Router Totolink A3002RU po aktualizacji firmware nie działa

Witam. Posiadam router Totolink A3002RU i dziś na stronie z tym routerem zauważyłem ze wyszła aktualizacja firmware. Pobrałem i wypakowalem firmware winrarem i wszedłem na 192.168.1.1 i wskazał em plik .web z firmware i wcisnalem update. Po aktualizacji router nie działa świecą się diody od USB i kabla WLAN i zasilania i od dwóch podpiętych kabli Ethernet ale nic więcej nie działa nie mogę wejść na 192.168.1.1 i nawet trzymanie przycisku reset na routerze nie pomaga. Co zrobić by router działał? Da się go jakoś zdowngrade’ować do poprzedniej wersji softu? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Aktualizację robi się na ustawieniach fabrycznych,widzę że nie doczytałeś tego na stronie producenta:http://totolink.net/sub/product/detail.asp?product_num=100155#3 i FAQs numer 11 jak zrobić update softu.

Jak aktualizowałem kiedyś router z wersji 1.0.4 na 1.0.8 to też robiłem bez przywracania ustawień fabrycznych. Konsekwencją tego było tylko to że pozmieniały się ustawienia routera ale internet jak i strona 192.168.1.1 działała. Teraz zaktualizowałem i kompletnie nic nie działa
A poza tym na stronie w Faqs pisze że najpierw trzeba zaktualizować firmware routera a dopiero potem trzeba przywrócić ustawienia fabryczne przyciskiem na stronie 192.168.1.1 lub przyciskiem na routerze

Asus robi firmware na Linuksie, który podczas procesu aktualizacji zapisuje w sobie ustawienia, aktualizuje, resetuje do fabrycznych i przywraca ustawienia. Robi to sam przez około 5-6 minut i router działa. Jeszcze Synology. Co do Asusów nie tylkow najdroższych to Asus stosuje routerach, w każdych z AsusWRT firmwarem. W pozostałych firmwach trzeba często reset czy igła w dziórke czy guzik przytrzym,ać conajmiej dwa razy po conajmiej 30 sekund wtedy przywraca ustawienia fabryczne i ponowna konfiguracja, inaczej czesto sa Zonki lub pada pamięć ROM lub z błedem się aktualizuje i nie wstaje.

@Garoz Tylko ja mam Totolinka a nie Asusa

To przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem.

@Garoz Próbowałem trzymać guzik reset. Trzymałem przez minutę jednak to nie pomogło nawet kilkukrotne trzymanie tego przycisku nie pomaga. Router tak jakby nie reaguje na przycisk reset, obawiam się że Totolink wypuściło uwalony soft który mi uszkodził router

Routery podobnie jak zasilacze do obudów, firmowe, a nie tanie.

@Garoz Wiem że to nie jest markowej firmy router jednak w testach na spidersweb był najlepszy, a innego wyboru nie miałem bo ten router dostałem przy podpisywaniu umowy na internet światłowodowy a innych nie mieli.

To reklamuj u nich. Lub kup sobie swój własny i nie licz na operatora bo oni, operatorzy, zawsze daja najgorszy sprzet na rynku.

Sam miałem z tym problem, zostawiam tutaj dla potomnych:
procedura jest następująca :
0. wyłączenie zapory:-)

  1. Ustawienie na komputerze IP 192.168.1.2 / maska 255.255.255.0
  2. Podłączanie kabla do routera w miejsce LAN1
  3. Wyłączenie routera. Odczekanie chwili a następnie włączenie routera z wciśniętym przyciskiem reset. Po 10/15 sekundach jak już router mignie diodami możemy puścić reset.
  4. Odpalamy narzędzie FrmUpg.exe gdzie podajemy adres: 192.168.1.6 i ścieżkę do Firmware (najlepiej tego z przed update (czyli w twoim przypadku to będzie 1.0.8) reszty nie zmieniamy
  5. Kliknij “Wyślij” i poczekaj 3-5 minut. Pasek postępu będzie działał w oknie - to jest wysyłanie / pobieranie obrazu do routera. Kiedy osiągnie 100%, będzie drugie okno z innego paska postępu - w rzeczywistości FrmUpg.exe tylko czeka na odpowiedź z routera, której już nie otrzyma - 100% przez czas router uruchomi się ponownie (wyskoczy pewnie error, ale router powinien już wstać i działać normalnie)
  6. Powinieneś móc sie już połączyć z 192.168.1.1
  7. Zresetuj ustawienia jeśli chcesz upgradować router :slight_smile:

