Restart BIOSu na GIGABYTE GA-P31-DS3L

Witam. Chce zrestartować BIOS na płycie GIGABYTE GA-P31-DS3L, w związku z tym, że nie pokazuje mi więcej niż 2GB RAM. Czy aby tego dokonać wystarczy wyciągnąć bateryjkę na pół godziny czy coś jeszcze? Jak to zrobić, żeby nie mieć problemów. Proszę o pomoc.

viewtopic.php?f=7&t=267235

Ale być może to nic nie da…

Napisz jakie masz dokładnie pamięci i system (i SP)

KVR800D2N5/1G x2oraz

KVR667D2N5/1G x2

Próbowałem już różne ustawienia w bankach. System mam XP SP3. Również w BIOSie mi pokazuje, że mam 2GB, ale EVEREST pokazuje, że mam włożone 4 kostki. Komputer sie zachowuje tak jak by nie sumował pamięci lub nie czytał ponad 2GB.

Wejdź w Menedżer zadań > wydajność i spisz ile jest w ramce pamięć fizyczna

Pamięć fizyczna (KB)

Razem 2095532

Czyli widzi tylko 2GB…

Mi się wydaje że to wina 2 rodzai kości, bo masz 800MHz i 667MHz, a ich nie powinno się łączyć i widzi tylko te 800.

To co teraz mam zrobić? Czy to ma, aż tak wielkie znaczenie?Spróbuje jeszcze zostawić tylko moduły 667 i 800mhz po jednym. Zobaczę jak zareaguje komputer.

Ma znaczenie, ale czy to przez to nie widzi ich to niewiem. Poczekaj aż ktoś inny się wypowie to się na 100% dowiesz.

Drugą rzeczą jest Windows, a mianowicie wersja X86 (czyli 32 bitowa, którą posiadasz) widzi tylko do 3,25GB RAM i żeby widział więcej musisz mieć system x64, a XP 64 bitowy jest tylko po ang, więc zostaje Vista x64.

A więc zostawiłem 800mhz i 667mhz po 1 kostce w 2 Pierwszych bankach i mi czytało tylko 1GB, natomiast gdy wstawiłem 667mhz w pierwszym banku, zrobiłem jeden bank przerwy i włożyłem 800mhz i czyta 2GB ram. Już naprawdę nie wiem co tu jest grane.

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

W instrukcji na stronie 16 jest jak montować pamięć .

1-4-1 Dual Channel Memory Configuration

Masz pamięc DS, możesz wykorzystać 2 banki [1-3 , 1-4 , 2-3 , 2-4]

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot … A-P31-DS3L

Zobacz : Memory Support List , Manual .

Czyli już nic nie zrobie? W instrukcji pisze, że moge mieć w 4 bankach pamiec a konkretnie wyglada to mniej wiecej tak w instr.

DDRII1 DDRII2 DDRII3 DDRII4

SS SS SS SS

Czyli, że moge miec rozłożone w każdym banku po 1 pamięci.

Czy teraz jedyne wyjście to zakup 2x 2GB?

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

#-o W takim wypadku wszystkie kostki pracują z szybkością tej najwolniejszej. Ot co…

To może jednak mam spróbować zrestartować BIOS? Czy może są jeszcze jakieś czynności, które moga mi pomóc?

Reset biosu nie pomoże ,spróbuj zmienić wersję biosu lub poszukaj biosu zmodyfikowanego dla twojej płyty .

A jeżeli znajdę to mogę zrobić jakoś jakąś kopie zapasową starego BIOS lub coś? Tak abym nie miał problemów. Jak sparwdzić ver. BIOSu?

Witam mam taką samą płytę GA-P31 DS3Li ten sam problem kupiłem pamięci geil ultra 800MHz 2x1Gb DUAL CHANNEl wczoraj dokupiłem jeszcze raz geil ultra 800MHz 2x1Gb DUAL CHANNEL zamontowałem i uruchomiłem kompa a tu lipa komputer się uruchomił ale nie wystartował system system mam Xp.

Na płycie jest program do zmiany biosu z systemu , wystarczy zainstalować .

Można zrobić kopię biosu .

Podczas startu kom. , na dole jest wersja biosu [można na klawiaturze wcisnąć “Pause”] .

W programie do zmiany biosu będzie napisane jaką wersję na bios .