów.

Więc za przeproszeniem, to ty się nie wypowiadaj skoro nie miałeś sprzętu w ręce. Poza tym hejt a krytyka oparta na doświadczeniu to dwie różne rzeczy. Skoro prawda tak bardzo cię boli to się zgłoś do konkursu i sam zajmij swoje stanowisko na podstawie doświadczeń ze sprzętem.

A pewnie jak kiedyś na jakimś magnetowidzie widziałem np.:

  • Made in China
  • Produced/Manufacturing in Japan

albo kraje na odwrót.

Jak dostanę sprzęt do testu to ludzie sami wyciągną wnioski z wykresów itp.

Prawdziwe Polskie myślenie… błędne. Tyle.

Jak miałem iPhone, to było “Designed by Apple in California” i zaraz obok “Made in China”. Apple np. teraz sporo inwestuje w fabryki w USA, pewnie trochę boją się polityki obecnego prezydenta i spiny z Chinami.
Co do Asusa - produkt Chiński (a dokładniej Tajwański), produkowany w Azji. W Irlandii nie ma tego typu fabryki Asusa (jak i od czasów Della i IBM żadnej innej), co z nieznanych mi przyczyn sugeruje @anon59583276.

1 polubienie

Polskie myślenie wyrwane z kontekstu. Brawo ty!

Ja dodam od siebie, że kiedyś w RTV Euro Kupiłem za 150-150 zł nie pamiętam modelu router TP-Linka z ADSL bo miałem neostrade i nie był to najtańszy model. PRzyjeżdzam podpinam kablem, wchodze wcześniej na strone, sprawdzam wersję sprzętu na spodzie, pobieram nowy firmware, aktualizuje i zgon routera. Rura do RTV euro, wysyłaja, odpowiedź uszkodzenie płyty głó∑nej z winy uzytkownika, oddac za serwis 200 zł. Myślałem, że wyjdę tam z siebie i wszystkich pozabijam jak Bin Laden. Jak to miałem uszkodzić, niech się tym podetrą. Znajomy prawnik wystosował do nich pismo to przeprosili listem poleconym, autoryzowany serwis TP-Linka. Dałem mu 5 dych, że czas stracił na pierdołe. Miałem sprzęt D-Link, Netgear, PEntagram i takich cyrów nigdy. Teraz rok temu kupiłęm TP-Link Archer MR200, myślę dam szanse jeszcze raz, mineło z 5 lat. Wszystko fajnie, ale czemu ta drukarka stojąc metr od routera po WiFi co 5 minut traci sygnał i się rozłacza, to samo iPhone i firmware najnowszy. Wyszedłem z siebie i kupiłęm Asusa 4G-AC68U i poprostu wszystko raz ustawione, śmiga jak marzenie. Każde urządzenie się łączy, nawet dekoder nc+ z multiroom mający 2 kreski w 2.4Ghz smiga bez zająkniecia piętro niżej.

Może to jakiś prototyp, bo jak napisałeś wcześniej wyprodukowany w Irlandii.

1 polubienie

Nie, nic takiego. Poprosiłem Cię wczoraj (bo mi na tym zależy, jestem ciekawy tego routera) o zdjęcie Asusa wyprodukowanego w Irlandii. Nie ma w tym żadnego podtekstu, zwyczajnie interesuje mnie kwestia fabryki w Irlandii. Mogłeś wczoraj szybko sprawdzić producenta, to w miarę możliwości cyknij mi proszę zdjęcie tabliczki znamionowej/miejsca, gdzie jest informacja o produkcji w Irlandii. Za bardzo nie musisz nawet niczego odłączać, spokojnie można to przecież zrobić telefonem.

PS osobiste wycieczki dotyczące rodziny możesz sobie oszczędzić. Dzięki.

Niestety jest to z tyłu, na dole i stoi tak, że bez odłączenia ciężko w ogóle zobaczyć, a nie będę robił afery w domu żeby tobie zrobić fotke bo nie wierzysz.

Sorry.

Gdybym Ci nie wierzył, to bym nie prosił o zdjęcie. Jest to dla mnie ciekawostka i to dość istotna. Mam nadzieję, że tak jak wczoraj bardzo szybko sprawdziłeś miejsce wyprodukowania, to znajdziesz czas na zrobienie zdjęcia. Zauważ, że na forum ludzie też poświęcają czas na pomoc Tobie, więc jak możesz zrób mi to zdjęcie. Jak nie chcesz kombinować w niedzielę i psuć rodzinie weekendu bez internetu, to w tygodniu. Będę się przypominał, bo to dla mnie istotna kwestia, czy coś takiego zaczęto produkować w Irlandii.

1 polubienie

Dziś nie jestem w domu.

Oczywiście, że zgłoszenie do supportu poszło jeszcze tego samego dnia. Support znał problem i na szybko wysłali łatkę w wersji… beta, która w połowie rozwiązywała problem. Po wydaniu stabilnej wersji, problem z STP nie został rozwiązany. Normanie zmiana topologii zajmuje ułamki sekund, TP Linkom zajmuje to nawet 2 minuty. Problem polega na tym, że gdy switch robią elekcję root bridge i root port, to robią to błyskawicznie nie blokując portów, TP Linki blokują wszystkie porty na czas elekcji. Nie dotyczy to wszystkich modeli switchy, bo w tych wyższych seriach całe szczęście tego problemu nie ma. Co nie zmiania faktu, że do dużych sieci, z dużym ruchem TP Link kompletnie się nie nadaje, co zresztą widać po ofercie biznesowej (brak switchy warstwy rdzenia, brak switchy światłowodowych).

Gdy mam problem z działaniem danego urządzenia, piszę jeszcze w tym samym dniu do supportu. Nie chwaląc się, jeden z dużych dostawców urządzeń VoIP, dzięki mnie dowiedział się o poważnej luce bezpieczeństwa w ich sofcie, łatka pojawiła się po 2 tygodniach z zaleceniem jak najszybszej aktualizacji.

1 polubienie

Też jestem ciekaw tej fabryki w Irlandii, tak więc już dwie osoby proszą o to zdjęcie.

Może całe forum prosić :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Muszę?? Nie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jasne, że nie musisz, to tylko Twoja dobra wola. Z racji jednak tego, że nie powinno Cię to kosztować bardzo dużo pracy podzielisz się tą informacją.

:joy::joy:

Rozbawiłeś mnie teraz :stuck_out_tongue:

W razie czego, jakby ktoś potrzebował na Święto Bajki:

Przenośny hotspot LTE-Advanced M7650 - pierwszy sprzęt od TP-Linka będzie w moich rękach. Ojjj sprawdzimy sobie wszystko dokładnie, w czasie testu pod uwagę wezmę opinie które tutaj się pojawiły :wink:

:frowning: nic nie otrzymałem do testowania … liczę chociaż na HZ 2019 okolice Wrocka

2 polubienia