Redakcja DP kupi stare komputery!

kupię

(Krogulec) #1

Podczas pierwszego Zlotu dobrychprogramów zorganizowaliśmy wystawę starych komputerów. Niestety większość sprzętu była wypożyczona. Na kolejny Zlot chcielibyśmy to powtórzyć ale przygotować wszystko lepiej.

W związku z powyższym bardzo chętnie zakupimy/przyjmiemy:

  • stare komputery 8-bitowe np. ZX-80/81, ZX-Spectrum 48k/128k/+/+2/+3, Timex 1000/1500, 2048/2068, Atari 400/800, 600/800/1200XL, 130XE, Commodore PET, C+4, C16/C116, C128, Amstrad/Schneider CPC464, 664, 6128 (wersja kolor), Amstrad PCW8256/8512, Apple II, MSX (np. Spectravideo X'Press SVI-738), Acorn, Osborne, Elwro 800 Junior, Unipolbrit, Meritum, Mazovia, Mera-Kfap, Robotron, Sam Coupe i inne...

  • stare Amigi (1000, 2000, 3000, oprócz modelu 500), Atari (260ST, 520ST, 1040ST, Mega ST, Falcon 030 i inne), Macintoshe (128K, 512K, Plus, SE), Texas Instruments TI99/4A, Sinclair QL...

  • stare PCty (klasy PC/XT, PC/AT 286 - również przenośne)

  • urządzenia peryferyjne takie jak np. monitory (zarówno oryginalne np. Atari czy Commodore, polskie Neptuny jak i monitory Hercules, CGA i EGA), stacje dysków, magnetofony, joysticki, klawiatury, drukarki itd.

  • szczególnie poszukiwane są stare oryginalne oprogramowanie i gry

  • zakupimy także książki i czasopisma (np. Bajtek, Komputer, także zagraniczne)

Najchętniej widziany będzie sprzęt sprawny. Warunki cenowe każdorazowo do uzgodnienia - naturalnie jeżeli ktoś chciałby przekazać sprzęt w darze na rzecz redakcji to naturalnie również się nie obrazimy :stuck_out_tongue: Przy kompletnych i działających zestawach oprócz wynagrodzenia pieniężnego przewidziane dodatkowe bonusy - m.in. koszulki firmowe dobrychprogramów, gadżety naszych partnerów, zaproszenia na HotZlot, a także specjalne podziękowania podczas wystawy :wink:

Prosimy sprawdźcie czy na strychu, w szafie czy w innym miejscu nie zalega Wam jakiś "złom", popytajcie znajomych i dajcie znać na adres krogulec [at] dobreprogramy.pl

Ogłoszenie ma charakter bezterminowy!


(que_pasa) #2

Mam Amstrada CPC 464 i Atari XE (magnetofon + stacja dyskietek + kupa pirackich gier :wink: ). Do tego kilka książek (między innymi mapa pamięci, atari basic i coś tam jeszcze) oraz tak na oko z 200 egzemplarzy różnych czasopism komputerowych z tamtego okresu. Tylko że wartość sentymentalna tego jest spora, i mogę to Wam pożyczyć, np. jakieś pół roku przed zlotem nawet, żebyście mieli czas na obejrzenie co i jak.


(Rompiotr) #3

Niestety, ja ze swoją Toshibą Pentium 166 Mhz i pamięcią 32 MB pewnie muszę jeszcze poczekać z 10 lat... Cały czas na chodzie.


(Derelion) #4

A Win 95 oryginalny Was interesuje? Takowy posiadam aczkolwiek tylko i wyłącznie sam nośnik ze względy na to iż reszta mi się gdzieś zapodziała po tylu latach :roll:


(Krogulec) #5

Z powodów o jakich szczegółowo piszę w wątku "zlotowym" interesuje nas zakup, a nie wypożyczenie.

Mimo wszystko dzięki za propozycję :wink:

To trochę zbyt "mocny" sprzęt jak na nasze potrzeby :wink:

Tak ale raczej komplet - sam nośnik to za mało...


(mati75) #6

Krogulec , posiadam płytę główną 386, czy taka by was interesowała, lecz nie wiem czy jest sprawna.


