Reklamy na portalu

Jedyne co zauważyłem to reklama morele.net z propozycjami bo często korzystam z tej strony. I nie zauważyłem jeszcze żadnej nachalnej reklamy na DP odkąd korzystam z serwisu, a jest to już parę ładnych lat.

Osoba która usilnie twierdzi, że są tu denerwujące reklamy proponuję zmianę DP na onet lub wp, tam sobie można marudzić, czata zapodać i pożalić się jakiejś ‘dziewicy’ ale żeby takiemu serwisowi jak dobreprogramy.pl zarzucać sporą liczbę reklam to trzeba być trollem w najczystszej postaci.

Pozdrawiam.

Toplayerów itp. może nie ma, ale downloader jest zdecydowanie nachalną formą reklamy. Powiem nawet, że wyjąktowo nachalną, bo wręcz zmuszającą ludzi (robiących to nieświadomie) do instalowania niechcianych programów.

 

 A cóż to mi dziś utrudnia czytanie, automatycznie startuje wideo i dźwięk, i przesłania treść na dobrychprogramach? :wink: Zaznaczam, że nie kliknąłem na żadną reklamę, a tylko przejechałem po niej myszką przesuwając ją po ekranie…

 

sml_gallery_36834_20_18567.jpg

Maksymalny dopuszczalny rozmiar grafiki w poście to 550px, zrobiona miniatura z linkiem do oryginału// semtex

Ok, dzięki.

Radek68

Moje współczucie. Najgorsze, to wyskakujące okno z nachalną reklamą.

 

Swoją drogą, wyłączyłem adfendera. Na stronce z tym tematem jeździłem kursorem. Nawet zaznaczyłem napis “reklama”. Żadna problemata non grata.

http://prntscr.com/3f4sxp

 

Radek68 - oświeć, bo nawet nie mam antywirusa. Na laptopie z win7, też nie mam av i też nic nie wyskakuje.

Wiesz, szczerze mówiąc, to akurat mi to aż tak nie przeszkadza, gdyż faktycznie reklamy na dobrychprogramach są umiarkowane i raczej nieinwazyjne, poza tym lubię ten portal i rozumiem powody reklam, ale chodziło mi raczej o zestawienie słów docenta z dzisiejszą reklamą, gdyż jeśli faktycznie nie chcą emitować takich reklam, to trzeba na to zwrócić uwagę, że jednak takie są. Może redakcja musi zadziałać, a jak ma to zrobić nie wiedząc o tym.

A jak to u mnie działa? Wystarczy najechać, choćby przypadkowo, myszką na reklamę na górze strony (tę zaraz pod belką), na chwilkę pojawia się napis “Rozwijanie…” i już mamy reklamę na całą stronę z wideo i dźwiękiem, która przesłania treść.

P.S. Specjalnie zmieniłem przeglądarkę z FF na Chrome, ale jak widać niżej, jest to samo:

@Radek68, Nie udało mi się tego wywołać, mam zwykłe reklamy z xenium i adsense ale, żadnej “Twojego” typu. Weź może spróbuj przejechać system ADWCleaner i zobacz czy po tym problem się powtórzy :slight_smile:

Radek68 - Mam 4 przeglądarki. Internet explorer, palemoon, firefox 28 i firefox 29 portable. Nigdzie mi sie tak nie dzieje, ani na laptopie i nigdy na DP nie widziałem przyciemnionej strony i tak wyskakującego okna, jak pokazujesz. Tak się dzieje na stronach z inwazyjnymi reklamami i wyskakującymi oknami, i dlatego nie chodzę no po stronach z darmową tv, poza jedną pewną.

 

Też uważam, że nadmiar reklam pruszy w oczy, ale tam trochę, to mi ne vadi. Czasem nawet kliknę w reklamę, bo mnie zainteresuje, a Nasi Mili z DP nie muszą mnie prosić o wyłączenie blokowania reklam, jak na purepc, bo “z tego utrzymuje się strona”… Ich też lubię.

Chyba nie zrozumieliście problemu; mówię o reklamach na portalu dobreprogramy, a nie na moim komputerze. :smiley:

Nie takie cuda w bezpiece forumowej widzieliśmy :wink: Stąd moja rada co do ADW.

Po trzech tygodniach mogę napisać, że tego typu reklamy nie pojawiły się więcej. :slight_smile: Oby tak zostało.

Radek68 - Dobrze, gdy się reklamy “wystraszą”. Same się nie przestały. Zawsze podaje się rozwiązanie, by dla innych starczyło. Chyba, że to tajemnica.

Tylko się cieszyć, że ludzie sobie radzą.

Mnie w całym necie nic nie wyskakiwało, ale raz na parę dni na DP, czy na tu, na forum wyskakiwał megapanel z ankietą. No to ja jemu bluhell firewall w Firefoxie. Część reklam nie wiszę, megapanel z ankietą nie wyskakuje i tylko się cieszyć. Nawet lepiej strony chodzą.

