[Redmi 9] Brak aktualizacji zabezpieczeń

Witam,

Zauważyłem że od dłuższego czasu nie dostaję aktualizacji na Xiaomi Redmi 9. Wygląda to tak jak na screenach poniżej

Ostatnią aktualizację zabezpieczeń mam z 5 stycznia 2021 roku co jest to ponad rok temu.

Wszelkie inne aktualizacje aplikacji systemowych są aktualizowane, a zabezpieczeń nie.

Druga sprawa to też jest taka czy Xiaomi Redmi 9 ma otrzymać lub otrzymał aktualizację MIUI na 12.5?.

Zmień region np. na Szwajcaria i sprawdź aktualizację systemu ponownie. Aktualna wersja EU Redmi9 to 12.5.3.0

Masz Global, który jest wprowadzany później niż wersja na rynek chiński. Dodatkowo przy aktualizacji do wersji 12.5 popsuli masę rzeczy i czasowo wstrzymali jej wprowadzanie do czasu naprawy. W Chinach już ruszyła, u nas w PL, gdzie większość sklepów sprzedaje raczej global niż EU trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dodatkowo, w Androidzie od wersji 10 poprawki bezpieczeństwa na większość luk są łatane poprzez Aktualizacje systemowe Google Play, które aktualnie powinieneś mieć z 1 grudnia 2021r.

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na aktualizacji to można wymusić. Tylko wcześniej sobie zrób kopię danych.

  1. Utwórz sobie spod menadżera plików katalog downloaded_rom
    Pobierasz ROM recovery do niego:
    https://bigota.d.miui.com/V12.5.3.0.RJCMIXM/miui_LANCELOTGlobal_V12.5.3.0.RJCMIXM_2d89589d10_11.0.zip
  2. Wchodzisz w aktualizator widoczny na drugim twoim screenie i wybierasz te „3 kropki” widoczne w górnym prawym rogu. Ręcznie wskazujesz plik ZIP, który pobrałeś.

Powinien zrestartować się do recovery i zaktualizować.

Dzięki za odpowiedzi.

Dobrze rozumiem @xttbx że mam ROM Global i stąd jest brak aktualizacji?. Muszę czekać by pojawiła aktualizacja i wówczas zaktualizować?.

Myślisz tu o samej aplikacji Google Play że ma być aktualizacja z 1 grudnia 2021 roku?. U mnie aktualizacja Google Pay wygląda tak

Nie wiem czy dobrze rozumiem że teraz poprawki bezpieczeństwa na większość luk są łatane poprzez Aktualizacje systemowe Google Play i Stan Aktualizacji Zabezpieczeń będzie zawsze widoczny na dzień 5 stycznia 2021 roku?.

@Domker czy link z ROM co wrzuciłeś jest tym samym ROM co by był jak by pojawiła się aktualizacja na Redmi 9?.

Ustawienia - Stan bezpieczeństwa - aktualizacja systemowa Google Play, tam poprawki są z 1 grudnia. Łata to większość łuk. Sprawdź, właśnie powinna być dostępna aktualizacja.
Ustawienia - stan bezpieczeństwa - aktualizacja bezpieczeństwa, tam masz z 5 stycznia.
Stan aktualizacji bezpieczeństwa zmieni się wraz z nową wersją MiUi. Musisz czekać.

Faktycznie jest 1 grudnia 2021 roku w Ustawienia > Stan Bezpieczeństwa

Ewentualnie mogę zainstalować ROM z linku co podesłał @Domker.

u mnie dziś wskoczyło na 1 stycznia 22 ;p
W teorii działa to tak że budżetowe telefony dostają te aktualizacje co 2-3 miesiące, średniaki i flagowce co miesiąc, ale jak widać różnie z tym bywa, nawet budżetówki ostatnio dostają co miesiąc poprawki.

Masz aktualizację @xttbx z 1 stycznia 2022 r. jako Aktualizacja Systemowa Google Play czy Aktualizacja Bezpieczeństwa?.

Przyznam że przez rok czasu nie wiedziałem że wszelkie luki są aktualizowane pod Google Play i szukałem co jest powodem że Aktualizacja Bezpieczeństwa nadal jest na dacie 5 stycznia 2021 r.

I różnie też bywa z aktualizacjami ROM jedni dostają wcześniej drudzy jeszcze czekają.

Aktualizacja systemowa google play - 1 styczeń 2022.
Aktualizacja bezpieczeństwa 5 styczeń 2021.
Nie przejmuj się za bardzo wersją MiUi, większość błędów łata niezależnie Google i wgrywa właśnie poprzez Aktualizacje systemową żeby nie czekać aż twórca danego smartfonu raczy ruszyć cztery litery i poaktualizuje swoje nakładki. Poza tym… błędy błędami, a i tak na klikanie użytkownika w niefajne linki i instalowanie niefajnych rzeczy łatek nie ma.

