Realtek HD Audio PROSZĘ O POMOC!

Problem dotyczy zintegrowanej karty dzwiękowej Realtek HD Audio z płtyą główną Gigabyte.

Wczoraj formatowałem dysk, zainstalowałem Windowsa XP, po czym wszystkie wymagane sterowniki do poprawnego działania sprzętu, robiłem to już wcześniej wiele razy i nigdy nie było problemu aż do wczoraj! Instalując sterownik ( Realtek HD Audio Driver Version R1.75-5.10.0.5473(XP)/6.0.1.5473(VISTA) ) do karty dzwiękowej Realtek HD Audio z oryginalnej płyty wyskoczył błąd : “Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD Audio” i tyle !!

A czy masz XP SP3 a jak nie to czy zainstalowałes wcześniej przed instalacją sterownika dodatek UAA ?

Pożycz od kogoś inną płytę z tym sterownikiem i sprawdź

Sprawdź na XP SP2.

Temat a w nim inne tematy : reatlek-audio-problem-instalacja-sterownikow-windows-t374601.html

Ściągnij sobie najnowszą wersję sterów ze strony Realtek.Spróbuj odinstalować niedziałające sterowniki z poziomu trybu awaryjnego-powinno pomóc,wyczyśc dokładnie kompa z pozostałości(rejestr również).Zainstaluj ponownie sterowniki.

Nie instalowałem jeszcze “UAA” a service pack dopiero mi się pobiera. Ale panowie instalowałem te sterowniki zawsze na sucho! tzn. zaraz po zainstalowaniu win. XP i zawsze było ok ! Teraz coś jest nie tak. Przypominam, że instalowałem sterownik z oryginalnej płyty!

A nie wgrywałeś nowego BIOSA do płyty głównej ?

Walnij kolejnego formata :slight_smile:

Albo odpal jakieś live cd i sprawdź, czy działa. Może to sprzętowy problem.