Reset komputera podczas kopiowania plików

No więc pisałem już wielokrotnie o resetach komputera… ale nie dostałem jasnej odpowiedzi co może być nie tak… otóż teraz dojrzałem że… Vista mi sie resetuje podczas kopiowania plików z partycji C na D lub E… lub na dysk IDE… Czy to oznaka uszkodzonego dysku … i przez to są te resety ? Sprawdzałem pamięć memtesetm nie ma żadnych błędów… zresztą wszystko jest nowe… Gdyby ktoś nie znał sprawy… daje konfig…

Procesor: AMD Athlon64 X2 4400Mhz EE

Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

Płyta gł.:DFI Infinity NFUltra II-M2

RAM: A-DATA EXTREME PLUS 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12

Grafika: Palit 8600GT Sonic+ 1.0ns

Zasiłka: Amacrox Warrior 450W

Dysk: Maxtor SATA I 120 GB

Czasem bios się resetuje po restarcie. I muszę znowu podkręcać… wszystkie ustawienia. Wszystko jest nowe a resety występują i już mnie to naprawdę denerwuje. Pierw myślałem że to wina płyty gł. ale zaktualizowałem bios… ( i nic to nie dało ).

Jak komp sam sie zresetuje to podczas odpalania kompa zatrzymuje sie wszystko na " Detecting ide drivers " i zwis. Musze wył i wł. ponownie by odpalił. Co jest nie tak ? Może być to wina dysku ? Wszystko inne jest nowe i wykluczam… Chyba że ten Brisbane gryzie się z tą płytą ( ale bios jest nowy )…

Proszę… pomóżcie…

PS… wcześniej resety na XP występowały najczęściej podczas wgrywania sterowników… potem sie wkurzyłem i wgrałem Viste… ale i tak problem nie znika… Fakt mniej się resetuje ale występuje to nadal… Dysk sprawdzałem różnymi defragmentatorami i było… wszystko w porządku…Hdd regeneratorem i też nie bylo żadnych badów…

Jakie temperatury?

Zobacz czy cooler dobrze dociska do proca.

Nałożyłeś paste?

Pasta jest. Temperatura procka nie jest większa niż 31-32 stopnie.

stawiam,na to że musisz wymienić zasilacz :roll:

Że co ? Amacroxx warrior’a ? Chyba żartujesz.

Sami użytkownicy tego forum radzili mi go zakupić.

Zresztą to nie Codegen.

alfa78 na tracera moze jeszcze co?

To nie znaczy że nie może trafić się wadliwy, i nie zganiaj wszystko na forumowiczów bo kto kupował części? WSZtm Ty kupowałeś części my tylko polecaliśmy co możesz kupić a decyzja była twoja

a co do tematu to obadaj kompa na innym dysku twardym np. pożycz od kolegi albo jak no nie wiem, ale według mnie to on robi zamieszanie

No wiem wiem… że ja kupowałem… wiadomo że daliście… jak najlepsze zdania i propozycje odnośnie wyboru. Po to pisałem by Was się poradzić. To normalne ogólnie nie narzekam. ( tylko wkurzyłem się… że ktoś mówi że Amacrox jest za słaby… to chyba na prawdę trzeba sie na tym nie znać )Nie no nie wydaje mi się że to ta zasiłka… Ale wcześniej ten dysk chodził mi idealnie na poprzednim sprzęcie… hm… tak od niczego by go ch… strzelił ?

Sprawdzałem jeszcze na trefnej 40 GB IDE… ale się wysypał po 15 min zainstalowania systemu ( bo gubi klastry ) chyba kupię … SATE II i sprawdzę to… na nowym świeżym dysku… obawiam się… najgorszego że jeśli nowy dysk nic nie pomoże… to… odpadne…Kasa poszła… a cyrk się dzieje.

