Rootkit?


(Antek Gracz) #1

Witam (jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość). Wczoraj siedzę sobie na komputerze stacjonarnym i tu nagle patrze Avast napisał że znalazł rootkita. Pare razy próbowałem go usunąć Avastem ale bez efektu. Więc dziś na laptopie poszukałem jakiegoś dobrego forum i znalazłem Was. Chciałem puścić skan Avasta i napisać dokładnie co miałem na komputerze. A tu patrze "Nie znaleziono zagrożeń". I teraz rodzi się pytanie czy mój komputer jest bezpieczny czy nie. ( Program : Malwarebytes Anti-Malware nic nie znajdował wczoraj i nic nie znajduje dziś).

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.


(Spandau) #2

Może chodzi o ten plik sfloopy-sys-avast-wykrywa-jako-rootkit-t470447.html Więc po aktualizacji Avasta wszystko już Ok


(Antek Gracz) #3

Przed chwilą jeszcze raz (tym razem włączyłem ręcznie aktualizacje avasta) i znowu jest napisane " nie znaleziono zagrożeń " . Tylko jest takie pytanie : czy jest jakiś program którym mógłbym przeglądnąć system i mieć 100% pewność że na komputerze nie ma tego rootkita ??


(Spandau) #4

Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt!


(Antek Gracz) #5

Sprawdzilem był to właśnie plik : sfloppy.sys . Więc zastanawiam się czy wykonywać skan Dr.WEB Curelt! ale tak na wszelki wypadek przeskanuje. (jak przeskanuje to dam odpowiedź)


(Spandau) #6

To był błąd Avasta ale oczywiście możesz wykonać skan DrWebem dla potwierdzenia, czy wszystko OK


(Antek Gracz) #7

Ściągnąłem program Dr.WEB Curelt! właśnie robię nim skan. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


(Agatonster) #8

maciejwp ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.