Reklamy popup na vortalu

Hej

i jednak ten moment nastąpił myślałem ze DP chce zachować jak najmniejsza ilość reklam :confused: a tu lipa pierwszy pop up (winiary czy cos tam) odkąd Was odwiedzam.

Jestem zawiedziony :confused:

Czy ta sytuacja długo sie utrzyma?

Mozilla Firefox 3 + Adblock Plus i nie masz żadnych reklam… to wg mnie podstawowa wtyczka do FF oO

jak można bez tego życ … to jak oglądanie stron przez IE

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1865

U mnie to samo. :frowning:

Nie wierzę własnym oczom. :o

reklama = €

panowie tyle w tym temacie, z czegoś trzeba żyć :stuck_out_tongue:

No ofc Panie mistrzu ale tu chodzi o to ze to pierwszy popu na tym vortalu. A tego dodatku nie mam bo mi nie potrzebny :stuck_out_tongue:

Przepraszam, że nie zauważyłem tego popupa… (adblock <3)

W którym miejscu? Bo go jakoś nie potrafię zlokalizować.

To chyba sprawa vortalu, nie uważasz? Chyba nic nam do umów jakie są zawierane.

Żyć, jak żyć. Sprzętu i prądu na to wszystko za darmo chyba jeszcze nie dają.

Dzięki temu, podnoszą się później płacze, że o jakimś konkursie bidulka jedna z drugą nie wiedziały, bo bannerki poblokowali. Sory, ale blokowanie reklam na vortalu jest “dywersją”. Dzięki, między innymi, reklamom, utrzymywany jest serwis. Komuś utrudniają one korzystanie? Jestem na vortalu wieki, i jakoś nie miałem z tym problemu. Wy chyba nie widzieliście upierdliwych reklam, zwłaszcza tych z uciekającym x do zamykania.

Nie chcecie reklam? Rozwiązanie jest banalne. Proponuję kolegom napisać na adres redakcyjny z prośbą o podanie konta, na które można przelać pieniążki na utrzymanie dp.pl. Jeśli to nie wystarczy, to proponuję zrobić, jak na niektórych innych serwisach. Poradniki i artykuły dostępne tylko po wysłaniu sms na numer premium (najlepiej ten na 79**, więcej kasy). Newsa, dać wszystkim, ale pierwsze zdanie. Pozostała część sms premium na 75**. Proponuje również, w tej sytuacji zrobić płatną rejestrację na forum lub za free i pomiędzy posty wrzucić posta reklamowego.

Panowie, odrobinę szerszego spojrzenia i podejścia do tematu. Reklamy są i będą.

Swoja drogą, temat reklam na vortalu był już wałkowany i administracja wypowiadała się w tej materii.

Nie bądź taki drobiazgowy :stuck_out_tongue: i nie rozbijaj na części “trzecie” :slight_smile:

Możliwe, że jestem dywersantem ale hmm, mam prawo oglądać strony jak tylko mi się podoba. Czy jak ktoś ogląda strony przez przeglądarkę w fonie z wyłączonymi obrazkami i stylami, sam goły tekst to co ma poradzić ? Może ma mieć zakaz oglądania stron bo nikt na nim nie zarabia ? :wink:

Co do stronki z uciekającymi X jak ktoś chce powalczyć to na sportowe forum dyskusyjne można wpaść.

Pozdrawiam Moda.

A rób sobie co chcesz i jak chcesz. Czasem warto zastanowić się jednak nad tym co się robi i jak się robi.

Dziwne- ja nie widziałem żadnego pop-upa.

Ja zauważyłem. Jednak Adblockowi pozwalam na wyświetlanie reklam na vortalu z oczywistych względów :). Wychowałem się na nim, odwiedzam go codziennie i przynajmniej w taki sposób mogę im się odwdzięczyć że robią tyle dla nas.

@Dla osób, które blokują reklamy:

Zastanówcie się. W polowaniach bierzecie udział? Bierzecie.

Pomoc na Wasze (często mało racjonalne i b. często głupie [uogólniam, nie brać tego do siebie] ) pytania dostajecie odpowiedzi? Dostajecie

Na zloty DARMOWE zloty jeździcie? Jeździcie.