Co do zasiłki to jeśli masz możliwość zbadania miernikiem to zbadaj

Tylko dziwne jest to że piszesz że wiesza się podczas kopiowania plików typowo pada na dysk ale rożnie bywa a może jak przekładałeś części to może jakoś niefortunnie uderzyłeś w dysk luby dysk spad albo coś w tym stylu

Hm… mam jeszcze jeden dysk IDE. Sformatuje partycje i sprawdzę… Też wydawało mi się że dysk… w pewnych momentach na XP podczas kopiowania był zgrzyty lekkie… dzis to usłyszałem na Viscie… i taki jakby lekki pisk i reset… potem jak mówie zwis na " Detecting ide drivers … "

A tak też bardzo chciałem kupić Biostara TF Am2 + ale nigdzie go nie było a nie chciałem długo na dostawę czekać…

Aha… jeszcze jedno mnie dziwi… pracuje na ogół z komputerami i dziwi mnie jakby stan " standby "… odpalam kompa i pali się tylko HDD LED… Power LED albo miga kilka sekund albo nie pali się wcale po czym zapala si.ę normalnie i już komp odpala monitor i pokazuje jaka grafika itp itd… nigdzie indziej tego nie widziałem… tak jest na DFI ?

Aha… co oznaczają … 2 dłuższe piknięcia speakera ? jeden po drugim ?

Płyta albo zasilacza siada

Sprawdź na innym zasilaczu

Mam fortrona THA-P 350 W szczerbaty.gif

Ryzyko…

Podłączać ?

A co do płyty to pisałem do sklepu … to trzeba tłumaczyć im jak mułom … że nie działa to i tamto… a oni żeby zaktualizować bios mimo że im mówiłem że bios zaktualizowany do najnowszej wersji. Aż dałem sobie z nimi spokój i … teraz przyuważyłem ten dysk… Jest Jakiś program w którym można zdiagnozować jakieś błędy komputera ?

Jak 350W to podłączaj

Ok dziś ide na nocke do roboty… jutro wszystko sprawdzę i dam znać.Jak macie jeszcze jakieś propozycje… to piszcie… bo zależy mi jak każdemu na dobrej pracy komputera.

Sprawdź pamięć ram na błędy memtestem

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Na starym komputerze miałem takie same problemy jak ty i okazało się że jedna kość pamięci ram była uszkodzona.

Przepraszam przegapiłem to zdanie :oops:

No więc tak… podłączyłem fortrona i … było to tak:

Komp elegancko wystartował… i … na ekranie pojawił się bootloader Visty… oczywiście mruczenie dysku… nagle dysk cichł… a bootloader chodził dalej i dalej… system się nie ładował… również doszło do pewnego momentu w trybie awaryjnym że załadował sobie sterownik i było czekam i czekaj… resetowałem kilkukrotnie i to samo. Podłączyłem Amacroxa… i pierwsze co usłyszałem to beeeeeeeep … za chwile… beeeeeeeep …(2 dłuższe piknięcia - nie takie jak powinny być…) po czym monitor się odpalił i było bep … i znowu doszło do bootloader’a… i tak samo jak w przypadku fortrona ( z tym że tutaj systemu awaryjnego już nie sprawdzałem ) wsadziłem płytkę z Vistą… i kliknąłem " Napraw … " Komp sie ponownie uruchomił… i przeszedł bootloader i rozpoczął się… Scan disk… ( czy tam chkdsk )… i było od groma usuwania jakiś wpisów i… przywracania … na jednym obrazie udało mi się zrobić zdjęcie… ( a to dziwne … bo wczoraj do 15 wojowałem z dyskiem i defragmentowałem go w O&O … oraz innych programach… scan diska puszczałem kilka razy jak podejrzewałem że to wina dysku… )

dsc00053kd1.th.jpg

Przeleciałem dysk jeszcze HD Tune… i szczerze to też nie widzę… żadnych błędów…( mimo że ciągle chodzi mi po głowie wina dysku… )

HD Tune: Maxtor 6L120M0 Health


ID Current Worst ThresholdData Status   

(03) Spin Up Time 207 206 63 11683 Ok       

(04) Start/Stop Count 253 253 0 962 Ok       

(05) Reallocated Sector Count 253 253 63 0 Ok       

(06) Read Channel Margin 253 253 100 0 Ok       

(07) Seek Error Rate 253 252 0 0 Ok       

(08) Seek Time Performance 249 243 187 46542 Ok       

(09) Power On Hours Count 247 247 0 65412 Ok       

(0A) Spin Retry Count 253 252 157 0 Ok       

(0B) Calibration Retry Count 253 252 223 0 Ok       

(0C) Power Cycle Count 248 248 0 2094 Ok       

(C0) Power Off Retract Count 253 253 0 0 Ok       

(C1) Load Cycle Count 253 253 0 0 Ok       

(C2) Temperature 35 253 0 39 Ok       

(C3) Hardware ECC Recovered 253 252 0 1463 Ok       

(C4) Reallocated Event Count 253 253 0 0 Ok       

(C5) Current Pending Sector 253 253 0 0 Ok       

(C6) Offline Uncorrectable 253 253 0 0 Ok       

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 199 199 0 0 Ok       

(C8) Write Error Rate 253 252 0 0 Ok       

(C9) TA Counter Detected 253 252 0 0 Ok       

(CA) TA Counter Increased 253 252 0 0 Ok       

(CB) Run Out Cancel 253 252 180 0 Ok       

(CC) Soft ECC Correction 253 252 0 0 Ok       

(CD) Thermal Asperity Rate 253 252 0 0 Ok       

(CF) Spin High Current 253 252 0 0 Ok       

(D0) Spin Buzz 253 252 0 0 Ok       

(D1) Offline Seek Performance 240 240 0 156 Ok       

(D2) (unknown attribute) 253 252 0 0 Ok       

(D3) (unknown attribute) 253 252 0 0 Ok       

(D4) (unknown attribute) 253 252 0 0 Ok       


Power On Time : 65412

Health Status : Ok


HD Tune: Maxtor 6L120M0 Benchmark


Transfer Rate Minimum : 24.4 MB/sec

Transfer Rate Maximum : 55.8 MB/sec

Transfer Rate Average : 42.9 MB/sec

Access Time : 18.5 ms

Burst Rate : 110.4 MB/sec

CPU Usage : 6.4%

Jeszcze jedno… hm… czemu po wyłączeniu zasilania bios się resetuje ? Zworka jest w dobrej pozycji nie na Clear CMOS… bateria jest dobra… - szczypie w język… w końcu nowa płyta.

Tak więc czekam na dalsze… rozwiązania i pomoc.

masz inny dysk ?? sformatuj ten co posiadasz (albo wydziel partycję na nowy system - testowo - programem partition magic.) smart nie pokazuje żadnych większych błędów. może płyta główna jest padnięta ?? bios może się resetować gdy np przesadzisz z oc.

Taktowanie procka zwiększyłem raptem o kilka MHZ.

Bo … na defaultowych ustawieniach biosu pokazuje kości jako 766MHZ. Kilka mhz w górę i pokazuje 800 MHZ dla kości jak powinno. Właśnie… chodzi mi po głowie dysk… mam dysk IDE… najwyżej sformatuje go… i sprawdzę…

Ja już sam nie wiem… pierw pamięci podejrzewałem potem jeszcze procesor… płytę główną i dysk… a wszystko jest nowe prócz… dysku ( on ma zaledwie jakiś tam rok czasu )

A bios się resetuje po wyłączeniu zasilacza… z guzika… lub odłączeniu go od płyty… czyli na ogół jak do kompa nie dociera prąd.

PS.

http://us.dfi.com.tw/Upload/BIOS/8UM2D725.EXE

Mógłby ktoś pobrać ten bios i wrzucić mi zawartość dyskietki ?

Ja nie mogę rozpakować z tego exe pod Vistą. Jakiś błąd mi wywala.