Reklama antyreklamą? Hahaha!

Tu się wracać nie chce a raczej nie ma się wyjścia. Naprawdę PORTALODAWCÓW bawią te z automatu uruchamiane reklamy video?
Usera macie w czarnej d… czy jak???
Przecież dzięki userom istniejecie więc jak to w końcu jest?
Wystarczy tydzień hulania po DP i transfer mobilny ukatrupiony!
Naprawdę nie da się tego nie odtwarzać z automatu???

Firefox + ublock origin lub Adguard apk. I po problemie.

Dokładnie jak wyżej sam mam Adguarda dożywotniego chyba od prawie samego początku i za ch*** bata k***a nie wyobrażam sobie przeglądania internetu bez blokera…

1)Zalecane filtry to krajowy polski - czyli blokuje reklamy przede wszystkim naszych polskich portali
2)Warning removal list - blokuje płacz związany z tym że toksyczny skrypt danej strony wykrywa blokera i prosi o wyłączenie.
3)Filtry irytujących eloementów - Czyli podobnie jak wyżej tym razem powiadomienia w tych paskach o polityce i prawach cookies które i tak każdy portal obchodzi i nagina swoim kruczkami prawnymi srając na prywatność swoich użytkowników.
4)Malware Domains - takie tam szkodliwe adresy uzupełnienie do AV
5)NoCoins - Strony które mogą używać naszego komputera jako swoją kopaczke do kryptowalut
6)Filtr mediów społecznościowych - czyli blokuje odniesienia i przycisk sub i polub do medialnych społecznościowych stron m.in spybook

Kolejny wart uwagi dodatek do przeglądarki to Decentraleyes
Czyli blokowanie zapytań od CDN czyli kolejne uzupełnienie żeby zminimalizować wysyłanie naszych danych.

Dodatkowo moge polecić program do izolacji przeglądarki i nie tylko który sam używam od lat to Sandboxie :slight_smile:

Za każdym razem nie mogę wyjść z podziwu, że są jeszcze ludzie, którzy przeglądają internet na gołych przeglądarkach. Taki np. uBlock to przecież podstawa dzisiejszej egzystencji.

2 polubienia

Zgadzam sie :smiley:

No cóż, nasz świat składa się z mixu. Są ludzie, którzy używają adblocków, są ludzie, którzy ich nie używają i są tacy, co o nich nie słyszeli. I egzystencja nie ma nic do tego. :joy:

A jak jesteś typem nerda, lubisz przeklikiwać domeny to polecam combo uBlock i uMatrix :smiley:
@anon50463725 używałem, przez chwilę na Safari (jest bieda z rozszerzeniami na macOS), tragedia XD

Firefox na Androida o kant rozbić. Nie wiem jak Ty, ale są dni, gdzie muszę za każdym razem akceptować ciasteczka, po załadowaniu strony. A innym razem wystarczy raz zaakceptować. Często nie mogę zalogować się nawet na DP, bo po wciśnięciu przycisku “zaloguj”, strona tak jakby odświeżała się.
Poza tym, jedynie Firefox nadaje się z zestawem do blokowania reklam. I to się sprawdza.

I don’t care about cookies rozszerzenie to o cookies / rodo.
Co do zalogowania, DP mi działa normalnie.

Dzięki, rozszerzenie zainstalowane.

1 polubienie

Daj znać za jakiś czas czy pomogło. :slightly_smiling_face:

DP dało tak zoptymalizować szablony że się aż psuje sekcja programów w prawej kolumnie, w powiadomieniach dziwna czerwona kropka na “ikonie” programu, niby żadne video bazujące na playerze WP się nie odtworzy i ktoś niby powie że to RODO wymaga by portal nie odtwarzał filmów i psuł się layout?

A co robiła ta reguła z xhr? Może by ją użyć + kosmetyczne poprawienie tej ogromnej białej luki pomiędzy artykułami. I wywalić te rodo z domen WP. Pomysły?

CSS nie naprawi odtwarzaczy (a to że z boku czy w środku tekstu wciśnięte i jaką treścią, to już inna bajka) ani sekcji wideo jak ktoś przypadkiem tam wejdzie.

A potrzebne te video na domenach wp?

Smutaśne to WP bez reklam:


Nawet disconnect facebook coś blokuje…

Reasumując - temat, to próba zajojczenia na DP. Takie reklamy wideo - to jest powszechne w całym necie, czy onecie najwięcej, ale coby sie przyssać, to dać taki temat, że reklama antyreklamą.
W dzisiejszych czasach nie sposób poruszać sie na stronach www, bez blokowania spamu, przekierowań na malware, bez blokowania złośliwych reklam, szpiegostwa itp.
Tylko ignorant może wlazić w g na boso i uczepić się jednego portalu. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co bądź to bądź jest tu do ubicia cały Gemius i te RODO.

Gemius jest na interia, WP, wiadomości tvn24 i w tak wielu portalach, że batożenie DP nie ma sensu. Albo to się totalnie blokuje , albo tak na marginesie zjawiska robi się raban.

Ktoś tu mówił, że przeglądarka goła to samobójstwo? :thinking:
Witam, zero jakichkolwiek dodatków w Firefox i Opera GX i żyję. Mogę dać autograf :slightly_smiling_face:
Jakim prawem? A takim, że omijania reklam trzeba nauczyć się, a nie używać AdBlock-family software’u.

Dodatkowo:
https://adocean-global.com/pl/
Przepiękne połączenie 3/4 śmieci internetowych w jedno.
A tak globalnie blokować Gemius by trzeba. A xhr to wywalało sporo śmieci. Dlatego spytałem o tą regułę @krystian3w. :slightly_smiling_face:

1 polubienie