Link do softu:


Soft nie jest wymagany ale jest łatwiej niż na tftp

1 polubienie

@Wiejcu Dzięki wielkie za pomoc. Router już dawno oddałem na gwarancję ale przyda mi się na pewno w przyszłości jakbym miał znów problem z routerem. Tylko ci powiem że zanim oddałem router na gwarancję to on nie reagował na przycisk reset. trzymałem 2 minuty ale diody w ogóle nie migały

Hej, też nie doczytałem i też uwaliłem router. Robię tak jak mówisz ale pokazuje mi że minął zdefiniowany timeout. jak myślisz co robię źle?

Przejżałem temat i napisze jedno zdanie. Kupujcie więcej chinszczyzny nie znanych firm bo jak kupicie znane i dopłacicie za firmę to myslicie, że za jakośc tej firmy nie płacicie. Polecam Asusy nawet tanie modele routerów działają lepiej i bez problemów. Autorze rozważ bo ja tez dużo TP-Linków miałem i jeszcze kilka jakichs Pentagramów i podobnych i teraz kupiłem porzadny asus i hulaj dusza aż miło, a działą 10 razy lepiej niż każdy z tamtych :slight_smile: Zaczynałem od tanich Asusów skończyłem na 4G-AC68U :slight_smile: Odpowiednik RT-AC68U z modemem LTE :slight_smile: Polecam Asus RT-N14u czy RT-AC55U z tych z rozsądną ceną :slight_smile:

@anon2257444 Tylko że ten router dostałem od dostawcy internetu przy podpisywaniu umowy jak napisałem w pierwszym poście. Jak dotąd to była pierwsza awaria tego routera i oprócz tej awarii działa bez zarzutu. Ma wszystkie funkcje których potrzebuję, sygnał wi-fi jest na tyle mocny że w każdym pokoju mam sygnał więc na razie nie czuję potrzeby wymiany go na lepszy, nowy renomowanej marki. Jakby ten router dokonał żywota założę temat jaki router kupić.

Tylko, ze skoro masz na obecnym routerze problemy z aktualizacją firmwareu i nawet twardy reset 30 sekund nie pomógł mu ożyć to świadczy to o sprzęcie. Pamiętaj dostawcy nigdy nie dadzą ci za małe pieniądze porządnego sprzetu, a często tani router pakują w obudowe ze swoim logiem. Czasem warto w ogóle rozważyć i przemyślec inwestycję także w ten sprzet, a nie myslec, ze w któryms momencie coś przestanie działac :slight_smile: Oczewiście najlepszy sp[rzęt może miec awarię i trafic się ferelny egzemplaż, ale router to tez sprzet tak jak w komputerze i aby wszystko działało dobrze musi miec firmware dostosowany do sprzetu, a w tej kwesti Asus bije konkurencje na podobnym przedziale cenowym na głowe.

Proponowany wyuzej Asus RT-N14U to już staruszek jesli chodzi o router, a dalej otrzymuje aktualizacje firmware i cięzko go wyklikac w sklepie.

@anon2257444 Ten router dostałem w oryginalnym opakowaniu producenta dostałem taką samą sztukę jaką można kupić w każdym sklepie internetowym. To był jedyny problem z tym routerem a spowodowany był on tym że nie wiedziałem że firmware downgrade’uje się programem TFTPD64 a instrukcję naprawy routera wysłał mi pracownik supportu firmy Totolink (link do drugiego tematu o tym routerze Router Totolink A3002RU Uszkodzony plik aktualizacji softu a gwarancja ) i od teraz żadna awaria firmware’u mi nie straszna bo jak znów będzie plik aktualizacji uszkodzony to tym programem wgram starszą wersję softu i router wróci do żywych. Na razie router działa bez zarzutu i na pewno nie wymienię go na żaden inny. A jak by się uszkodził to wolę kupić ten sam router ten sam model niż kupować coś nowego bo ten router znam i jest mi obeznany