Rozkminki na temat Nokii 6120 i jak odzyskać swoje SMSy

Muszę Wam szczerze powiedzieć, że się zawiodłam albo za głupia jestem żeby do pewnych rzeczy dojść sama :expressionless: Przez dwa lata byłam szczęśliwą użytkowniczką 6020, szczęśliwą o ile pominąć mega-aparat 0.5mpix, brak obsługi mp3, kart pamięci itd. Nokia 6120…

  1. Brak portfela na przechowywanie prywatnych danych pod hasłem.

  2. Brak smilies w wiadomościach SMS.

  3. Zegar znika z “wygaszacza” i wyświetlacz staje się całkowicie czarny po kilku minutach.

  4. Brak nazwy kontaktu w wiadomościach SMS nawet po dodaniu nadawcy do kontaków (jeśli wiadomość przyszła przed dodaniem numeru telefonu do książki).

  5. Tylko 30-dniowa pamięć rejestru połączeń.

  6. Nie zapamiętuje nie wysłanych esów “on the fly” po wciśnięciu skrótu nowej wiadomości, dlatego nie kupiłam SonyEricssona żeby nie szukać ich po roboczych a tu masz babo placek…

Pewnie jeszcze wynajdę sporo innych mankamentów. Ale póki co, w związku z powyższymi zna ktoś sposób na powyższe?

Ah. I jeszcze jedno. Generalnie istnieje kult formatowania baterii 3 razy po 12 godzin od momentu samoistnego wyłączenia się telefonu z powodu wyczerpania. Na ile to jest mit a na ile prawda? W instrukcji piszą o tym, że nie zalecane jest trzymane telefonu pod prądem jeśli ten się już naładuje (co trwa max 2 godziny a co dopiero kolejne 10)…

każdą baterie trzeba na początku sformatować, ale jak jest nowa, jak była już używana to już nic z tego, a telefonowi sie raczej nic nie stanie jak będzie podłączony pod ładowarkę ;]

Nokia 6120 posiada baterie litowo-jonową więc nie trzeba jej formować , jednak nie zaszkodzi jej takie formowanie aczkolwiek nie 12 godzin jak to było w przypadku starszych modeli baterii a maksymalnie 3 godziny . w zasadzie to wystarczy tylko jedno “formowanie” nowej baterii czyli jak tel się wyłaczy ładować ją 3 godziny nie dłużej, takie baterie można potem doładowywać w każdej chwili , tyle tyko że z własnego doświdczenia wiem że takie doładowywania nierozładowanej baterii skraca troche czas działania , ale wystarczy ją raz na miesiąc rozładować do “wyłaczenia tela” a następnie naładować do pełna.

telefon posiada symbiana najnowszej “generacjii” i zapewne wszyskie te “niedociągnięcia” należy odpowiednio skonfigurować , pozatym istnieje masa programów które można doinstalować i zrobić z telefonu prawdziwy “kombajn”

FORMOWANIE a nie formatowanie! !!

„Formowanie baterii”, czasem niepoprawnie nazywane jej „formatowaniem” to prosty zabieg, jakiemu powinniśmy poddać wszystkie nowe baterie telefonów oraz stosować regularnie wobec tych baterii, które mają efekt pamięciowy (Ni-Cd, Ni-MH).

Niestety minęły dwa dni poszukiwań i jakoś sama niczego nie znalazłam, głównie dlatego zwróciłam się z pomocą do forumowiczów.

Mam jednak obecnie inny problem - chciałabym zainstalować anty-wirusa , ale zarówno przy instalacji Kasperka i F-Secure widzę informację ‘Instalacja niemożliwa’. Drugi program jakiego poszukuję to taki " menedżer zadań" aktywnych programów z trzech magicznych klawiszy Windowsa :lol: , które działają w trakcie pracy telefonu. (Podobno najlepszy) AppMan wykazuje błąd jak wyżej.

Musisz wejść w ustawienia i poszukać opcji “instalacja aplikacji/programów” zapewne masz zaznaczone “nie” ustawić na “tak” mogą być różne opcje np. zabronione ustawić dopuszczone , proszę odzwiedzć forum symbianos http://www.symbianos.pl , zaczełaś przygode z symbianem więc na tej stronie masz lekture na kilka tygodni a może i dłużej. Polecam fora “czysto” symbianowe.

A po co ci to? Wierz mi, że to zupełnie niepotrzebne.

AD.3

Może jest tak jak w mojej n73: menu, narzędzie, ustawienia, telefon, tryb gotowości, aktywny tryb gotowości: Nie

Pamiętaj, że jak go wyłączysz to bateria będzie szybciej padać.

