Router bezprzewodowy jak ustawić?

Witam!

mam neostrade, i router sagem fast 800 musiał mi sie rozwalić jakimś cudem ponieważ nie działa, natomiast mam jeszcze taki router bezprzewodowy i nie wiem za bardzo jak nim się posłużyć, nie mam zdanej instrukcji ani nic, połączyłem tą kartę sieciową z antenką do komputera, do rautera podłączyłem kabel LAN, i wszystko powinno działać, nie mam sterowników nie mam instrukcji, nie mam pojęcia jak to zrobić i czy w ogóle się da ,

ten router bezprzewodowy to: Wireless PCI Card IEEE 802.11b

za pomoc będę bardzo wdzięczny

W ogóle taki rotuer sagema gdzie można dostać i za ile, w neostradzie tp można kupić?

i czy w ogóle jest możliwość podłączenia internetu bez routera ?

Pozdrawiam

Cześć!. Zadzwoń na 0800 102 102 -telefon darmowy. Tam poprowadzą cię za rączkę i pomogą rozwiązać problem.

Pozdrawiam - niejan.

ok spróbuje, ale ja mogę kupić nowy router tego sagema i będzie spoko, ale mam jeszcze taki bezprzewodowy router i nie wiem jak go uruchomić a właśnie wolał bym mnie taki bezprzewodowy, do niego nie mam żadnych sterów ani instrukcji :slight_smile: jest taki odbiornik do którego podłącza sie kabel lan i zasilacz … a w komputerze mam kartę sieciową , nie wiem jak użyć tego do działania internetu a bardzo bym chciał:)

wsm Sagem F@st 800 to nie router!! To jest modem ADSL pod USB!

w vobisie albo w nestradzie tp go dostanę?

kup sobie lepiej router z wbudowanym modemem ADSL. W TP zapłacisz na pewno sporą sumę za sam modem pod usb… a za ~150zł możesz dostać router do z modemem do neostrady.

Mam taki router, bo zrezygnowałem z neostrady. Więcej na PW

Piotr

takie modemy na allegro chodzą po 50zł

czym różni się speed touch 330 od tego sagema? któego lepiej kupić

Dobra… moje pytanie brzmi:

jak skonfigurować /ustawić, co ściągnąć co zainstalować żebym mógł mięć ten bezprzewodowy router… bo mam ten odbiornik… i mam kartę sieciową:

Wireless PCI Card IEEE 802.11b

do tego nie mam żądnych innych instrukcji ani płyt ten odbiornik bezprzewodowy mam z tąd:

wcześniej zamiast modemu Neostrady miałem router , który rozdzielił internet na 3 komputery, do jednego komputera szedł bezpośrednio kabel . a do 2 pozostałych internet dochodził właśnie przez ten bezprzerwowy(chyba router)

i teraz już tamtego routera(rozdzielacza) nie mam tylko zostało mi to bezprzewodowe z kartą sieciową Wireless PCI Card IEEE 802.11b

nie mam do tego żadnych płyt ani nic:( a chce to dać zamiast routera i modemu sagema o ile sie da

Pozdrawiam i za pomoc bardzo dziękuję

0 pomocy :slight_smile:

kurcze, czyli jednak będę musiał kupić na allegro zwykły modem sagema, bo tego bezprzewodowego nie potrafie odpalic :frowning:

w ogóle gdzie teraz taki modem dostać ?

czy przykłądowo ten:

http://www.allegro.pl/item311332033_u_s … netia.html

było by take same jak ten sagem fast 800? ta sama prędkosc i w ogóle działanie?

ze podłaczam kabel lan kabel usb wgrywam sterowniki i net już działa bez zadnych innych konfiguracji

Nie polecam żadnego modemu ADSL na USB do Neostrady ! Najlepsze rozwiązanie, to tani kombajn Linksys WAG200G-EU dostępny za ok. 200 zł ( ! ), czyli w jednym urządzeniu: modem ADSL + Router + Ethernet Switch + WiFi Access Point :idea:

Czy możesz wreszcie napisać, co to jest za bezprzewodowy router , którego nie możesz odpalić ? #-o

200zł za router;>? nie mam tyle kasy na to, mi wystarczy zwykły modem neostrady sagem tylko nie wiem gdzie go kupić:(

karta sieciowa którą mam to na pewno:

Wireless PCI Card IEEE 802.11b

http://www.allegro.pl/item300310349_planet_wl_8303_802_11_b_wireless_pci_card_antena.html

lecz do niej nie mam żadnej instrukcji ani płyt

a jesli chodzi o ten router bezprzewodowy nadajnik czy cos, to zabardzo nie wiem co to jest, na panelu pisze DSL na tyle naklejka jest zerwana, i równiez do tego nie mam zadnej instrukcji ani płyty:(

daje foto jak wygląda ten router:

http://img167.imageshack.us/img167/9255/img2002ek8.jpg

http://img167.imageshack.us/img167/3969/img2003cs9.jpg

Nadal nie wiem, dlaczego upierasz się przy zakupie tego słabego modemu ADSL Sagem F@st 800 na USB, gdy ten kombajn Linksys WAG200G-EU rozwiąże Twoje problemy ? Naprawdę uważasz, że lepiej wydać ok. 50 zł za kawałeczek struktury sieciowej niż ok. 200 zł na jej całość o wysokiej jakości? :shock: Przecież:

1) nie podłączysz tego Sagema do tego swojego starego rutera z podanych przez Ciebie zdjęć

2) a właśnie z tych zdjęć ten stary ruter wygląda mi na Broadband DSL Router WiFi, więc do kablówki, a nie do neostrady

Dla mnie - EOT :mrgreen:

yhmy… upieram się po prostu bo nie mam teraz kasy, kupiłem nowy procek i kartę, a teraz brak kasy :frowning:

tu nagle sagem mi się rozpadł , spadł mi… w Neostradzie już nie mają i długo nie będą mieli.

hmmm… a jest coś może tańszego? jeżeli już mam zmienić ten router to proszę o propozycje co kupić i wtajemniczenie ;p 200zł to sporo , nie da się znaleźć czegoś tańszego

najlepiej gdyby był bezprzewodowy:) ale pewnie będzie drożej, mam pokój na strychu a router stał by na samym dole czyli musiał by przejść przez 2 piętra;/ a taki bezprzewodowy to nie wiem czy by dosięgał

Pozdrawiam i czekam na propozycję

PS: jak kupi jakiś router to prócz kupna routera coś będę musiał jeszcze kupić? jakąś nową kartę sieciową, jakąś antenę kable czy coś? czy tylko kupie nowy router skonfiguruje i gotowe, jeżeli bezprzewodowy to pewnie będzie coś jeszcze potrzebne, pewnie t moja karta sieciowa będzie zła.

Linksys WAG200G-EU, nic ci więcej nie potrzeba, masz w nim 4-wyjscia kablem na 4 komputery oraz WIFI.

W TP pewnie można za jakieś 250 zł, jak już chcesz kupić ten “szmelc” to kupuj jakiś używany.

Do podłączenie Internetu (w Twoim wypadku z Neostrady) wystarczy modem ADSL.

(Router to po prostu taki rozgałęźnik najprościej rzecz biorąc mający w sobie także modem ADSL).

Łopatologicznie do modemu możesz podłączyć jeden komputer, a do routera tyle ile ma wyjść np. kablem.

acha czyli jeżeli posiadam Linksys WAG200G-EU to podłaczam go przez kabel do kompa i net juz jest, a jezeli chciał bym bezprzewodowe, na jeden komputer tylko bez zadnych super funkcji to co polecacie i cyz sporo drożej wyjdzie? i do bezprzewodowego co musiał bym mnieć?

PS: a cyz take cos , mogło by się nadawać:

http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery_w_tym_adsl_i_wi_fi/cerberus_p_6311_072

lub

http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_komunikacja/routery_w_tym_adsl_i_wi_fi/cerberus_p_6311_07a

chociaż w tych routerach nie ma zmiennego ip:( a wole ze zmiennym,

wiec cos w takej cenie musi byc :smiley:

w Polsce chyba niczego tym nie podłączysz, a na pewno nie neostradę. z tyłu masz przy porcie na linię telefoniczną napisane T-DSL. to jest niemiecki standard ADSL over ISDN, czyli na liniach cyfrowych, a nie analogowych jak neostrada. ciekawe skąd wziąłeś ten router…

każdy router ma możliwość korzystania i przydzielania zmiennego IP.

dobra postanowiłem zmienic ten router co polecacie w jak najniższej cenie:

bezprzewodowe i normlane :stuck_out_tongue:

czekam na propozycję

te pentagramy są chyba dobre , a cos bez przeowdowego?

ja miałem tego petagrama, miałem je oba te co podałem w linkach i tam ja nie mogłem zmienic ip, musiałem zrestartowac router, a przykładowo w tym sagemie to wyłonce neostrade i włoncze i mam juz nne ip, i na takej zasadzie chciał bym mniec router

Może ktoś mi pomoże jak korzystać z internetu w drugim kompie?.

Internet radiowy ORANGE mam na parterze, a chcę korzystać z internetu w sypialni na poddaszu.

Jestem nogą z tej dziedziny