[Redmi 9] Brak czasu ładowania w statystykach zużycia baterii

Witam,

Może wydać się nie co dziwne to pytanie… po ostatniej aktualizacji Panelu Sterowania w Redmi 9, a tym samym Statystyki Zużycia Baterii nie ma informacji ile czasu upłynęło od ostatniego ładowania.

Jest tylko informacja na temat Aktywności i Czasu Czuwania, co Czas Czuwania nie pokrywa się z czasem kiedy było ostatnie ładowanie baterii. Wygląda to tak jak na screenie poniżej

Czas Czuwania jest dużo mniejszy jak faktycznie licząc czas od ostatniego ładowana. W poprzedniej wersji Panelu Sterowania (przed aktualizacją) była informacja ile czasu upłynęło od ostatniego ładowania.

Czyżby nie było takiej informacji po aktualizacji bądź jest gdzie indziej dostępna (przyznam że nigdzie nie znalazłem)?.

Aktywny + Czas czuwania =

Nope. Sam czas czuwania = czas od ostatniego ładowania.
Czas aktywny - że w tym momencie był ekran użytkowany.

No patrz, a mi suma tych dwóch wartości, zawsze idealnie oddaje czas od zakończenia ostatniego ładowania, za kilkanaście minut upłyną faktyczne 24h, dla mnie wszystko jasne

No to Xiaomi nieźle zaszalał tak debilnie odgraniczając te dwie wartości.

Pojęcie indywidualnie względne, nie nam to oceniać…reasumując prostym działaniem matematycznym @asziatko otrzyma wymiar interesującej go wartości

Właśnie jest to jak najbardziej poprawne, bo czas czuwania nie powinien wpisywać się w czas aktywności choćby ze względu na inne stany CPU.
W stanie czuwania pobór energii jest o rzędy wielkości mniejszy, bo CPU przechodzi w stan energooszczędny, potem w stan uśpienia, gdy żyroskop nie wykrywa ruchu przez jakiś czas, no i ekran jako kolejny zjadacz baterii jest wyłączony lub w przypadku Amoled w niewielkim stopniu aktywny. (przy włączonym AOD)

W trybie aktywności część rdzeni jest wybudzania (tych bardziej energooszczędnych) i potem w zależności od obciążenia są aktywowane mocniejsze.
Dlatego właśnie rozgranicza się te dwie rzeczy, a przynajmniej powinno.
Aplikacje takie jak AccuBattery w ten sam sposób naliczają.

Uwzględnia tylko pełne cykle, doładowania się nie liczą.

@Madafaker fakt faktem u Ciebie pokazuje sumę 24H, a mi przyznam że nijak się ma ten wykreś do całości.

Patrząc teraz na wykres baterii w moim Redmi 9 to mam

Aktywny: 2 H 20 Min + Czas Czuwania: 21 H 12 Min co daje 23 H 32 Min, a jest to nieprawda z racji że ładowanie było zakończone w dniu 14 września o godzinie 23. I powinień wykres pokazywać prawie że już 2 dni, a nie cały dzień.

@daras28-82 zawsze ładuje do pełna nie doładowuje telefonu tylko zawsze pełne ładowania do 100%.

@Domker mówisz że jest to poprawne pokazywanie wartości?. To jak odczytać takową wartość jak jest u mnie aktualnie że wykres pokazuje

Aktywny: 2 H 20 Min + Czas Czuwania: 21 H 12 Min

To Aktywny znaczy że tyle korzystałem z telefonu?. A czuwania że tyle był telefon na czuwania to jak to rozumieć?.

Aktywny to od momentu aktywacji ekranu do momentu zmniejszonego poboru energii, gdy żyroskop wykryje brak ruchu zmniejsza do minimum aktywność CPU. Od tego momentu to już jest liczone jako czas czuwania. Do aktywności zliczane też są czasowe wybudzenia z deep sleep, gdy np. przyjdzie jakaś wiadomość/powiadomienie lub są odpalone działania w tle typu np. muzyka.
Więc raczej bym to określił, że oddaje to bardziej stan CPU niż faktyczny czas korzystania ze smartfona.
Dla mnie bardziej trafnym wskaźnikiem faktycznego korzystania ze smartfona jest SoT (Screen on Time), czyli czas ile wyświetlacz był włączony.

@Domker rozumiem. Czyli tak naprawdę teraz nie ma możliwości otrzymania wyniku Aktywność + Czuwanie tak żeby był równy czas 24 H czy też 48 H?.

Pytanie tylko dlaczego Xiaomi tak zmieniło czas pracy baterii że nie ma właśnie tej informacji ile upłynęło czasu od ostatniego ładowania, a jest natomiast informacja o czasie Aktywności i Czuwania?.

A czy przez aplikację zewnętrzną jest możliwość otrzymania informacji ile minęło od ostatniego ładowania?.

Dodaj te dwie wartości i Ci wyjdzie. One się resetują po naładowaniu do pełna, bo odnoszą się do cyklu na baterii.

@Domker przyznam że nijak się to ma do całości. Aktualnie było ładowanie na full jak zawsze, a przed ładowanie Aktywność + Czuwanie dało wynik 24 H co w realistyce nie ma odżwierciedlenia gdzie faktycznie ładowanie było dokładnie 65 H.

Coś jest nie tak z tym obrazowaniem czasu baterii… .

Chłopaku weź się wreszcie ogarnij i przestań przynudzać, zrozum na co patrzysz/co widzisz…funkcja/opcja Statystyki zużycia baterii jak sama nazwa wskazuje, przedstawia wyłącznie aktywność+czas czuwania w cyklu/zakresie tylko ostatnich 24 godzin, nie jest to licznik upływu czasu od ostatniego ładowania baterii , nie myl/nie mieszaj pojęć…amen!

@Madafaker mówisz że jest to " licznik upływu czasu od ostatniego ładowania baterii". Nie bardzo ma to odzwierciedlenie… skoro teraz mam

Aktywny 3 H 24 Min, a Czas Czuwania 20 H 14 Min co daje może (na chwilę obecną ) i prawie 24 H ale nie pokazuje pełnego czasu od ostatniego ładowania i może przynudzam ale powiem że brakuje mi tej opcji ile czasu minęło od ostatniego ładowania baterii.

Ładowanie baterii miało koniec w piątek o 7 rano. Jak by nie liczyć to jest 51 H prawie.

Ty nie potrafisz przyswoić prostej treści?

Po raz ostatni kilka razy powtórzę, t r z y r a z y w o l n i e j

To by było na tyle…

@Madafaker rozumiem Cię doskonale :slight_smile: w czasie 24 H aktywny telefon był przez 3 H 24 Min. To jest zrozumiałe.

Tylko dlaczego nie ma / została usunięta opcja która mówiła ile czasu minęło od ostatniego ładowania?. Wiadomo ciężko stwierdzić, ale bądź co bądź była przydatna takowa informacja.

Jak nie programuje dla “Ksajomi” to pewnie nie zna powodu, pewnie nawet “Android Police” nie zna jak po inżynierii wstecznej/odwrotnej brak w kodzie notatek czemu opcja zniknęła lub ją zakomentowano (przy czym kompilator pewnie te notatniki usunął w locie dla “optymalizacji”).

@krystian3w rozumiem, szkoda powiem ale cóż, jak taka była wizja żeby tego nie było to nie przeskoczy się tego.

A jest zewnętrzna aplikacja bądź widget który pokazuje czas od ostatniego ładowania baterii?.

Ustawienia => Usługi i opinie => Problemy / Propozycje => Wyślij

service.global@xiaomi.com