No i dziś znów na DP mamy tego tupu reklamę. Sam jej nie zauważyłem, na skype pisze do mnie znajomy:

 

No to wchodzę, tym razem na zupełnie innym komputerze, szukam i jest.

Strona główna:

 


U mnie tej reklamy nie ma. Przestałem blokować przedwczoraj. Tak na DP wygląda

http://prntscr.com/3jvjvn

 

Na internet explorer też nie wyświetla tej Twojej reklamy. Ciekawy jestem, jak wyglądają takie zaciemniające stronę www, reklamy? Jakaś usługa wyświetlania reklam, czy co?

 

Poprawiłem. Znalazłem reklamę w tym miejscu, jeżdżę po niej kursorem i za nie wyskakuje nic, a nic, żadne okno, czy przyciemnienie.

Czy użyłeś u siebie AdwCleaner’a i czy coś usunął?

Za takie reklamy mogą odpowiadać programy (adware) i dodatki w przeglądarkach.

 

Przejrzyj dział Bezpieczeństwo i popatrz na tematy z “reklamy” w nazwie.

 

Ja naprawdę nie proszę o porady, gdyż nie tu leży problem. Oczywiście doceniam zaangażowanie i pomysły, często są one faktycznie trafne, wielu użytkowników ma w systemie różne “g.” typu adware itp., ale to nie ten przypadek. :slight_smile:

Pomijając już moją pewność, wynikającą z różnych przyczyn, o których nie pora i miejsce pisać, to są na to też obiektywne dowody: 6 różnych komputerów. Trzy moje, jeden znajomego i dwa moje w pracy (na większej ilości tego nie zauważyłem, ale po prostu na większej ilości tego nie sprawdzałem).

Podejrzewam, że Wy w większości macie różne dodatki blokujące również reklamy i one są włączone na DP, takie jak ADP, Ghostery czy Flashblock i dlatego nie macie tego efektu.

Jak ja je włączę na DP też tych reklam nie mam (nie mam w ogóle :wink: ), ale DP to z założenia u mnie strona, na której reklam się nie blokuje, dlatego też chciałbym, aby tych uciążliwych tu nie było.

Radek68 - Skoro wielu nie ma tych wyskakujących agresywnych reklam, to znaczy, że coś łączy tych, którzy widzą takie.

Nie masz jakieś adwords, innego reklamiarza? Nie było rozsyłania jakichś plików między “znajomymi” komputerami?

Opisujesz charakterystyczne banery. Nie wiem, kto komu, jak podesłał, choćby przez jakiegoś szkodnika skype, przesyłanie plików itp.

 

Ja mam uwierzyć, że jest to, czego nie ma? Inni mają uwierzyć w agresywne banery na DP, bo piszesz, że są. Skoro masz to, czego inni nie mają, to przemyśl sprawę, dlaczego “masz być” skazany na szkodliwe treści.

Tylko, że ta reklama wygląda jakby przylazła za Tobą z Google+ :stuck_out_tongue:

Dzisiaj ze 40 razy odświeżyłem stronę DP i oczywiście już takiej reklamy nie ma. Jest Euro AGD, jest Norton, jakaś pożyczka, Nokia, czasami nie pojawia się żadna (jest pusty kwadrat), ale śladu po tamtej nie ma.

Nie wiem, czy  miałem pecha czy “szczęście”, że udało mi się trafić na nią dwa razy, ale czuję się wyjątkowo. :turn-l: :Fade-color

Czasami mogą się pojawiać takie reklamy (pochodzą z Google AdSense) ale to nie jest automatycznie startujące wideo ani, moim zdaniem, reklama utrudniająca korzystanie z portalu. Żeby uruchomić takie wideo/reklamę trzeba pozostawić na niej kursor myszki przez kilka sekund, na dodatek reklama jest dość dobrze opisana jako wideo (ma ikonkę playera - z tego co widzę na Twoim screenie, albo zawiera tekst “najedź aby rozwinąć” etc.). Nie sądzę, aby nagminnie zdarzało się, że ktoś ją uaktywnił przypadkiem.

 

Automatycznie startujące wideo to jest coś, co włącza się z dźwiękiem tuż po załadowaniu strony nie czekając na żadną reakcję, często w innej karcie niż aktualnie otwarta. Reklama przysłaniająca treść to także reklama która “rozwija się” automatycznie po załadowaniu, utrudniając czytanie. Takich reklam nie mamy i nie planujemy wprowadzać :wink:

To wiadomo, tylko nie wiadomo co Koledze i jego znajomym, inicjuje pokazywanie szkodliwych reklam samograjów, zasłaniających treść www.

Niektórych nie da się przekonać… a szkoda, bo tu spece od logów by przyjrzeli się dokładniej problemowi. FRST jest na topie… Sugestia już parę razy padła.