Redmi 4 Note MIUI 9 - nieusuwalne ikony

Witam serdecznie.
Czy w ww. systemie da się usunąć niepotrzebne (wg mnie) ikony z pulpitu? Np. Internet, muzyka, itp, bo i tak do tego są aplikacje. Ja wiem, że to są systemowe ale może jednak?
Dzięki z góry.

Aplikacje systemowe można usunąć tylko mając zrobiony root na telefonie w innym wypadku jest to niemożliwe.

Czyli zostaje mi pozbieranie tego do jednego folderu i zostawienie gdzieś z boku… Dzięki.

kameleon5 - Widzę że nie zrozumiałeś zapytania. Nie chodzi o odinstalowanie programu tylko o usunięcie ikon. W starszych wersjach usuwało się ikonę z pulpitu do kosza. Obecnie w MIUI usunięcie ikony z pulpitu wiąże się z odinstalowaniem programu.
HoLeeFuk - folder to chyba jedyne wyjście

1 polubienie

darek_d
Nie wiedziałem że aby usunąć ikonkę z pulpitu należy odinstalować program-to tylko tak jest w MIUI czy już w nowym androidzie?(mam 7.1.2) nova luncher przytrzymując parę sekund ikonkę mogę ją usunąć z pulpitu ale apka nadal jest na liście aplikacji,nie ma jej tylko na pulpicie(nie mam MIUI).

MIUI nie ma app drawer’a więc wszystkie aplikacje muszą być na pulpitach głównych bo inaczej nie dałoby się ich w żaden sposób uruchomić.

Dokładnie, MIUI nie ma AppDrawera, więc trzeba to zrobić za pomocą np. Nova Launcher.

Albo może w folder, na Meizu używałem.

He? A o MiSpace słyszeli kiedykolwiek? :stuck_out_tongue:

MI Space nie jest dostępne na domyślnych motywach (a już na pewno nie na moim telefonie) więc jest to dość kiepska rada.

Folder kosz najlepiej zrobić i wrzucić ikony, zostawić na niewidocznym domyślnie pulpicie.
Ludziska sobie komplikują życie. Jakoś na iOS nikt nie narzeka, że nie można schować ikony aplikacji z pulpitu (o ile się nie mylę, bo nie wiem dokładnie jak to jest w iOS 11)

Ewentualnie można użyć metody z QuickShortcutMaker i ukrytym menu w MIUI.
Da się w ten sposób wyłączyć wiele systemowych apek.

A jak wejść w tą ukrytą opcję w Miui żeby usunąć niepotrzebne systemowe apki?

Inną opcją jest zainstalowanie Nova Launchera. Tam można zrobić w zasadzie wszystko.

No bo obsługują go motywy, które są do niego dostosowane. To raczej logiczne. Trzeba sobie taki znaleźć, zainstalować i użyć tej funkcjonalności.

Tutaj opisałem jak: Wyłączenie nieużywanych aplikacji GAPPS na MIUI 8 (bez roota)
Opis dla MIUI 8, ale w 9 też działa.

Nie działa twoja metoda:

Taki folder możesz wrzucić do dolnego paska ikon na ekranie, tam gdzie jest np. domyślnie dialer, aplikacja z kontaktami itd. Będzie wyglądało to podobnie jak przycisk “aplikacje” w innych Androidach, pod którym kryją się wszystkie zainstalowane aplikacje.
Tak jak tutaj ikonka Tools:

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Redmi 4 note - zniknęły wszystkie ikony