Realtek, włączenie słuchawek [offtopic]

Nie chcę cię naprowadzać na jakieś nietrafione pomysły, ponieważ co do biosów i chipsetów płyt PC to nie jestem w temacie.
Więc przydałaby się jakaś pomoc od chłopaków, którzy mają ten temat dobrze opanowany.
Ten mój stary lapek ma bios też z 2009 roku i jakoś sterowniki UAD na nim weszły…więc nie wiem, czy bios ma aż takie znaczenie.
Poza tym, kupa ludzików siedzi na Windows 10 na sterownikach HDA i to często jeszcze tych, które mają swój panel Realteka, ponieważ już z tych nowszych Realtek wykastrował panel.
Więc chyba nie ma, aż co tak walczyć o te stery UAD.
Poza tym Asus z tego co czytam w necie miał też jakieś dedykowane stery do swoich kart inne od Realteka, więc …trudno zgadnąć co tak boli tę twoją płytę.
Wpisując ID Audio Controlera Hardware w google, powinieneś dostać stery, które powinny działać dobrze.
Ja po wpisaniu w google tego ID, otrzymuję taką listę na pierwszej stronie wyszukiwania i jest dobrze dobrany nawet mój model laptopa Lenovo, więc warto sprawdzić jakie według ID Audio Controlera znajdzie tobie.

Tak też zrobiłem, ID wklepałem do wyszukiwarki i taki mam wynik:
https://www.driveridentifier.com/scan/download.php/download/752671490/4F7FE989D0744FFEA90C4380C6C97449/HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888


Wersja dla Windowsa 7 co mnie nie dziwi.


Co do programu Intela, no cóż:


Może na Windowsie 7 by to działało.

Dziwne, że pokazuje ci w tych sterownikach znalezionych wszystko pod system 32 bitowy?
Taki masz Windows 10? 32 bitowy?
Jeśli masz system Windows 10 32 bit to pokazało ci na tej stronie sterowniki do Asusa niżej na liście do Windows 10 (chociaż widnieją jako Win7).
Są z 2020 i do twojego System P5QL-E, więc może dobrze zadziałają, mają na pewno panel Realteka, ponieważ ważą aż 600 MB, czyli te.

https://www.driveridentifier.com/scan/realtek-high-definition-audio-driver/driver-detail/4F7FE989D0744FFEA90C4380C6C97449/4560065/c0c129f84a0f7e682538c6c7aebbce38/752671490/HDAUDIO-FUNC_01%26VEN_10EC%26DEV_0888

Próbowałeś je zainstalować?
Poza tym jest też automat do wykrywania sterów na tej liście.
Próbowałeś go?
Nic ci więcej nie poradzę, bo widzę na angielskojęzycznych forach wątki z takim ID i są bardzo długie…więc są jakieś kłopoty z tym sprzętem chyba.
Z UAD to chyba u ciebie będzie większy kłopot.
PS. Ja wcześniej pytałem cię, czy masz system 64 bitowy, bo do takich sterów miałeś linki do 64 bitowych, więc jeśli masz system 32 bitowy to nie dziwne, że niektóre stery jakie próbowałeś wcześniej dawały błąd przy instalacji.

Windows 10 w wersji x64 oczywiście mam. No właśnie, dlaczego pokazuje sterowniki dla x86, nie wiem.
Nie instalowałem jeszcze, bo pewnie i tak instalacja nie przejdzie, skoro jest to plik dla x86.

Nie widziałem byś pytał, albo przeoczyłem co prawdopodobne. Nie mam Windowsa x86, tylko i wyłącznie od lat x64.

Tak sobie teraz myślę, że mój pecet był tylko wspierany do Windowsa 7, chyba. A później już bez wsparcia co nie oznacza, że sterowniki nie będą już działać.


Na tej stronie coś jest pochrzanione z nazewnictwem. Pobrałem ten sterownik, który podałeś, on na stronie widnieje jako x86 a włączając go, jest x64:


W dodatku jest to starsza wersja, bo ta którą ja mam zainstalowaną HDA, jest nowsza:

Ściągnąłem je i są w dwóch wersjach 32 i 64 bit.
Sprawdź je.

Włącz jeszcze z tej listy ten automat do wyszukiwania online, może coś dopasuje, jak ci nie zadziałają dobrze te.

Już raczej nic ci nie pomogę.
Zostaw te, które ci działały na początku i chyba daj sobie odbój, albo popytaj jeszcze na innych forach.
Jest fajne pod tym linkiem, tylko ostatnio mało się tam udziela autorka tego forum niestety, a jest naprawdę dobra.
https://www.fixitpc.pl/

Rzeczywiście, w dwóch wersjach.

No tak sobie myślę, że chyba rzeczywiście dam sobie spokój. Dużo kombinowania do tej pory, zabawy, a i tak efekt ten sam.
Całkiem możliwe, że nowsze komputery nie robią takich problemów jak ten ziemniak.

Nie zadziałały ci dobrze?
Te teraz ściągnięte?

Właśnie odinstalowuje te obecne, a zaraz zainstaluje te ściągnięte.


Zainstalowane, działają jak poprzednie, panel też jest.

Zostaje przy HDA, nie ma sensu dalej tego ciągnąć.

No niestety.
OK.

Także dzięki wielkie za dotychczasową rozmowę.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.