Reset komputera podczas kopiowania plików

i sprawdź mernikiem napięcia we wtyczce zasiłki do hdd. Kopiowanie to mocne przeciążenie twardziela brak mocy może być powodem. Niby

to jeden z najlepszych zasilaczy, ale jak nie można wykluczyć dobrysz sztuk w Codegen’ach tak nie można wylkuczyć wadliwych sztuk Amacroxa. :roll:

No więc kupiłem nowego WD 250 GB. Zainstalowałem Viste… i śmiga ok ( bo boje się zainstalować XP-eka i oglądać znowu restarty i niebieskie ekrany… ale w końcu będę musiał sprawdzić czy to wina dysku )

Kopiowałem coś z dysku IDE na nowy dysk SATA i obyło się bez resetów… kopiowałem te same pliki (te przy których występował reset i stawało na Detecting ide drivers " ) ze starego dysku SATA na nowy dysk SATA…I znowu poszedł reset. Jednak…z dysku IDE na ten nowy to nie występuje…To może jednak coś było nie tak albo z tymi plikami albo… klastrami ? ( mimo że pokazywały programy że jest sprawny :expressionless: ? )

Najlepszym doświadczeniem to będzie zainstalowaniem XPeka i po prostu jego używanie. Bo wcześniej podczas zwykłego użytkowania komputer się wysypywał.

Obecnie mam 3 Dyski. 2 x SATA 1 x IDE

Powiedzcie mi jeszcze czemu widnieje…

beztytuudj9.th.jpg

Nie boli mnie to w oczy… ani nie przeszkadza … jestem po prostu ciekaw :slight_smile:

Po podniesiu napięcia Everest rozpoznaje go jako wyższy typ ?

everest podaje rodzaj (nomenklaturę) na podstawie używanego taktowania - podając przy tym taktowanie rzeczywiste - domyślne. procka sprawdzaj w cpu-z.

Możecie mi powiedzieć… czemu po wyłączeniu jakiejś gry ( lub… no zależy … różnie wypada ) obciążenie jednego rdzenia rośnie do 100 % więc obciążenie procesora spada 50 %. Jak patrze w menadżerze zadań… to nic nie obciąża więcej powyżej 02-03 … a wtedy system zamula tak że nie mogę się nawet wylogować… – może to była kwestia całego resetowania się ?

Kiedyś widziałem coś o maxymalnym obciążeniu jednego jaja ale nie mogę teraz znaleźć… poza tym wcześniej mnie to nie interesowało bo miałem A64 3200.

beztytuuxc5.th.jpg

Ogólnie w DFI miałem tylko reset ustawień biosu - to była moja pierwsza płyta pod AM2 no i zonk. Potem kupiłem Foxa 570, 590 na obydwu monitor systemowy nie działa dobrze zaznaczam, że Foxconn C51 jest na drugim miejscu po asusie jako najlepsza płyta pod am2 heh kto robi te testy, że nie wspomina nawet o takich rzeczach - ci ludzie nie mają chyba dużego pojęcia o kompach a się za testy biorą no chyba, że sponsor kazał to przemilczeć. Po przeczytaniu wielu for i problemów np. z asusami, MSI i innymi doszedłem do wniosku, że nie ma płyt pod AM2 bo wypuścili badziew totalnie olewając AMD nie wspominając, że cały NForce 5 to wieeelkie nieporozumienie :evil: Kupiłem już taile AMD więc przeczekam jakoś do K10 na Foxconnie C51 może tym razem nie dadzą ciała. Ogólnie mam wrażenie, że mój poprzedni komp na 939 jest następcą tego nowego a nie odwrotnie.

No dobra… Czemu tak się dzieje z tym jednym jądrem ?

bo niewłaściwie skonfigurowałeś tą płytę główną. jeśli chodzi o OC to najlepsza płyta główna bo na której uzyskasz HT na poziomie ponad 330Mhz ??

chipsety nforce 570 i 590 są ok.

Nie powtarzaj po kimś bzdur bo sam stajesz się niewiarygodny :smiley:

Nie interesuje mnie OC chce tylko żeby ustawienia nominalne nie resetowały się po każdym wyłączeniu kompa możesz to zapewnić poprzez odpowiednie ustawienia to je podaj.

Możesz to rozwinąć? Bo tak to ja też moge napisać, że Atari jest ok. Jeśli te chipsety są ok to na jakich konkretnie płytach i z czym są ok w stosunku do np. NF4? I co oferują więcej w zamian?

technik_elektro ,

Co radzisz jeszcze zmienić w biosie … by wq. Ciebie było dobrze ?

Zmieniłem tak jak kazałeś dostęp i czasy pamięci oraz napięcie… Napięcie dla procka pozostawiłem na defaults… coś jeszcze ?

ja posiadam tą płytę główną, piszę z własnego - prywatnego doświadczenia.

wyraźnie widać że kompletnie nie orientujesz się w temacie, mi się nic nie resetuje. jeśli chcesz uzyskać pomoc to musisz podać jakiego miałeś na niej procka.

foxconn, abit, asus (ale te nie są do oc).

nie potrafisz sam znaleźć różnic wystarczy krótki zlepek słów na google.

jeśli nie zamierzasz kręcić ( a do tego są stworzone procki AMD) to w zasadzie każda będzie w miarę dobra - w takim wypadku zwraca się głównie uwagę na wyposażenie, układy chłodzenia chipsetu, sekcję zasilania proca itp.

1 z różnic między nf4 a nf5 to defeultowe obsługiwnanie ddr800 inna to poprawiona obsługa SLI.

tu masz duży artykuł, na pewno dowiesz się wiele więcej.

http://pclab.pl/art19897.html

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 13:10

właściwie to nie poza napięciem dla proca - ustaw 1.35V na stałe.

Rozumiem że podwyższenie napięcia nie skraca żywotności procesora ?

Gdzieś wyczytałem… właśnie żeby stabilnie chodził komputer na tej płytce… dobrze nastawić napięcie dla niektórych modeli pamięci na 2.2V. hm… teraz jednak widzę że kwestia zabawy… i komputer robi się stabilny. A co do porównania moich wcześniejszych płyt głównych… to " wsadzasz i grasz " zaś mało można wycisnąć… a tu " wsadzasz nastawiasz i grasz " możesz znacznie więcej. Zdumiewa mnie podkręcanie na tej płycie ;| . Wcześniej miałem Asrock’i i Gigabyte’y … w porównaniu do tego… chociażby samego podnoszenia FSB… jestem pod wrażeniem.

dla brisbane 1,3V - 1,35V to standardowe napięcie zasilania (def core voltage) spokojnie możesz tyle ustawić.

te p. główne nie nadają się do OC.

Gigabyte w zależności od modelu nie które się dobrze kręcą ale asrocki to już porażka bez oc x2 już praktycznie na płycie asrocka sekcja zasilania pada a gdzie więcej i to ma być te włożenie i granie?

A ja miałem ich 3: pierwsza była zepsuta i w ogóle nie ruszyła a dwie pozostałe miały znane problemy z biosem opisywane na purepc. Lepiej rzeczywiście kupić Foxa C51 tak samo się kręci albo lepiej a przynajmniej nie trzeba codziennie ustawiać BIOSu.

Mijasz się z prawdą dlaczego nie wspominasz o znanych i potwierdzonych problemach? Zajrzyj na forum DFI.

Abit ma problemy z biosem i to duże, Asus w zależności od modelu ma problemy z biosem (małe OC, monitor sys itd.) lubi bardzo często padać, Foxconna C51 mam teraz to samo, monitor systemowy można powiedzieć nie działa a co za tym idzie regulacja chłodzenia oprócz ułomności NF 5 to jest najlepsza płyta jak dotąd z wymienionych. Jeśli ktoś chce mieć AM2 to polecam tą płytę bo ma najmniej mankamentów.

Potrafie ale nie wiem czy Ty je znasz chyba nie.

Jeśli z tego korzystasz to oki ale nie wspominasz o 570, który od początku był “zepsuty” jedyny sensowny jest 590, który nie obsługuje SMARTa w HDD i ma więcej wad niż zalet w stosunku do NF4 to moje subiektywne odczucie jako użytkownika kilku płyt na 570, 590 i NF4 pod AM2. W zasadzie trudno spotkać mobo nie obsługujące DDR800.

widocznie szwankuje u ciebie umiejętność obchodzenia się ze sprzętem w sposób prawidłowy. jeśli chodzi o artykuły publikowane na łamach różnych serwisach internetowych są aktualne na dzień ich publikacji i nikt ich raczej w sposób solidny nie aktualizuje (co najwyżej po łebkach jak im ktoś zwróci uwagę) a już parę dni po publikacji mogło dojść do uaktualnienia BIOSU ze strony producenta sprzętu.

napiszę jeszcze raz kupiłem tą płytę główną, dokonałem kilku ważnych poprawek, skonfigurowałem i podkręciłem - działa wyśmienicie - bez żadnych problemów na płaszczyźnie niepoprawnego BIOSU.

skoro się mijam to dlaczego moja maszyna działa stabilnie po mega OC ?? człeniu ogarnij się to co było poruszone na forum DFI (chociażby problem z brisbane) - zostało już rozwiązane, uaktualnij sobie dane w swoim łebku.

poza tym nie ma sprzętu bez wad, które i tak są dość systematycznie poprawiane.

swoją drogą to podaj chociaż jeden problem nie rozwiązany w DFI.

wszystkie na nforce4 am2, dopiero po modyfikacji ustawień HT można uzyskać pełne taktowanie ddr800.

specjalista od wszystkiego sprawdza softem temperatury i voltage ??

Nie wypisuj bajek łebku bo ktoś je weźmie na poważnie. Heh do tego nie wiesz jak działa forum ładnie :o

Tak u Ciebie napewno chodzi mega i w ogóle płytka najlepsza :smiley: Uaktualnij sobie dane bo jesteś troche w plecy 8) Ludzie później to czytają kupują na allegro setkami a potem zonk :evil:

Hehehe to jest najlepsze :stuck_out_tongue: Jasssne…

:smiley: Braki, braki, braki.

Kłopoty ze zrozumieniem tekstu są powszechne także spox :smiley: Z mojej strony EOT z fanboyami się nie podyskutuje :stuck_out_tongue: a fakty do Ciebie nie trafiają :x

dla ciebie to są bajki, trudno, widać jaki poziom reprezentujesz, nie potrrafisz merytorycznie dyskutować dla ciebie coś czego się nie naciśnie jednym przyciskiem jest niedopracowane, uszkodzone itp. żal mi ciebie.

w ogóle te twoje cięte riposty są wyjątkowo niskiej jakości i nie dotyczą de facto tematu jaki jest poruszany na tym forum (konkretnie w tym wątku). nie dysponujesz żadnym faktami a jedynie pomówieniami jesteś demagogiem ,nie wyposażonym w podstawową wiedzę, z taką retoryką daleko nie zajedziesz.

potwierdzasz tylko swoją niewiedzę zero faktów, odnoszenie się do tego typu błaznowania nie ma raczej sensu.

wystarczy poczytać w tym wątku pierwsze posty. nie pogrążaj się.

Dla zainteresowanych [url=[http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208702&st=0](http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208702&st=0)tutaj jest wątek o DFI oraz sposoby rozwiązania niektórych z licznych niedomagań DFI.

Każdy chwali swoje dlatego trzeba podchodzić z rezerwą do opinii posiadaczy danego sprzętu bo nie zauważają wad i można potem żałować. Do OC płyta spoko właśnie żeby coś przy niej grzebać cały czas ale dla stabilnego użytkowania radze się zastanowić tym bardziej, że jest wiele padów tych płyt nie ważne czy z winy czy też nie użytkownika.

BIOS jest rozbudowany, oferuje wiele ale wiesza się czasami na PCHealth co wielu potwierdzi. W zależności od sampla ma też inne humory, które można lub nie zniwelować.