Reset komputera bez mojej ingerencji

Witam.

Dzisiaj, nie wiadomo jakim cudem, mój komputer zaczął samoistnie się resetować. Dziwne jest to, że pierwszy raz zresetował się w trakcie mojej pracy na komputerze bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, błędu. Od tamtego czasu po włączeniu za każdym razem następuje reset.Myślałem na początku iż to jakiś błąd Windowsa, gdyż przeważnie resetował się zaraz po ekranie ładowania systemu, jednak teraz resetuje się wcześniej bądź później,już po “wyskoczeniu” na pulpit.Dodam że ostatnio nic nie wymieniałem w swoim komputerze, restarty zaczęły się nagle.Czytałem posta innego użytkownika (samoczynny-restart-komputera-t148876.html) problem jednak w tym, że nie daje mi komputer zrobić czegokolwiek, za szybko się restartuje. :-x

Naciśnij prawym przyciskiem myszy na Mój komputer Właściwości > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia i odznacz: Automatycznie uruchom ponownie

Pojawi się niebieskie ekran po restarcie, spisz lub daj zdjęcie. Poza tym wykonaj: http://andziorka.wordpress.com/2009/10/06/blue-screen-of-death-bsod/

Problem w tym,że komp restartuje się zanim pojawi się okno pulpitu :? Po ładowaniu się Windowsa następuje reset. Czasami dopuszcza mnie na pulpit, ale na krótko przez co nie dam rady wiele zrobić…

Próbowałeś wejść w Tryb awaryjny? Spróbuj.

To samo. Teraz po restarcie wpadł tak jakby w stan zawieszenia, przez chwile migotała lampka monitora po czym komp się wyłączył. Po jakichś 3 sekundach włączył się od nowa

Napraw system z płyty: http://toin.pl/2165/naprawa-uszkodzonego-systemu-windows-xp/

Wiem jak naprawić Windowsa ale dzięki za linka :stuck_out_tongue: Wszystko byłoby dobrze, ale komputer nie daje mi po prostu czasu nawet na ustawienie w BIOSie bootowania. Resetuje się bardzo chaotycznie bez składu i ładu coś w stylu kiedy mu się chce. Możliwe żeby było to związane nie z systemem a sprzętem? Nie wiem, chociaż nic w nim ostatnio nie “grzebałem”. Wiem że to widocznie wyjątkowo ciężki przypadek, ale próbuje go naprawić narazie na własną ręke :wink:

“Sprzętowe” przyczyny mogą być różne, od poluzowania kabla zasilającego po uszkodzenie płyty głównej.

I proszę się nie śmiać, bo sam trafiłem na obydwa przypadki…

No ale ja dalej nie mam pojecia o co chodzi :? i pewnie się tutaj nie dowiem (chociaż dzieki za próby pomocy) bo to problem dość skomplikowany i będzie musiał do peceta zajrzeć ktoś z wyspecjalizowanego personelu :roll: Przyczyn może być wiele a komputer zachowuje się zbyt dziwnie żebym mógł go sam naprawić. Ale dzięki za pomoc :smiley: Jeśli macie/mieliście podobny problem to prosze piszcie może pomoże :smiley: