Reklamy na portalu

Witam, czy reklamy któe widzę wchodząc na forum czy stronę główną dp wyświetlane są prze portal, przez google czy może dopadł mnie jakiś złoścliwy programik?

 

To akurat robią firmy reklamowe, które Cię też śledzą i Twoje preferencje wyświetlają Ci, według pewnego pokrętnego klucza korporacji google. Google wie… wszystko. Załóż gdzieś własną stronkę, bo coś za coś i dowiesz się, jakie wynalazki każdy zobaczy, co na Twojej stronce reklamują.

Preferencje, to jak z lusterkiem, który znalazł Mądrusiński. To moje zdjęcie! - powiedział. Dostał w łeb od teściowej. - Nie widzisz, że to moje zdjęcie?

Akurat widzę selera nad tematem. :slight_smile:

Możesz wyłączyć “wyniki prywatne” w ustawieniach wyszukiwania google.

A więc google. Kamień spadł mi z serca, wujek chyba nie zrobi nic złego bratankowi, prawda? :shock:

Uważaj. Niektórzy deweloperzy swoich produktów korzystają z instalowania gdzie się da, złośliwych wirusów, aby molestować swoimi reklamami. Robią to na chwilę, przez chwilę, i nie obchodzi ich, ile padnie przy tym systemów.

Ten temat Twój, to taki ciekawski, bo wszędzie masz reklamy.

Nie ma gmaila bez reklam, na filmach youtube i wszędzie, choć niektórym zdaje się, że je blokują. Gdy faktycznie zablokują, a są sposoby, to zablokują sobie youtube…

Gdy na dobrychprogramach, czy tu na forum wyskakuje Ci jakaś natrętna reklama, to znaczy, że coś Ci mogło wleźć, jakiś szkodnik.

Nie brakuje skanerów tego typu zagrożeń.

Reklam Tu - wcale nie ma tak dużo :slight_smile:

Wrzuć screen tego co się wyświetla, to sprawdzimy czy to normalne, czy też nie :slight_smile:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/reklamyyy-o6219/

 

To jest Adsense IMO :slight_smile:

To są normalne reklamy. Google mnie śledzi, więc podrzuca takie:

http://prntscr.com/2xuk8i a przed chwilą patrzyłem na procesor intela T4500, jaki mam w laptopie. Ani mnie ziębią takie reklamy, ani grzeją, a z tego utrzymuje się stronka, żeby Tu i teraz pisać.

Nie obrażaj się, ale inwazji reklam, to Tu nie ma. Śladowo, że tak można powiedzieć. Jest na luzie temat o darmowych tv w internecie, to tam z linków kolejno od góry zaczynają się wyskakujące mnogo nowe okna z reklamami, nowe okna z grami i tam takie. Gdy umiesz szybko pozamykać procesy, to się nawet uratujesz przed inwazją szkodników…

Tez to zauważyłem, na szczęście nigdy nie byłem w sytuacji tej osoby która z reklamy pieluszek dowiedziała się że zona jest w ciąży :slight_smile:

Reklamy jako takie mi nie przeszkadzają o ile nie są powiązane z moim komputerem, po prostu nie lubię programów tego typu :slight_smile:

BTW w obecnych czasach dla ochrony prywatności lepszy jest szum niż cisza, lepiej dawać google więcej niż próbować się ukrywać.

i właśnie dlatego powstały wszelalkie adblockery aby blokować złośliwość niektórych.

Przepraszam, ale nachalne wpieprzanie reklam gdZie się tylko da (i jakie się tylko da) świadczy o złej woli właściciela portalu, oraz/lub o braku funduszy na jego prowadzenie. Zauważ że na dużych, naprawdę poważnych portalach, nie ma potrzeby blokowania reklam gdyż ich tam nie ma…

@eranet

 

Mylisz się, są, nawet na tak dużym portalu/forum jak Neowin…

Reklamy to nieodłączny element dzisiejszego internetu, który jest obecnie największym medium. O ile nie są nachalne to można to znieść, ale jeśli tak bardzo Ci przeszkadzają to zainstaluj sobie Adblock i po krzyku.