U mnie obie daty się wyrównały.

Koledzy niby dobrze prawią…ale moim zdaniem autor postu nie posiada telefonu w wersji Global bo byłaby wersja oprogramowania zatytułowana RJCMIXM a posiada RJCEUXM czyli wersję Europejską EU - tak wynika z załączonych zdjęć.
Już wielu osobom aktualizowałem MIUI właśnie w ten sposób, że na chwilę aktualizacji zmieniałem Region na np. Szwajcaria i wykrywało aktualizację. Po zaktualizowaniu wracałem na region Polska.
Region zmieniamy:
Ustawienia>Dodatkowe ustawienia>Region

@wexel1974 to ROM z linku od @Domker jest nie pod wersję Redmi 9 co posiadam?. Link jak widzę jest do ROM w wersji RJCMIXM, a musiał by być do wersji RJCEUXM.

@krystian3w u mnie nadal jet 5 stycznia 2021 i 5 grudnia 2021 rok. Ale jak kliknę w Aktualizacja Systemowa Google Play to pojawia się info Nie udało się zaktualizować. Aktualizacje są tymczasowo niedostępne i takie info widnieje zarówno jak jest dostęp do Internetu (dane mobile czy też Wi Fi) jak również jak w ogóle nie ma ma dostępu w ogóle do Internetu.

asziatko
Link od @krystian3w dotyczy oprogramowania Global a Ty masz wersję EU. Nie radziłbym instalacji innej wersji oprogramowania niż takiej jaką posiadasz ( myślę, że aktualizator „ręczny” nawet nie pozwoliłby na to ).
Aktualne wersje oprogramowania masz na:
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900381
Jest tych Remi 9 dużo - Twój to Redmi 9 EEA i stąd ściągnij odpowiedni ROM. Dalej postępuj tak jak napisał Domker

@wexel1974 dzięki za linka. Dla Redmi 9 EEA jest dostępny ROM

Stable ROM

Author: MIUI Official Team
Version: V12.5.3.0.RJCEUXM (MIUI11)
Size: 2.3G

w linku co podałeś. Jest również zmiana że (MIUI 11) tyczy się to że od wersji MIUI 11 jest aktualizacja czy dla wersji MIUI 11?.

Wrócę jeszcze na chwilę do Aktualizacji Zabezpieczeń. Kliknąłem w wiesz Aktualizacja Systemowa Google Play

mając Redmi 9 z aktywnym połączeniem Wi Fi i pojawiła się takowa informacja jak

Jest to aktualizacja zabezpieczeń czy samego Google Play?.

Zmień region np. na Szwajcarię i uruchom ponownie telefon. Na pewno coś wyskoczy. U mnie wygląda to tak

Wersja miui z linku który podałem jest wersją do której się zaktualizuje telefon ( Nakładka MIUI ).
Co do Google Play to nie wiem czy to aktualizacja samego Google Play czy tylko jego zabezpieczeń.
Spróbuj zmienić region na np. Szwajcarię i zobacz czy masz aktualizację MIUI. I zaktualizuj wszystko co możesz w telefonie.

Wrócę jeszcze na chwilę do Aktualizacji Zabezpieczeń. Kliknąłem w wiesz Aktualizacja Systemowa Google Play > Uruchom Ponownie Teraz jak na screenach powyżej i Redmi 9 po chwili uruchomił się w trybie Redmi 9 Recovery 3.0. Menu wyglądało tak jak na screenie

Redmi 9 Recovery 3.0

Screen znaleziony w Sieci. Trzykrotnie klikałem w Reboot było ponowne uruchomienie i znowu Redmi 9 Recovery 3.0. Dopiero za czwartym razem uruchomił się Redmi 9 poprawnie, żadne dane nie zostały utracone, wszystkie aplikacje są. Ale Aktualizacja Systemowa Google Play nie została zaktualizowana do nowszej daty, nadal jest 1 grudnia 2021 rok.

Co tego było powodem…?. Przyznam że teraz to nie co strach jest włączać tą aktualizację czy po raz kolejny nie uruchomi się Redmi 9 Recovery 3.0.

Ja bym na twoim miejscu poczekał aż wyjdzie MIUI 13 prawdopodobnie również dla Redmi 9 i 8. Telefon jest przecież używalny bez tych aktualizacji

@kozak795 mogę poczekać jak tylko będzie MIUI 13 dla Redmi 9, większych problemów to nie robi że nie ma aktualizacji zabezpieczeń chodź dobrze by było żeby aktualizacja zabezpieczeń była aktualna.