A jak straci kase z konta tela to do ciebie JUDGE , po nią ma się zgłosić?? tylko wydaje Ci się że antywirus na symbianie jest neistotny , instalując programy/aplikacje można “włożyć” w tela bardzo łatwo wirusa , otrzymując mms-y od osób które już mają na swoim telu wirusa i nawet nie wiedzą że go rozsyłają.Otrzymując pustego mms-a (tylko sygnał otrzymania wiadomosci i nic więcej ) można być na 100% pewnym że właśnie na komóre przyszedł wirus.

To nie jest wada tylko dodatkowa funkcja :!: Na przykład se mają to już od jakiegoś czasu i nikomu to jakoś nie przeszkadzało a nagle zaczęło przeszkadzać w Nokii :shock: Nie rozumiem. Poza tym takie wyjście ma na celu oszczędzanie baterii, a że wyświetlacz jest całkowicie wygaszony to pobór mocy jest bardzo mały.

Kontakty są normalnie wyświetlanie nazwą kontaktu jaką sami ustaliliśmy.

Jeżeli cchodzi o smsy które nadal czekają na wysłanie to przecież są one osobno umieszczone w folderze Sk.Nadawcza.

Znajdzie się program, który będzie iał dodatkowo jeszcze więcej opcji i lepsze zabezpieczenia.

Nokia 6120 ma najnowszego Symbiana trzeciej generacji. Nie wolno o tym zapominać. Praktycznie ma nieograniczone możliwości. Może teraz jest jeszcze odrobine za wcześnie żeby to zobaczyć ale niebawem ukażą sie programy na miarę trzeciej generacji.

Zbych1, z ręką na sercu - ile znasz osób które zawirusowały sobie telefon na Symbianie?

przynajmniej kilkadziesiąt , a pierwszym z tych osób byłem ja , kupiłem sobie tela a że lubie eksperymentować to instalowałem sobie po kilka programów dziennie i załapałem wirusa commwarior (wirus rozsyła się poprzez mms-y samoczynnie dokładnie o 3 rano) zanim się kapłem że trace kase to wirus rozesłał się do wszystkich z kontaktów, ci co mieli tele z symbianem też go rozesłali do znajomych itd.

Na s60 v3 jest to dużo mniej prawdopodone.

No to ja nie znam ani jednej takiej osoby mimo, że zawodnicy instalują różne rzeczy, latają na odpalonych BT i surfują po sieci.

Sam często korzystam z mobilnego internetu, instaluję różne różności i nic mi się złego nie przydarzyło - a mam starszego Symbiana.

Tak jak mówi Karolzet na s60v3 jest to już zupełnie mało prawdopodobne.

Reasumując, ciężko mi uwierzyć w kilka, że nie wspomnę o “kilkudziesięciu” osobach :-o

To nie to, po prostu próbowałam instalować anty-wirusy, które nie były przeznaczone na mojego Symbiana. F-Secure dał radę :smiley:

Hmm… Co ma wyświetlanie skrótów do niby najbardziej potrzebnych rzeczy (które od razu na wstępie wyłączyłam) na “pulpicie” do wyświetlania zegara po pewnym czasie bezczynności? Zainstalowałam cClock i mam już zegar taki jak miałam w 6020 a nawet lepszy :slight_smile:

Ja Ci dziękuję za tę “dodatkową funkcję”. Może przydałby mi się wybór a nie uszczęśliwianie mnie na siłę jak dodawanie Windows Media Playera do Windowsa? W 6020 miałam zegar ciągle na wyświetlaczu i niezwykle często wyciągam telefon tylko na sekundę żeby spojrzeć na zegarek, ale nie - w najnowszych Nokiach muszę go wyciągnąć, wcisnąć cokolwiek a najlepiej jeszcze odblokować klawiaturę bo przecież na tym zaciemnionym ekranie prawie nic nie widać, zablokować z powrotem i schować… Jak już pisałam, cClock załatwił sprawę…

Niestety nie. Przychodzi do mnie SMS od nieznajomego numeru, OK, dodaję go do książki, nadaję mu nazwę, wracam do skrzynki odbiorczej i… oczywiście nadal jest to “nieznajomy numer”. Jeśli SMS przychodzi PO dodaniu nadawcy do książki jest OK, ale odwrotnie - jest tak jak pisałam :evil:

Wiem o tym, ale kolejny raz jak dla mnie za dużo kombinacji. W 6020 wciskałam joya w lewo pisałam SMS a jak wyszłam z edycji i wcisnęłam joya w lewo mogłam z powrotem kontynuować. A w najnowszych Nokiach i SE muszę wchodzić przez trzy poziomy menu do Roboczych i szukać wiadomości by ją z powrotem edytować. W efekcie czasem mam w nich całą garstkę wiadomości, których z różnych powodów nie wysłałam i muszę po tym wszystkim sprzątać. Już nawet nie wspomnę, że nie ma takiej opcji jak “skasuj tekst” #-o

Tutaj też już sobie poradziłam :slight_smile:

Generalnie żałuję, że wpakowałam się w 6120, bo myślałam o 6233. Symbian fajna rzecz, ale nie z tak dużą ilością irytujących mnie rzeczy, niedoróbek i baterią, która sprawia że to praktycznie telefon stacjonarny. Wysłałam może z pięć SMSów, z 5 minut robiłam zdjęcia. Żadnych gier ani muzyki, żadnych programów w tle, nawet profil miałam na samą wibrację, sieć tylko GSM itp. itd. W cClock wyłączyłam analoga i sekundnik, mam samą godzinę cyfrowo. 45 godzin i już woła jeść. Żenada…

Niekoniecznie. Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale jeżeli chcesz pisanego właśnie smsa dokończyć później bez konieczności pisania go od początku to po prostu podczas pisania smsa wciśnij czerwoną słuchawkę. Edytor smsa nie zamknie się tylko będzie aktywny w tle czego nawet nie zauważysz, a potem gdy będziesz chciała spowrotem pisać rozpoczętego wcześniej smsa i będziesz chciała go dokończyć to naciśnij i przytrzymaj chwilke klawisz MENU i wybierz pozycję SMS.

Wydaje się to skomplikowane, ale to jest wściekle proste.

Nie wnikam, ile pstrykasz fotek ani jak bardzo ją “piłujesz” :stuck_out_tongue: ale mimo tego bateria wytrzymuje troszkę dłużej. A nawet jeżeli bateria zaczyna krótko trzymać to nie ma się co dziwić. Po pierwsze: bateria z czasem się zużywa i na to nie ma rady, a po drugie:czego się spodziewałaś mając smarphone’a? Przecież to minikomputerek, który potrzebuje mimo wszystko energii. Wszystkie smartphone’y tak trzymają i właśnie w tym momencie bardzo przydaje się funkcja całkowitego wygaszenia ekranu. Bateria przy takim stanie użytkowaniu jak twój to mi bateria trzyma od 5 do 6 dni. I tak na marginesie

odblokowanie klawiatury, sprawdzenie godziny i ponowna blokada klawy nie zajmie ci więcej niż pare sekund, więc nie ma co przesadzać.

Dobrze mnie zrozumiałeś, ale to nie działa. Po wciśnięciu czerwonej słuchawki edytor nie działa w tle, tylko wiadomość zapisuje się samoistnie w roboczych i robi się śmietnik :?

Bateria jest nowa, mam ten telefon niecały tydzień. I pilnuję się żeby nic nie chodziło w tle. Może testowo wsadzę swoją z 6020? Niby ta sama… A nie ma na rynku żadnych polimerowych baterii do 6120?

Sorry, zagapiłem się, miało być: ust. tel. – wyświetlacz — tryb uśpienia. Wpadka.pl :P:P

1.aplikacja BestCrypto,mediaSafe

2.aplikacja Zensis Animated Sms v 1.20

3.menu>>narzędzia>>ustawienia>>telefonu>>wyświetlacz>>tryb

uśpienia>>wyłącz.(tak jest w n73 z racji że system ten sam to powinno być podobnie i u Ciebie)

4.Z tego co zauważyłem to zależy w jakim formacie zapiszesz telefon w kontaktach (0602…+48602…)

Co do baterii to ja osobiście zawsze i niezależnie czy jest nowa czy stara używam telefonu do momentu aż się wyłączy i ładuję do momentu gdy wyskoczy komunikat że naładowany.Batria w mojej N73 trzyma średnio 6dni.

I tak czegoś takiego w 6120 nie ma :stuck_out_tongue:

Dla 6120 żadna różnica, z +48 czy bez. I tak nie rozpoznaje…

Ja robię tak samo (tyle że ładuję jak zaczyna jęczeć, bo co mi po wyłączonym telefonie jak muszę być ciągle “online”), ale niestety rzeczywistość boli… Ale czego się spodziewać skoro władowano do tego telefonu baterię z 6020 i kazano wyświetlić 16 milionów kolorów w rozdzielczości 240x320, utrzymywać Symbiana, UMTS i karty pamięci do 2GB. Hmmm… Może ona trzyma aż dwie doby… Ponawiam pytanie - czy nie ma żadnych lepszych baterii do tego telefonu :?:

Pojawił mi się nowy problem - nie mogę w żaden sposób zaimportować wiadomości ze swojej 6020 z katalogu ‘Moje foldery’. Używam oczywiście najbardziej rozwiniętego technologicznie umiejącego kompletnie wszystko BADZIEWIA Nokia PC Suite :evil: