Realtek RTL8139 + brak internetu (dziwne objawy)

Mam problemy z konfiguracją internetu na tej karcie - ustawiam IP, maskę, serwery DNS i pojawia mi się komunikat, że inny komputer w sieci już używa tego adresu IP… Nie wiem czy może to być spowodowane faktem, że wcześniej używałem karty sieciowej zintegrowanej na płycie głównej? Idąc dalej zatwierdzam, żeby mimo to nie zmieniał adresu - internet jest ale tylko jakieś 5-10minut po czym znika… Nic nie pomaga, restarty, ponowna konfiguracja połączenia itp. W opisie aktualnego stanu połączenia ciągle napis: “sieć niezidentyfikowana” - co może być problemem? czy powinienem instalować jakieś dodatkowe sterowniki, a nie tylko te które zawiera Vista? (dodam, że mam wersję HomePremium32bit)

Z góry dzięki za pomoc

ty lepiej kolego bój się żebyś nie dostał bana za duplikacje tematu :wink:

Jaki to internet? Sieć lokalna? Czy do LiveBox’a??

Łącze stałe z dialogu…

// temat wyskoczył podwójnie, bo był jakiś błąd serwera :frowning:

A jaki podajesz IP?

//spoko, powiadom tylko modków :wink:

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 9:39

Może to być wina IP… mam nadzieje że nie podajesz 192.168.1.1 :slight_smile:

Jesli by tak bylo to nie byloby takiego odstępu czasu.

WSZtm a ty już cicho bądź :wink:

Jeśli by mi się stronie nie otwierała i nie wyskoczył błąd po takim czasie…

// podaję własny IP (mam stały), który został mi przydzielony z DIALOGU a razem z nim maskę, bramę, dns itp - wszystko co na XP wpisywałem do protokołu TCP/IP - dodam, że na XP działa bez problemów…

Zgłoś się do operatora Dialogu… Może oni mają coś ze serwerem… bo coś mi śmierdzi że to serwery dialogu świrują… kolega który mieszka u mnie w bloku też ma Dialog- miał podobny problem… ale o dziwo po wymienieniu sieciówki- zaczeło wszsytko grać

Ale jest to możliwe, że jak teraz piszę spod XP to wszystko działa, a jak przechodzę na Vistę to trwa identyfikowanie sieci - w opisie połączenia jest: “Sieć niezidentyfikowana - Lokalne i internet” (jakoś tak)?? Nie powinno być problemów pod każdym systemem?

Zadzwoń do Dialogu :wink:

Ja mam problemy z netem na viście. Wszystko wpisuje dobrze. Ostatnio nawet znalazłęm skutkujący na 99% sposób na internet - w połączeniach (nie pamiętam dokładnie gdzie co i jak) mam coś takiego jak połączenie z routerem czy acces pointem i to wybieram i mi pasek przelatuje ze 2 razy i mam neta :smiley:

Czy przypadkiem Twój dostawca nie ma filtracji MAC Adresów? (Twoje IP + Adres Fizyczny Twojej Sieciówki = Dostęp Do Internetu)

Miałeś XPeka i na nim korzystałeś z sieci?

Nie sądzę, żeby coś takiego było… Na XP mogę się łączyć zarówno z sieciówki zintegrowanej (którą mam domyślnie wyłączoną) jak i z sieciówki podłączanej pod PCI…

Po rozmowie z konsultantką z Dialogu dowiedziałem się, że to wina tego że mam dwa systemy :twisted: i że jak będę miał tylko Vistę to będzie ok… (że niby sieciówka jest przypisana do XP i takie tam głupoty)…

A tu screen tego co mi się pojawia zaraz po instalacji Visty i wpisaniu wymaganych numerów IP, maski itd.:

http://img473.imageshack.us/my.php?imag … 842ap1.jpg

A w dzienniku zdarzeń takie info: “System wykrył konflikt adresów między adresem IP 87.105.***.*** a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym 00-04-96-10-3D-F0. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na tym komputerze.”

Hmmm… i co teraz? :confused:

W Viście (lub najlepiej w BIOSIE) wyłącz zintegrowaną kartę sieciową i skonfiguruj poprawnie sieć (adresacja) na karcie PCI i zobacz czy pójdzie.

Pozdrawiam

Albo też z pod xpka udostępnij sieć innym komputerom :slight_smile:

Przecież MOGADISZ pisze o Viście i nie wspomina o innych kompach.

Jest cały czas wyłączona… A co do konfiguracji to wszystko jest wpisane poprawnie :frowning:

Tonący brzytwy się chwyta - zrobiłbym tak:

wyłącz kompa, zmień slot PCI (tylko nie ostatni na dole jeśli płyta z AGP - współdzielenie) karty sieciowej - uruchom Vistę (powinna wykryć nowe urządzenie) i wtedy skonfiguruj sieć.

Zmiana PCI nie pomogła - pojawił się komunikat że inna karta używa tego IP ale jest odłączona od komputera - czy chcesz zmienić IP - zostawiłem żeby nie zmieniał i dalej mam “Sieć niezidentyfikowana” i brak neta :confused:

A co na to Menadżer Urządzeń w Viście? Pokazuje to wyłączone urządzenie?