Reset komputera podczas kopiowania plików

a zaktualizowałeś BIOS ??

Tak… A zresztą… nie potrzeba już tych plików… bios 1 od góry jest taki sam jak ten 2 tylko że jeden jest w postaci EXE’ca a ten 2 to pakowany…

http://us.dfi.com.tw/Support/Download/b … =A&SITE=US

wobec tego… jest aktualny bios.

a timingi ustawiłeś na odpowiednio 4,4,4,12,22 oraz Command Rate na 2 ?? napięcie na pamięciach ustaw 2,1V. te pikania przy starcie z głośniczka płyty to norma.

Hm

Obecnie jest na auto i jest:

beztytuulf1.th.jpg

Gdzieś obiło mi się… o ucho… że na tej płycie CL 4 uzyskać… to graniczy z cudem (?)

po trzykroć kłamstwo to nie zależy od płyty głównej a od pamięci. A-daty Vitesta są dedykowane CL 4.

ustaw te parametry na sztywno !!

Ok nastawiłem. Póki co bez podnoszenia napięcia.

beztytuu1ar4.th.jpg

Dam znać…zaraz czy coś się polepszyło.

PS czemu płyta automatycznie nie nastawia tych timingów na takie jakie sąna kościach ?

przeczytaj co jest napisane na kościach ( oraz w dokumentacji dołączonej do pamięci).

Czyli rozumiem że… jak wykrywa je tak jak wykrywa to jest OK ? Nie wiem albo coś Vista ma z kopiowaniem albo coś jest z tym dyskiem. Plik 500 MB się kopiuje… kupe czasu i system się wiesza… ( póki co resetu nie było… - ale anulowałem kopiowanie bo transfer był pierw 0 Kb/s a potem ok 708Kb/s - śmiech ) Ja wiem że błędy są w Viście z kopiowaniem ale bez przesady. Na dniach zainstaluje jeszcze XP i dam znać czy nadal będą niebieskie ekrany i resety. Póki co dziękuje. Jak coś będę jeszcze pisał. Więc nie odstawiajcie tematu na bok.

PS… właśnie sprawdzałem dostępność Biostar’a TF 60 A2+, że jest FULL… - zaraz się wkurze… bo jak składałem zamówienie to płyt już nie było a shift to był jedyny sklep komputerowy który posiadał tą płytę… Agrr…

to normalne w Viście wszyscy czekają na SP1. DFI to bardzo dobra płyta nie masz czego żałować przy niej Biostar kwiczy (jeśli chodzi o stabilność po oc).

Niestety … kopiowanie z partycji C… z dysku SATA na partycje J… na dysk IDE… następuje zwis… Co reklamować ? Płyte czy walczyć z dyskiem ?

To fakt.

A kwestia resetowania biosu po odłączeniu zasilania ?

I co oznaczają te 2 dłuższe piknięcia ? ( teraz to już nie pamiętam… pamięci grafe i procek wykluczam )

ja bym postawił XP, zainstalował sterowniki do nforce4 i jeżeli wtedy pojawiłby się ten sam problem (zakładam że te dane które kopiujesz nie są uszkodzone) to wtedy bym się zastanawiał nad reklamacją czegokolwiek (jeszcze bym podłączył inny dysk twardy).

Wgrałem Vistę… ze względu na to że… XP wykrzaczał się… co jakieś 4 ponowne uruchomienia komputera. Stery wszystkie był. Zaryzykuje jeszcze ten dysk chyba że… będe walczył o zwrot pieniędzy za płytę. Ale skoro mówisz że biostar względem tej DFI to kupa… to szkoda czasu na walke o kase.

WSZtm a podłączona jest ta wtyczka kwadratowa 4 pinowa do zasilania procesora ??

Heh… to przecież podstawowa sprawa że tak…

dsc00059zi2.th.jpg

No to teraz tak… ja jestem człowiek nie cierpliwy. Dziś wypłata… i nie wiem co zrobić… z góry kupić dysk… na SACIE II czy Biostara TF 560 Am2+ ( bo już mam dośc borykania sie z tym ) Wczoraj napisałem meila o wymiane płyty bądź zwrot . .pieniędzy…

To mi odpisali

I tak zrobię… ale w poniedziałek bo nie wyślę dziś i paczka będzie leżała przez weekend… na poczcie.

Dalsza sprawa… Kazali mi opisać problem płyty… to wymieniłem problem ten co tutaj + … zauważyłem…

http://www.frazpc.pl/b/174821

Tu znalazłem… przypadkiem jak pewna osoba pisze o swoim problemie… na początku nie zważałem na to… jednak u mnie jest to samo. Po odłączeniu komputera od sieci… bios się resetuje…

PS przepraszam za zewnętrzny link.

A swój problem też opisywałem na :

http://forum.purepc.pl/index.php?showto … try2762716

Proszę tam również przeczytać. ( nie od 1 posta. - Podpiąłem się pod temat pewnej osoby która miała problem z wersją SLI płyty. )

zresetuj kompa i napisz jaką masz wersję BIOSu, ściągnij program cpu-z i wklej zawartość 1 zakładki, mam tą płytę główną z brisbane i nie mam żadnych problemów (owszem delikatne były przed aktualizacją BIOSu ale po niej wszystko śmiga.)

To pokaże może tak…:

biosht1.th.jpg

Tak jak mówiłem… najnowszy…Aktualizowałem go 2 razy bo za pierwszym razem dziwnie przeszła aktualizacja…

A tu… CPU-Z

cpuzsg1.th.jpg

Bios się zresetował i pamięci działają jako 766MHZ.

ustaw pamięci na swoje wartości - command rate 2 itp. (napięcie na nich daj 2.0V), dzelnik ht (nazywa się cpu&nb bus ratio ustaw na 4), Cpu voltage ustaw na 1.3V a nawet na 1.35V nic się nie stanie, ustaw cpu clock setting na te 200coś tam aby działały ddr jako 800tki.

zapisz ustawienia.

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 14:23

a i jeszcze trfc na wszystkich bankach ustaw 195ns.

Cpu Voltage pojechałem na 1.35V.

Teraz to wygląda tak:

cpuz2rg6.th.jpg

spdvx3.th.jpg

Zaraz sprawdzę czy resety nie występują.

PS… jeśli znowu będzie reset podczas kopiowania czy coś… to może to być wina kontrolera na płycie ? Ja wiem że płyta nowa i w sumie to mogłoby być nie możliwe. Kabel sata przepinałem póki co pod 2 wejścia SATA 1 i SATA 4.

Dziś jeszcze powinienem kupić nowy dysk.

PS2. Ciekawe czy po odłączeniu zasilacza z wtyczki gniazdka bios się zresetuje… :expressionless:

teoretycznie tak. praktycznie (z doświadczenia kontrolery sata się nie sypią).

myśl dalej,że jak się nówkę kupuję to nie trafi się na nie w pełni uszkodzony sprzęt :wink:

t.j