No to powiedzcie mi skąd administracja ma brać kasę na to wszystko? Wątpię, żeby mieli drzewko na którym raz w miesiącu rosną pieniądze. Pokażcie mi vortal tak znany zarówno w Polsce jak i na świecie, gdzie nie ma agresywnych, audio i wideo reklam to więcej tu nie zajrzę.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu przynajmniej do niektórych to dojdzie.

Pozdrawiam.

Rozumiem, że od teraz Krogulec będzie starał się nie wchodzić na dobreprogramy :stuck_out_tongue:

Cóż, życie często każe weryfikować wiele poglądów. Szkoda, że musiało do tego dojść…

no i dp się na wykop dostały…

http://www.wykop.pl/ramka/101368/dobrep … dzi-na-psy

Faktycznie dzisiaj pojawił się tzw. toplayer czyli prostokąt z reklamą częściowo przysłaniającą treść. Od kilku lat wzbranialiśmy się przed tą formą reklamy świadomie rezygnując z wielu kampanii reklamowych, które mogłyby być emitowane na vortalu, a co za tym idzie - nazywając rzecz po imieniu - rezygnując z przychodów jakie się z tym wiązały. Niezwykle trudno taki stan utrzymywać - same bieżące koszty utrzymania serwisu są tak duże, że brakuje nam środków na rozwój - m.in. przez to prace nad nową wersją DP trwają tak długo, a do tego jeszcze wielkimi krokami zbliża się m.in. konieczność zmiany infrastruktury serwerowej, zwiększenie łącza i cały szereg innych wydatków bez których po prostu będziemy stać w miejscu…

Chciałbym podkreślić, że z tego typu reklam nie chcemy robić normy. Reklamy w tej formie mają pojawiać się tylko w wyjątkowych sytuacjach i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby ograniczyć ich ilość do absolutnego minimum. Ponadto jak być może zauważyliście dzisiejsza reklama Knorra pojawia się każdemu tylko jeden jedyny raz, automatycznie znika po kilku sekundach, X działa i co ważniejsze nie “ucieka” - słowem jest możliwie najmniej denerwująca. Sama reklama zresztą prowadzi do całkiem sympatycznej gierki :wink:

Naszym celem od samego początku było zapewnienie maksymalnie komfortowego korzystania z serwisu. Jesteśmy przekonani, że tak będzie nadal. Z całą pewnością nie będzie sytuacji znanych z wielu portali gdzie klikając w po kolei w kolejne podstrony cały czas wyskakuje jakaś reklama przysłaniająca treść.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie ze zrozumieniem naszą decyzję, uwierzcie że podjęliśmy ją w bólach oraz, że to sytuacja wyjątkowa.

Także zobaczyłem dzisiaj tą reklamę… drugi raz, bo na poprzedniej stronie która odwiedziłem wyświetliła się ta sama reklama. Myślałem, że to błąd przeglądarki czy coś, że wyświetliła ona drugi raz to samo przy przejściu na zupełnie inną stronę internetową. Gdy chciałem to sprawdzić odświeżając stronę, ładując ją na nowo uruchomionej przeglądarce okazało się, że reklama nie pojawiła się ponownie. Uruchomiła się jeden raz między godziną 12, a 13 - natomiast do teraz reklama ponownie się nie pojawiła. Zastanawiam się czy częstotliwość wyświetlania ten reklamy jest tak mała czy może jednak została ona wyłączona.

@ zomo_prl

Czytałem już wcześniej tego newsa.

I muszę powiedzieć, że trudno jest się zgodzić z autorem (arti040) i jego argumentami “a gów… mnie to obchodzi”… człowiek, który swoje racje argumentuje takimi słowami chyba na zbyt duży szacunek nie zasługuje. Pisze, że woli wysłać SMS za 10 zł raz na 3 miesiące zamiast raz na jakiś czas obejrzeć reklamę. Widocznie ma za dużo pieniędzy skoro proponuje wprowadzenie płatnej rejestracji na forum - chcesz na forum pomagać innym, to zapłać za to… przecież to jest chore. Z resztą sprawę tych wiadomości SMS poruszył już moderator Monczkin , którego wypowiedź w pełni popieram. Wątpię aby większość ludzi wolała takie rozwiązanie z wiadomościami SMS, większość zapewne woli obejrzeć raz na jakiś czas reklamę. Natomiast autorowi tego twórczego newsa życzę powodzenia… lepiej niech odłączy kabelek od sieci, bo w dobie dzisiejszego Internetu trudno jest znaleźć stronę, która nie miała by żadnych reklam… chyba, że swoje surfowanie po Internecie ogranicza do 6 stron…

