[Redmi 9] Pliki *.* miuigallery

Witam,

Zauważyłem ostatnio że na karcie SD tworzone są pliki o nazwach cyfrowych z rozszerzeniem .miuigallery, tych plików jest dość sporo już utworzonych - wygląda to tak jak na screenie

Nazwa sugeruje że są to pliki związane z galerią zdjęć / zdjęciami.

Co to są faktycznie za pliki i czy można je usunąć całkowicie?.

Może jakieś pliki miniatur galerii. Lepiej nie usuwaj, albo skopiuj na kompa i spróbuj usunąć - zobaczysz.

Nie ruszaj tego. Po to ma kropkę z przodu, aby było ukryte.
To m. in. pliki optymalizacji (cache) wyświetlania miniatur i katalog operacyjny jak np. coś przycinasz/kadrujesz. Jeżeli masz synchronizację włączoną z MiCloud to też zdjęcia się kolejkowane tam do wysłania w chmurę.

@Domker a czy czasami ta kropka to nie jest przed rozszerzeniem nazwy pliku?.

Chyba że kropka ma być przed nazwą nadanego pliku to wówczas by był ukryty plik… .

Hm… czyżby za każdym razem co będzie się działo na zdjęciach / miniaturach / wysyłaniach / synchronizacji to będą tworzone pliki?. To z czasem będzie ich straszna ilość jak by nie było.

Nie, bo co jakiś czas są usuwane lub możesz usunąć przez panel sterowania w MIUI.

Odnośnie kropki to jest tak jak pod Linux przed nazwą katalogu i pliku powoduje ukrycie.

Dokładnie.

@Domker, @blumberplumber czyl jak bym dał kropkę przed ciągiem cyfr w nazwie pliku *.*miuigallery to zostanie ukryty plik. A może inaczej, da się seryjne / hurtowo ukryć wszystkie takie pliki które są *.*miuigallery?.

Ja delikatnie mówiąc wszystko w… a nazbierało się tego ok 77 pliczków o wielkości ,0" Jak na razie działa a mam Redmi 9 note PRO Jak jestem przy temacie,co prawda dzwoniłem szomej czy jak oni tam się zwą i miała babka oddzwonić i cisza.Dotyczy pewnych ustawień;po odłączeniu ładowarki wyłącza mi wcześniej włączone oszczędzanie baterii i uruchamianie przez podniesienie nie wiem gdzie to zmienić…

To niby Android 10 może uznawać za zbędne jak naładowałeś do 100%, nic dziwnego że nie oddzwania jak to nie wymysł Oppo/Xiaomi a samego Google.

Nie dramatyzuj, wszystko jest bardzo czytelnie przedłożone w ustawieniach…

Korzystaj z bardzo funkcjonalnej, intuicyjnej wyszukiwarki w ustawieniach

Dobrze piszesz i to wszystko jasne, tyle że po odłączeniu ładowarki po jej naładowaniu automatycznie odłącza te opcje.Muszę ponownie tam ,wchodzić" by je aktywować…

@Madafaker, @jozef47 podam na swoim przykładzie. Mam Redmi 9 mam też ustawione Oszczędzanie Baterii nie mam aktywnej opcji Podnieś, Aby Wybudzić i jak włączam ładowanie czy to będzie 20% czy 25% czy nawet 19% bateria się ładuje, dobija do 100% i opcja Oszczędzania Baterii nie znika, a jest cały czas aktywna po naładowaniu.

@jozef47 jak usunąłeś wszystkie pliki *.*miuigallery to wszystko poprawnie się wyświetlało - zdjęcia, minitaturki?.

Jak najbardziej Jak potrzebuję dokonać zmian np.własnej tapety to:ustawienia\tapety\menadżer plików\karta SD i czy tapety czy kontakty itp.Mam na karcie SD odpowiednie katalogi: Kontakty foto,dzwonki itd. mam dopasowany dzwonek do każdej osoby itd.Te pliki o które pytasz, zaglądałem zaś się potworzyły.Łatwo je usuwać po podłączeniu telefonu do komputera i masz wszystko jak na dłoni.Może nieco chaotycznie piszę ale sam jeszcze dobrze nie opanowałem tego Redmi bo mam chyba miesiąc.

U mnie jest aż 471 plików *. *miuigallery…

Nie wiem ja wywaliłem bo jak pisałem nie ma się kogo zapytać,dzwoniłem do sklepu w W-wie nie wiedzą kazali dzwonić do serwisu a w serwisie do dziś brak odpowiedzi.Z kolei brak takiej pełnej instrukcji bo to co dają to śmiech na sali.Napisano;włącz wyłącz i jak będziesz wyrzucać pamiętaj gdzie oddać baterię :-)) Już kilkakrotnie przywracałem do ustawień fabryczny ale to w celach testowania różnych opcji i edukacji o tym cudzie.Tak ogólnie jestem zadowolony…

Z tą ilością tych plików MIUI Gallery to jednak bug i jest już naprawiony w wersji 2.2.16.19 aplikacji, ale w kanale aktualizacyjnym jeszcze nie jest dostępna.
Jak chcesz to zainstaluj z pliku APK:
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-gallery/miui-gallery-2-2-16-19-global-release/

Powinno rozwiązać problem. Z tworzeniem się tych plików na nowo.
(https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/help/miui-gallery-creating-weird-files-sd-t4142833/page2)

@Domker dzięki za info i linka do aktualizacji.

Pobrałem i zainstalowałem ale przyznam że teraz Galeria nie otworzy się w ogóle. Hmm. Pojawia się błąd otwarcia i możliwość wysłania raportu.

To pobierz najnowszą wersję bez dopisku “global”, bo na niektórych smartfonach właśnie wersja global po aktualizacji się wykrzacza.
Oczywiście najpierw usuń poprzednią aktualizację.

Dzięki @Domker pobiorę wersję Galerii MIUI Gallery 2.2.16.23 z 2 października 2020 r. Wersje Global już usunałem.

Czytałem jeszcze na Forum XDA https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/help/miui-gallery-creating-weird-files-sd-t4142833/page2 że aktualizacja nie instaluje się w języku systemu smatfona, tylko w języku angielskim. Wówczas po aktualizacji będzie Galeria w wersji po angielsku?.

Nie wiem, bo ja mam Mi5 Pro aktualizacje wielu apek systemowych się skończyły.
Skoro nie jest w kanale aktualizacji i jest APK jest po angielsku to możliwe, że nie będzie po polsku. Zawsze możesz aktualizacje odinstalować.
Pewnie w swoim czasie będzie normalnie dostępna aktualizacja.