Redmi 4 Note MIUI 9 - nieusuwalne ikony

(HoLeeFuk) #1

Witam serdecznie.
Czy w ww. systemie da się usunąć niepotrzebne (wg mnie) ikony z pulpitu? Np. Internet, muzyka, itp, bo i tak do tego są aplikacje. Ja wiem, że to są systemowe ale może jednak?
Dzięki z góry.

(kameleon5) #2

Aplikacje systemowe można usunąć tylko mając zrobiony root na telefonie w innym wypadku jest to niemożliwe.

(HoLeeFuk) #3

Czyli zostaje mi pozbieranie tego do jednego folderu i zostawienie gdzieś z boku… Dzięki.

(darek_d) #4

kameleon5 - Widzę że nie zrozumiałeś zapytania. Nie chodzi o odinstalowanie programu tylko o usunięcie ikon. W starszych wersjach usuwało się ikonę z pulpitu do kosza. Obecnie w MIUI usunięcie ikony z pulpitu wiąże się z odinstalowaniem programu.
HoLeeFuk - folder to chyba jedyne wyjście

(kameleon5) #5

darek_d
Nie wiedziałem że aby usunąć ikonkę z pulpitu należy odinstalować program-to tylko tak jest w MIUI czy już w nowym androidzie?(mam 7.1.2) nova luncher przytrzymując parę sekund ikonkę mogę ją usunąć z pulpitu ale apka nadal jest na liście aplikacji,nie ma jej tylko na pulpicie(nie mam MIUI).

(~MacG) #6

MIUI nie ma app drawer’a więc wszystkie aplikacje muszą być na pulpitach głównych bo inaczej nie dałoby się ich w żaden sposób uruchomić.

(Giiixxxx6) #7

Dokładnie, MIUI nie ma AppDrawera, więc trzeba to zrobić za pomocą np. Nova Launcher.

(krystian3w) #8

Albo może w folder, na Meizu używałem.

(MartinaNeumayer) #9

He? A o MiSpace słyszeli kiedykolwiek? :stuck_out_tongue:

(~MacG) #10

MI Space nie jest dostępne na domyślnych motywach (a już na pewno nie na moim telefonie) więc jest to dość kiepska rada.

(Domker) #11

Folder kosz najlepiej zrobić i wrzucić ikony, zostawić na niewidocznym domyślnie pulpicie.
Ludziska sobie komplikują życie. Jakoś na iOS nikt nie narzeka, że nie można schować ikony aplikacji z pulpitu (o ile się nie mylę, bo nie wiem dokładnie jak to jest w iOS 11)

Ewentualnie można użyć metody z QuickShortcutMaker i ukrytym menu w MIUI.
Da się w ten sposób wyłączyć wiele systemowych apek.

(izok1980) #12

A jak wejść w tą ukrytą opcję w Miui żeby usunąć niepotrzebne systemowe apki?

(sevospl) #13

Inną opcją jest zainstalowanie Nova Launchera. Tam można zrobić w zasadzie wszystko.

(MartinaNeumayer) #14

No bo obsługują go motywy, które są do niego dostosowane. To raczej logiczne. Trzeba sobie taki znaleźć, zainstalować i użyć tej funkcjonalności.

(Domker) #15

Tutaj opisałem jak: Wyłączenie nieużywanych aplikacji GAPPS na MIUI 8 (bez roota)
Opis dla MIUI 8, ale w 9 też działa.

(~MacG) #16

Nie działa twoja metoda:

(WODZU) #17

Taki folder możesz wrzucić do dolnego paska ikon na ekranie, tam gdzie jest np. domyślnie dialer, aplikacja z kontaktami itd. Będzie wyglądało to podobnie jak przycisk “aplikacje” w innych Androidach, pod którym kryją się wszystkie zainstalowane aplikacje.
Tak jak tutaj ikonka Tools: