[Redmi 9] Brak powiadomień o nowych dostępnych aktualizacjach w Sklep Google Play

Witam,

Od tygodnia mam Redmi 9 i zauważyłem że pomimo włączenia powiadomień i ustawienia aplikacji Sklep Google Play nie otrzymuje powiadomień o nowych dostępnych aktualizacjach aplikacji.

Wszystko co można było ustawić dla powiadomień Sklep Google Play mam ustawione tak jak na screenach poniżej

Żeby sprawdzić czy są dostępne aktualizacje aplikacji muszę ręcznie wejść w Sklep Google Play i zobaczyć czy są dostępne aktualizacje.

W czym jest problem że nie otrzymuje powiadomień o dostępnych nowych aktualizacjach aplikacji ze Sklepu Google Play?.

Mam dwa telefony i na obu, ten sam przypadek. Google zmieniło sposób aktualizowania aplikacji. Powiadomienia nie będą wyświetlane tak, jak to było kiedyś. Wszystko jest ok.

@anon423116 dzięki za informację. Przyznam że nie wiedziałem i tym bardziej jestem zdziwiony.

A wiadomo coś na temat jak Google będzie teraz powiadamiało o aktualizacjach aplikacji ze Sklepu Google Play?.

A przy okazji zapytam Ciebie, czy jak uruchomisz aplikację Sklep Google Play i wejdziesz na zakładkę Biblioteka to masz nieustające kręcące się kółko jak by aktualizacja która nie może się skończyć?.

Nie wiem. Od kilkunastu miesięcy, powiadomienia nie są już wyświetlane.
Podejrzewam, że nikt nie zgłaszał tego problemu, bądź to celowy zabieg Google.

Nie mam tak. Po chwili lista aplikacji wyświetla się.

@anon423116 u mnie to tak wygląda po wejściu w Bibliotekę

Cały czas kręci się kółeczko czy na transferze danych od operatora czy na Wi Fi to wiecznie się kręci i nic się nie dzieje.

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji.

@anon423116 zrobiłem tak właśnie że czyściłem dane aplikacji i nic nie pomogło.

No to czekać pozostaje. W końcu samo naprawi się, jeśli wszystko jest ok.

@anon423116 tak samo miałem na poprzednim smartfonie Huawei P9 Lite Mini, tak samo się kręciło kółeczko w zakładce Biblioteka.

Mam to samo kółko, na początku myślałem, że to bug z przeskakiwania z telefonu na telefon i system niby zgłupiał na jakim jaką apkę miałem - jak widać raczej nie.

@krystian3w też tak właśnie myślałem z początkiem jak miałem jeszcze Huawei P9 Lite Mini że to coś Android 7.0 szwankuje i robi się błąd pobrania albo synchronizacji. Nawet wówczas usunąłem konto Google, odinstalowałem aktualizacje Sklepu Google Play ale nic to nie dało. I tak samo mam teraz na Redmi 9.

Pozostaje tylko sprawdzać ręcznie czy są aktualizacje aplikacji w Sklepie Google Play?.

Google celowo to wyłączył.

@krystian3w dzięki za linka, czytałem właśnie o tym że Google wstrzymało powiadomienia o aktualizacji i dostępnych aktualizacjach apek w Sklepie Play… hm… skąd takie zagranie żeby wstrzymywać powiadomienia?.

Żeby Użytkownik nie wiedział z automatu które aplikacje można zaktualizować czy też że dana aplikacja się zaktualizowała?. Co to wnosi Google że tak zrobił, przyznam że nie wiem.

Jeżeli chodzi o Bibliotekę to Google też to chce zlikwidować. U mnie, co prawda się pojawia, ale nie idzie usuwać (usuwają się elementy, ale po przełączeniu widoku znowu się pojawiają), nowe pozycje się nie dodają do niej.
DP też o tym pisało zdaje się tu:

@Domker dzięki za linka.

U Ciebie pojawiają się powiadomienia z aplikacji Sklep Google Play?.

Też nie. Także to sprawka Google niestety.

Mnie jeszcze na listę “Biblioteka” trafiają “nowe” apki, czyli te wywalone.

@krystian3w te zdeinstalowane / usunięte apki wpadają do Biblioteki jeszcze, ale jak niekiedy chcę się je usunąć X to potrafi wyłączyć całą aplikację Sklep Play od tak bez powodu.

Mnie niedawno oglądanie aktualizacji appek wywalało sklep, ale aktualizacja chyba szła dalej.