Nie chcę wdawać się w kolejną dyskusję, ale nie mogę przejść obojętnie jeśli ktoś zarzuca nam dużą liczbę reklam i jeszcze mówi o tym że są nachalne. Otóż nigdy nie emitowaliśmy i nie emitujemy reklam, które przysłaniają treść, utrudniają czytanie lub zawierają automatycznie startujące wideo z dźwiękiem. Nie mamy popupów, toplayerów, pływających bannerów z uciekającym krzyżykiem ani reklam na całą stronę z przyciskiem “kontynuuj do serwisu” itp. Jeśli ktoś uważa że nasze reklamy są uciążliwe to wydaje mi się, że nie korzysta w ogóle z Internetu… A stwierdzenie że na “dużych portalach nie ma reklam” to już chyba trollowanie w czystej postaci? :wink:

przepraszam Docent, skomentuje bo zagotowałeś tym postem:

 

  1. Używam internetu nie do gier/newsów czy innych dziwnych stron tylko do pracy, widziałem różne dziwne rzeczy, ale nie reklamy. Dlaczego? bo jne blokuje ! Czemu ? bo są tak upierdliwe że niekiedy rozwalają layout strony…

 

  1. Twierdzisz że na DP nie ma uciążliwych reklam ?? !!

 

  1. Jeszcze na portalu jestem w stanie zrozumieć NIENACHALNE reklamy, ale żeby na forum było  więcej reklam niż na portalu ??  toż to absurd…

 

Screeny (chodzi mi o ikonkę ABP po prawej od paska adresu):

 

41251587891882992538_thumb.jpg - Forum

 

 

06431233079951466213_thumb.jpg - Portal

Trochę przesadzasz, tak wygląda ta “nachalna” reklama na forum:

rekl_png_300x300_q85.jpg

 

Widuję jeszcze wersję z office, nic nie lata po ekranie, nic nie trzeba zamykać i nic nie burczy/gra/piszczy.

 

Do tego banner na topie strony.

@eranet: no teraz to mnie rozbawiłeś, na tych screenach widzę tylko że blokujesz nasze reklamy więc trudno mi się dowiedzieć, które to bannery są dla Ciebie tak nachalne.

A gdybym był złośliwy to bym powiedział, że po wejściu na te Twoje screeny (hostowane na jakimś darmowym zapewne serwisie zewnętrznym) nie widzę screena bo zasłania go reklama, która ładuje się na środku ekranu i lata za mną jak scrolluję stronę :wink:

Lubię karmić trolla, czekam więc z niecierpliwością na odpowiedź :wink:

A gdzie tam reklama na głównej DP?

Szukam i szukam, po polsku, ale to film czeski - gzie chociaż jedna? Na podstronach pod paskiem nawigacyjnym, znajduję, bo nic nie blokuję, ale ta stronka ze screena, z hostingu z pływającą reklamą i z tą wyżej molestującą czerwonymi napisami, to nie screen z reklamami. Widzę wbudowane obrazy na DP. Ten z piękną lokomotywą, to ma adres:

http://gallery.dpcdn.pl/imgc/News/53157/g_-_560x394_-_s_53157x20140324154516_0.jpg

 

No, ja niemlady, ale rozróżniam jeszcze wbudowane obrazki na stronie, od reklam. :wink:

 

Edit - Znalazłem jedną reklamę w połowie głównej strony po prawej - reklama serwera wirtualnego. Jednak się trochę myliłem, sic, aż poczytam o tym… :smiley:

no chyba sobie kpiny robisz - które to banery?? skoro blokuje reklamy na Waszej stronie to znaczy że Wasze banery blokuje…

a wiesz czemu hostuje na zewnątrz? Ponieważ macie u siebie limit per obrazek (co nie jest akurat takie głupie)…

Widzę kłopoty z czytaniem i rozumieniem tekstu, bo w ogóle nie zrozumiałeś wypowiedzi Docenta. Przedstawiłeś dwa screeny, na których widać, że AD Block zablokował jakiś banner ale nie przedstawiłeś formy tego zablokowanego baneru. A Docentowi o to chodziło, żebyś dał screena takiego jak semtex i napisał ten baner mnie kłuje w oczy i jest nachalny. Człowieku ogarnij się trochę. Jak uważasz, że baner, który jest w miejscu nie zmienia swojej pozycji i nie utrudnia przeglądania strony to ty nigdy nie byłeś na onecie, wp, filmwebie, itp.

Akurat z tymi reklamami na głównej DP, to w nowej wersji portalu, nie można się czepiać i mieć anse do dobrychprogramow.

W starym wyglądzie, na głównej, były reklamy i to pierwsze, co rzucało się w oczy. U góry nawet polubiłem reklamę subaru.

http://prntscr.com/34j82c

 

Tak było, ale po blokowaniu reklam, nie narzekałem. Z reklamami też nie marudziłem, że DP są be. Z tym onetem, to dobry przykład strony z nachalnymi reklamami.

Nowe DP, to nie kościół, żeby się modlić, ani inny przybytek, żeby się podlić. Jest dużo tematycznie, trochę kultury i reklamy niektóre. Powiedzieć można, że z niektórymi reklamami, jest ostrożnie, bardzo oględnie.