Dzięki DP znalazłem bardzo dużą ilość alternatyw dla programów, których wcześniej używałem, wygrałem kilka licencji w polowaniach no i pilota do komputera :). Myślę, że obejrzenie (niezbyt wrednej) reklamy popup wyemitowanej raz na jakiś czas, to niezbyt wygórowana cena za to co DP nam oferuje. Większość stron ma o wiele więcej i o wiele gorszych rodzajów reklam… najwredniejsze jakie spotkałem: uciekające krzyżyki, okropnie głośne reklamy pop-under, reklamy z niedziałającym krzyżykiem lub krzyżykiem działającym dopiero po pełnym wyemitowaniu reklamy, czy też reklamy pop-up wyskakujące na każdej podstronie.

Internet umożliwia dotarcie do bardzo szerokiego grona osób, o różnym przedziale wiekowym i różnych poglądach… a przecież wszystkim reklamodawcom na tym zależy. Świat się rozwija, z Internetu korzysta coraz więcej osób, to doskonałe miejsce na reklamy… trzeba się z tym pogodzić i czasami iść na jakieś ustępstwa… oby tylko nie przesadzić.

Reklama jest tak ustawiona, że ma się każdemu pojawić tylko jeden jedyny raz.

ja jeszcze nie widziałem żadnej reklamy

@Krogulec

Trzymam za slowo. Obyscie sie nie stali drugim Frazem.

@Narv

Nie musisz mnie szanowac ale pozwol, ze na swoim placu zabaw bede uzywal jezyka jaki mnie odpowiada, to raz.

Mnie jako usera (i Ciebie pewnie rowniez, choc sie do tego nie przyznasz) rzeczywiscie **** obchodzi, co portal musi a czego nie. Jako uzytkownik wymagam odrobiny szacunku dla swojego czasu. Portale istnieja dzieki uztykownikom i dla uzytkownikow, nie odwrotnie i jesli mam zagrac w kotka i myszke z reklama na stronie to po prostu ja opuszczam. Problem w tym, ze nie chce opuszczac DP, bo bardzo lubie ten serwis (stad m. in. moj troszke emocjonalny acz jednoznaczy w slowach post na blogu).

Dwa. Jesli sprawa tyczy sie jednego toplayer’a na X czasu tez jestem w stanie to przecierpiec jednak, jakbys mial troche wiecej doswiadczenia czy byl po prostu bardziej przewidywalny, wiedzialbys, ze owy fraz.pl, gdy zaczynal z reklamami te 6-7 lat temu, tez nie bylo mowy o nachalnych reklamach. Dalej, autorzy naszej-klasy wrecz publicznie wypierali sie - “Nigdy nie bedzie przeslaniajacych reklam. Tez jestesmy uzytkownikami Internetu i wiemy, jak bardzo jest to irytujace.”. Jaka jest rzeczywistosc, kazdy widzi.

Mimo, iz, jeszcze raz podkreslam, nie jestem wrogiem reklam jako takich, nie chcialbym aby Dobreprogramy dolaczyly do tej “gromadki” serwisow, przed ktorymi trzeba sie bronic. Tyle ode mnie.

@Narv

Jeszcze odnosnie SMSow. Naprawde 3,00 pln/msc to duzo? Wybacz ale to smieszne. Moj 11-letni kuzyn wydaje 5x wiecej na dzwonki i gry na swoja komorke…

ja pierdziele czyżby DP nie wiedziały jak odblokować pop-upy w Operze? normalnie wywaliliście mojego posta

[-X bo napisałem że Opera je blokuje [-X . Pewnie ten post też się nie ukaże :stuck_out_tongue: A tyle się tutaj naczytałem o wolności wyboru,uczciwości.Ale co tam kasa się liczy… jednak :frowning: