Resetowanie komputera - BSOD 0x0000007f

Witam

Do kilku dni mam problemy z restartowaniem się komputera. Podczas przeglądania stron nagle jest BSOD 0x0000007f, zrzut do minidumpa i restart. Co najdziwniejsze podczas grania jeszcze mi się nie pojawił BSOD, zwykle wyskakuje przy przeglądaniu stron. A najczęściej jak w chrome klikam na karty stron. Ostatnio co raz częściej mnie to spotyka aż boję się wracać do poprzednich kart i staram się otwierać po jednej i zamykać jak przechodzę do następnej, tyle że to żadne rozwiązanie.

BIOS na DEFAULT. Rozmontowałem cały komputer, przeczyściłem wentylatorki i dzisiaj znowu to samo. Komputer praktycznie nieobciążony, jedynie dysk trochę bo torrenta akurat miałem włączonego. Skanowałem pamięć i wychodzi że bez błędów jest, ściągnę jeszcze na USB wersję żeby z poziomu BIOS zeskanować RAM.

Co jeszcze mogę zrobić żeby dowiedzieć się co jest problemem ?

opis błędu dla Win7 http://support.microsoft.com/kb/137539/pl

problem sprzętowy procesor, ram lub płyta główna

Dzięki, wychodzi na to że płyta główna się sypie. RAM działa tylko w jednym slocie. Wcześniej sporadycznie pojawiały się BSODY-y ale nie zagłębiałem się w ich przyczynę. Komputer nie startował i musiałem odłączać kable od dysku, podpiąć i dopiero komp startował.

w sumie nie mam do czego się przyczepić, z tego co piszesz też stawiam na płytę główną

Sprawdź kody błędów na http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl

  • sprawdzenie temperatur

w HWiNFO jest moduł Sensory, który pozwala logować stan temperatur do pliku

Ogólne rady

Sprawdź tryb awaryjny. Jeśli w awaryjnym będzie ok, to znaczy że to problem z oprogramowaniem. Jeśli w awaryjnym też będzie źle, to znaczy że to problem ze sprzętem.

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

Sprawdzanie pamięci

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest86+

hiren1.gif

Jak sprawdzać pamięć

Pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Podstaw … 25460.html

Analiza bluescreenów na własną rękę:

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

RAM sprawny, zasilacz sprawny, temperatury w normie.

83475673131714387655_thumb.jpg

Jak klikam S.M.A.R.T to wyskakuje okno z pustą tabelką.

spróbuj programem HD tune lub Crystal Disk Info może one pokażą SMART

widzę że dysk za dobrze nie wygląda powierzchnia mocno zużyta 172 sektory mają czas dostępu poniżej 500ms i w każdej chwili mogą się zmienić w bad sectory spowoduje to utratę danych, a w kolejce czekają kolejne sektory, które są w coraz gorszym stanie

48302461076845609470_thumb.jpg

Czyli mam rozumieć że dysk już powoli pada ? Da się jakoś to naprawić czy pozostaje mi kupno nowego ?

Zrób kopię zapasową danych i myśl o wymianie dysku.

SMART to tylko potwierdza, zrób kopie zapasową ważnych plików w niedługim czasie może dojść do utraty danych na dysku lub całkowitego zepsucia, musisz kupić nowy

Dostałem nowy dysk, wczoraj pracował przez ok 5 godzin i w nocy kolejny blue screen. 0x0000007f (0x00000008 0x807c8750 0x00000000 0x00000000)

Już nie wiem co może być przyczyną, podzespoły sprawdzane przez różne programy pod windows jak i z płytek bootowalnych. Tylko ten dysk wyglądał kiepsko, teraz jest nowy a problem nie zniknął. Nie wiem czy to ma znaczenie ale stary dysk został sklonowany na ten nowy. Może coś z systemem jest nie tak i teraz nawet na sprawnym dysku ale jednak klonie pojawiają się te same błędy.

Parametr C7 na poprzednim dysku wskazywał na błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem.

Zastosuj inny kabel sata i zmień port na płycie głównej.

Pokaż screena z CrystalDiskInfo na nowym dysku.

Może to wskazywać na uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie portu, padający mostek południowy).

Dodane 05.09.2013 (Cz) 14:09

Zresetuj bios (nie podkręcaj procesora) i sprawdź czy problem nadal będzie występował.

39205703277551638417_thumb.jpg

Dysk nie jest nowy ale też nie specjalnie zużyty, kupiłem za połowę ceny po serwisowy z roczną gwarancja.

Kable zmieniałem kilka razy, wziąłem od nieużywanego CD-ROM ale to samo.

Na tym dysku również są błędy w C7.

Zmień ustawienia CystalDiskInfo, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC] i monitoruj Wartość Raw parametru C7 (obecnie jest to 748329).

Zmień port SATA na płycie głównej i przywróć ustawienia domyślne biosu, monitoruj parametr C7.

Zmienione na DEFAULT w BIOS, zmieniłem slot SATA, wartość C7 w Crystal Disc Info bez zmian. Z tą płytą jednak coś może być bo od niedawna mam problem z USB, losowo porty nie rozpoznają urządzeń. Czasami z tyłu a czasami na przednim panelu nie czyta pendrive i innych. Zdarza się tak raz na jakiś czas i nie jest uciążliwe bo wystarczy że wyjmę urządzenie i włożę za kilka sekund. No cóż, pewnie czeka mnie teraz wymiana płyty.