Rockstar Games Social Club failed to initialize. Error code 1014

(qa3259154) #1

Witam od dziś nie mogę uruchomić Grand Theft Auto 5 bo pojawia się powyższy komunikat.Wczoraj wszystko działało normalnie.
Na dodatek ma to dwa możliwe zakończenia albo nie będe mógł zminimalizować gry i będe musiał uruchomić ponownie komputer albo gra mi się wyłączy i pojawi się okienko GTA 5 Exited Unexpectidly.
Jak to naprawić?

(bachus) #2

Spróbuj wyłączyć program antywirusowy i przeinstalować grę.

(qa3259154) #3

Mam Windows Defender którego nie da się wyłączyć:(

(krystian3w) #4

Da się ale jest to trudne, trzeba by wyłączyć jego usługę na spisie usług.

https://soisk.pl/wylaczenie-uslugi-windows-defender-security-center/

(qa3259154) #5

Po wyłączeniu Defendera dalej to samo.

(bachus) #6

Tzn. przeinstalowywałeś grę?

(qa3259154) #7

Właśnie ją reinstaluje.

(maxiixi) #8

A pisałeś do support rockstar?
Reinstalacja prawdopodobnie nie pomoże ci ,

Najpierw zaktualizuj kartę graficzną lub graj w “Safe Mode” (w moim przypadku pomogło hmm tylko grać GTA online 800x600 i oknie :frowning: ).

(qa3259154) #9

Pisałem do nich , ale nic mi nie odpowiedzieli.
Sterowniki od grafiki mam aktualne.

Tryb awaryjny nic nie pomógł.

(maxiixi) #10

Przewiń scrollem do “Rockstar Social Club” :

(qa3259154) #11

Po weryfikacji plików gry dzieje się to: https://youtu.be/fpGRCm3EJUI

(maxiixi) #12

Ale to głupie. Piszę na samym początku że jesteś zalogowany a później wyskakuje że musisz być zalogowany żeby grać.

A może zaktualizuj GTA V do najnowszej wersji bo widzę na filmiku że gra nie jest zaktualizowana ( w nowszej wersji nie ma tego).

(qa3259154) #13

Gta mam aktualne,najnowszą wersję

(LORDEK) #14

Grasz na ruskim kluczu poprzez VPN?

(qa3259154) #15

Nie mam vpn.
I mam polski klucz.

(LORDEK) #16

To czemu wsio masz pisane cyrylicą?

Nie ma czego? Panelu w grze? Jest, bo sam ostatnio grałem w najnowszej aktualizacji i wszystko było.

Obstawiam problem z Rockstar Social Club. Ten potworek to masa problemów i wymagany byłby reinstall + biblioteki .NET i VC++. Strasznie to czułe jest na tego typu braki.

(qa3259154) #17

Windows początkowo zainstalowałem po rosyjsku wraz ze steam, jednak potem zdecydowałem zmienić język na angielski by mieć cortanę steama zostawiłem po rosyjsku.

(maxiixi) #18

Nie chodzi mi o “panel w grze”.

Ano to tak samo jak ja gram i wszystko jest ok. W starszych wersjach gry były podobne problemy, choć nie u wszystkich. Jeśli ma aktualne launcher Social Club i grę to jakaś czarna magia lub przez to że zmienił język w Window’sa choć to nie ma sensu.

(qa3259154) #19

Spróbowałem uruchomić grę w oryginalnym języku systemu to jest wtedy to samo.

(LORDEK) #20

No to reinstall samego social club + instalacja .NET i VC++. Jak już masz powyższe to deinstalacja i instalacja z Windows Update - taka instalacja jest pewniejsza niż ściąganie tego z sieci.