(Krogulec) #7

PCty interesują nas do generacji PC/AT (286). Komputer na 386 już mamy :wink:


(Robson) #8

Ja mam Commodore 64 z mało używanym magnetofonem (udało mi się kiedyś kupić nowy) i ponad 10 kaset (na jednej jest nawet kurs BASICA po polsku). Brakuje tylko Joysticka, ale to akurat chyba najmniejszy problem.

Drugi sprzęt to pecet z lat 80-tych przywieziony Niemiec razem z oryginalnym monitorem monochromatycznym i klawiaturą. Pamiętam, że ma dysk 20MB i napęd na dyskietki 5¼. Mam też 6 takich dyskietek. System jaki na nim był/jest to win 2.xx jeżeli dobrze kojarzę.

Sprawdzę oba sprzęty w przyszłym tygodniu bo w tym mam sporo nauki :wink:


(Krogulec) #9

Oooo :o Ten pecet brzmi zachęcająco :wink: Czekam w takim razie na info :wink:


(Fempter) #10

Krogulec , a patrzałeś oferty na Allegro ? :slight_smile: Commodore MPS 1230, Atari 800 xl :slight_smile:


(Ryan) #11

Mój wujek miał baaardzo starego klona Ponga podpinanego do telewizora, z potencjometrami w roli kontrolerów. Jeśli jeszcze tego nie wyrzucił, powinienem to wyrwać za friko. Pasuje toto do Waszego planu wystawy, Leszku? :slight_smile:


(Krogulec) #12

Jasne - kilka sprzętów kupiliśmy właśnie na Allegro :wink: Niemniej tam problem jest taki, że często zdjęcia są kiepskie, trudno się zorientować na ile sprzęt jest zniszczony, sprzedający w wielu przypadkach nie gwarantują poprawnego działania, ceny są momentami astronomiczne itd. itd.

Jasne! :slight_smile:


(fiesta) #13

Stacja Floppy California Aces do Katarynki 800XL bądź 65XE z okablowaniem + kilkanaście oryginalnych gierek i programów (min z rzeszowskiego AVALONU) na flopach 5 1/2. Oraz sprzęg Katarynki do drukarki lpt (działa z większością igłówek).


(Kamil Jack) #14

ja mam ENIAC'a do sprzedania ;] czy takze takie cudo was interesuje?


(Krogulec) #15

Super :slight_smile:

Jasne :stuck_out_tongue: Gdzie go trzymasz? :wink:


(Matiz84) #16

Witam

Mam kilka gier które mógłbym oddać tylko nie wiem czy nie są zbyt nowoczesne;]

Destruction Derby 2 - instaluje się ale nie da się grać problemy z wyświetleniem grafiki ale myślę że da się to jakoś naprawić

Colin McRAE rally - instaluje się i nawet da się grać tylko strasznie zacina ale to pewnie też da się naprawić

Fields of Fire - nie działa

Płyty są bardzo porysowane i bez opakowań.

Mam jeszcze jakąś ośmio bitową grę telewizyjną GLK-2004 Fun Learner którą mogę sprzedać.

No i jeszcze instrukcja obsługi amigi 500 tylko tyle z niej zostało;/ .

Jeszcze czegoś poszukam ;]


(Krogulec) #17

Dzięki za propozycję. Gry niestety zdecydowanie zbyt młode, podobnie jak ta konsola (szukamy zresztą przede wszystkim komputerów).


(Kamilcetnarowicz) #18

Mogę zaproponować w idealnym stanie komputer Atari 800XL( plus zasilacz) wraz z magnetofonem przerobionym na TURBO (przeróbka wykonana u "brodatego" w Fenixie we Wrocławiu w 1985-86r)- kasety z grami również posiadam..:wink:

pozdrawiam

:lol:


(Krogulec) #19

Bardzo miło - ciężko znaleźć 800XL w idealnym stanie :wink: Skontaktuję się z Tobą pod podanym numerem (pozwoliłem go sobie usunąć z Twojego posta)


(Kamilcetnarowicz) #20

ok. Usunięcie numeru telefonu to doby pomysł.... Różnie w życiu bywa.... Na portal DP zaglądam codziennie ,ale praktycznie nigdy nie loguje sie na forum.

PS1- komputer jest bez naklejek itp. Oczywiście na chodzie...:wink:

PS2:

Do zobaczenia na III Zlocie DP..:wink:

pozdrawiam

:lol: