Rockstar Games Social Club failed to initialize. Error code 1014

Witam od dziś nie mogę uruchomić Grand Theft Auto 5 bo pojawia się powyższy komunikat.Wczoraj wszystko działało normalnie.
Na dodatek ma to dwa możliwe zakończenia albo nie będe mógł zminimalizować gry i będe musiał uruchomić ponownie komputer albo gra mi się wyłączy i pojawi się okienko GTA 5 Exited Unexpectidly.
Jak to naprawić?

Spróbuj wyłączyć program antywirusowy i przeinstalować grę.

Mam Windows Defender którego nie da się wyłączyć:(

Da się ale jest to trudne, trzeba by wyłączyć jego usługę na spisie usług.

https://soisk.pl/wylaczenie-uslugi-windows-defender-security-center/

Po wyłączeniu Defendera dalej to samo.

1 polubienie

Tzn. przeinstalowywałeś grę?

Właśnie ją reinstaluje.

A pisałeś do support rockstar?
Reinstalacja prawdopodobnie nie pomoże ci ,

Najpierw zaktualizuj kartę graficzną lub graj w “Safe Mode” (w moim przypadku pomogło hmm tylko grać GTA online 800x600 i oknie :frowning: ).

Pisałem do nich , ale nic mi nie odpowiedzieli.
Sterowniki od grafiki mam aktualne.


Tryb awaryjny nic nie pomógł.

Przewiń scrollem do “Rockstar Social Club” :

Po weryfikacji plików gry dzieje się to: https://youtu.be/fpGRCm3EJUI

Ale to głupie. Piszę na samym początku że jesteś zalogowany a później wyskakuje że musisz być zalogowany żeby grać.

A może zaktualizuj GTA V do najnowszej wersji bo widzę na filmiku że gra nie jest zaktualizowana ( w nowszej wersji nie ma tego).

Gta mam aktualne,najnowszą wersję

Grasz na ruskim kluczu poprzez VPN?

1 polubienie

Nie mam vpn.
I mam polski klucz.

To czemu wsio masz pisane cyrylicą?

Nie ma czego? Panelu w grze? Jest, bo sam ostatnio grałem w najnowszej aktualizacji i wszystko było.

Obstawiam problem z Rockstar Social Club. Ten potworek to masa problemów i wymagany byłby reinstall + biblioteki .NET i VC++. Strasznie to czułe jest na tego typu braki.

Windows początkowo zainstalowałem po rosyjsku wraz ze steam, jednak potem zdecydowałem zmienić język na angielski by mieć cortanę steama zostawiłem po rosyjsku.

Nie chodzi mi o “panel w grze”.

Ano to tak samo jak ja gram i wszystko jest ok. W starszych wersjach gry były podobne problemy, choć nie u wszystkich. Jeśli ma aktualne launcher Social Club i grę to jakaś czarna magia lub przez to że zmienił język w Window’sa choć to nie ma sensu.

Spróbowałem uruchomić grę w oryginalnym języku systemu to jest wtedy to samo.

No to reinstall samego social club + instalacja .NET i VC++. Jak już masz powyższe to deinstalacja i instalacja z Windows Update - taka instalacja jest pewniejsza niż ściąganie tego z sieci.