Renderowanie filmów

Ma jakiś sens renderowanie filmu w 1440p jeśli był nagrany w 720?
Nagrywam w obs, rozdzielczość 720p i 120 fps, 20000 przepływności czyli bitrate


A co chcesz przez to osiągnąć?
Sam render w 1440p w żaden sposób nie poprawi jakości materiału.
Może mieć to znaczenie jeśli chcesz taki film udostępnić na YT, wtedy 1440p będzie lepiej wyglądało niż 720p, bo YT dla wyższych rozdzielczości daje wyższy bitrate.

No właśnie chce na yt

To wrzucaj w natywnym 720 p, ewentualnie w 1080, ale nie dawaj wyższych wartości bo będzie pixeloza

Ewentualnie jak wrzuci w 1080 to nie będzie, a jak w 1440 to już tak? :smiley:
Upscaling nie powoduje pixelozy, niski bitrate YT dla <1440p jak najbardziej.

To lepiej w 1080p czy 1440p wrzucić?

Bo właśnie chodzi mi o bitrate, nie mogę nagrywać w większej jakości niz 720p, bo chce mieć te 120 fps na filmie a potem jak wyrenderuje w 720p/1080p to jest takie troche rozmazane

  1. Oczywiscie podniesiesz bitrate jeżeli będziesz renderować w 1440 ale po co. Nie poprawia to w żaden sposób jakości filmu. Wygrywaj w natywnej

Właśnie wrzuciłem film na prywatny w 1440p i porównałem wcześniejszy wyrenderowany w 1080p. Oba były nagrywane w 720p. I przy 1440p z tego co widzę o wiele mniej się rozmazuje niz przy 1080p. Będę renderował w 1440p teraz :d

Oszukiwanie widzów.

Pewnie to te filmy co mają po 5 odsłon, bo przypadkiem znaleziony kanał.

Co mam zrobić jak nie mam podzespołów do nagrywania w lepszej jakości niz 720p

W tym OBS bym dawal 1080 p :slight_smile:

Nie mogę dać bo juz mój pc nie wyrabia przy 120 fps w 1080p, i nie nie ustawie 60 fps :stuck_out_tongue:

Wrzucić film w takiej, jaką produkujesz, a nie ściągać widzów na wysoką rozdzielczość, która okazuje się dwukrotnie upscalowanym gniotem :wink:

To nie ma sensu wrzucanie filmów które są tak rozmazane

Fakt jest taki, że fakowe 1440p na YT wygląda lepiej niż natywne 720p.

To przynajmniej napisz w tytule, że film nagrany w 720 :wink:

@MatX1 Może wygląda lepiej, ale jeśli komuś zależy na oglądnięciu jak wygląda gra w wysokiej rozdzielczości, to nie chce oglądać upscalowanego 720 :wink:

Nie ma sensu. 720p to 720p i koniec,

720p to tylko rozdzielczość.
Przepływność filmu ma równie duże znaczenie.
YT przy wyższej rozdzielczości zastosuje wyższy bitrate, co przekłada się na lepszą jakość filmu.
W idealnym świecie nie powinno tak być, że upscale’owany film wygląda lepiej niż natywny, ale YT tak działa, więc trzeba go trochę oszukać, jeśli zależy Ci na dobrej jakości.

Oczywiście reklamowanie takiego materiału jako 1440p to byłaby ściema :slight_smile: