Rozłączanie internetu?


(Mastersoniak) #1

Mam taki oto problem: Mam internet z dialogu podłączany przez sieciówke. Po jakimś czasie przy włączonym komputerze ( po kilku godzinach), nagle strony przestają sie otwierać. Co najgorzej uTorrent chyba wysyła, gadu gadu jest dostępne ale wiadomości chyba (znowu chyba ;/!) nie dochodzą ... yhh! Zrobiłem formata, i po kilku dniach problem powrocił. Zapory powyłączane a żadnego robaka nie mam.


(aero) #2

Skontaktuj się z infolinią Dialogu.

Najprawdopodobniej wina leży po ich stronie :slight_smile:


(Wujek 15) #3

Moze poprostu masz ustawione, że po 20 minutach bezczynności internet jest rozłączany? ;> Centrum sieci i udostępniania>Zarządzaj połączeniami sieciowymi>twoje połączenie>właściwości>opcje>czas bezczynności przed rozłączeniem>nigdy

Ja mialem ostatnio klopoty z Multimedia… ale dziala juz wsio OK


(Mastersoniak) #4

Tylko że uTorrent raczej wysyła, bo mam gadżet który pokazuje ruch sieci, wiec raczej internet się nie rozłącza.

A te opcje to gdzie ;>?


(Wujek 15) #5

No wszystko dokladnie opisane. U mnie GG tez pacało :slight_smile: Ale u mnie raczej sie okazalo ze to blad ze strony dostawcy… u mnie w Windowsie bylo Ok, ale sprawdz u siebie.

cr047_01_01.jpg

http://www.microsoft.com/poland/technet/bazawiedzy/centrumrozwiazan/cr047_01.mspx

(Iamatrancemaniac) #6

Jest to błąd w działaniu ICS, do tej pory nienaprawiony. Bardzo dużo osób ma z tym problem, ale na polskich forach akurat zbyt wiele o tym poczytać nie można. Rozwiązania też nie znajdziesz.

“Wystarczy” zrestartować komputer lub kilkukrotnie wyłączyć i włączyć udostępnianie połączenia internetowego (o dziwo przy wyłączonym ICS internet powróci i bez problemu będziesz mógł z niego korzystać, ale, po ponownym jego włączeniu, problem pojawi się na nowo, także trzeba włączać i wyłączać do skutku).

Niestety, bardzo uciążliwy i irytujący problem.


(Respev) #7

A całej wiadomości przeczytać nie łaska? ;>

http://images22.fotosik.pl/50/40bb4c3c25f9ce8f.jpg


(Iamatrancemaniac) #8

Nic to nie da. Problem opisałem wyżej.


(Miet55) #9

Chyba też mam ten problem tzn. z rozłączaniem. Od 2 dni mam livebox’a i dziś zauważyłem, ze zostałem dwukrotnie rozłączony. Na modemie thomson’a to nie występowało.

geek , Twoje wskazówki dotyczą połaczenia modemowego a w sieciowym jest inaczej.

http://img244.imageshack.us/img244/8827/cccvr5.jpg

Ktoś mi powiedział, że dobrze jest wstawić IP na stałe. Czy dla neostrady się da i jakie parametry należy wpisać zamiast automatycznych.


(aero) #10

tak, szczególnie dla LiveBoxa TP :wink:

Dzięki temu ustawieniu nie mam już rpoblemów z rozłączającym netem :stuck_out_tongue:

Przypisz IP i bramke podsieci na stałe :

a4a09b939f7d01dam.jpg


(Miet55) #11

Chyba jednak nie. Dopiero co skończyłem rozmowę z 102-102 i gośc mi powiedział, że zawsze po 24h następuje zmaina IP i w tym momęcie jest chwilowe rozłączenie. Dodał, że przd dłuższym ściąganiem w takiej sytuacji najlepiej odłączyć od napięcia livebox’a i mamy wówczas 24h neta. Więc i tak nic nie da wpisanie na stałe, z tym wpisem to też myślłem,że szybciej bedzie mi łączył. Ale i tak czas połączenia jest taki sam jak na automatycznym IP :cry:

aero , odpowiedz mi jak to wygląda u Ciebie ale już w tym temacie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=141736


(aero) #12

no jest, ale nie rozmawiamy tu o takim przerwaniu połaczenia tylko

Da tyle że przynajmniej net co chwile nie będzie się rozłączał :stuck_out_tongue:


(Iamatrancemaniac) #13

Moje wskazówki dotyczą problemu, odnośnie którego założony był ten temat. To, czego ty doświadczasz u siebie, jest zupełnie czymś innym.


(Mastersoniak) #14

A może jednak przeczytalem cała? http://img509.imageshack.us/img509/4957 … nieux8.jpg

Akurat w dialogu jest to konieczne.

Mogę jeszcze dodać, że wcześniej nie miałem takiego problemu, zauważyłem go ostatnimi czasy. Wczoraj kupiłem router D-Linka i sprawdziłem czy przy ‘awarii’ na komputerze stacjonarnym internet działa na laptopie. Włączyłem drugi komputer i internet działał.


(Iamatrancemaniac) #15

Soniak, po raz drugi - jest to problem z ICS (udostępnianie połączenia internetowego). Na komputerze, który połączenie udostępnia, co jakiś czas internet przestaje działać, ale aktywne połączenia pozostają aktywne (dlatego utorrent wysyła, a gg jest dostępne). Najdziwniejsze jest to, o czym wspomniałeś powyżej, że połączenie z netem na drugim komputerze jest i działa bez zastrzeżeń.

Kupno nowego routera nic tu nie pomoże, bo wina leży po stronie windowsa i póki microsoft nie wyda jakiejś łatki, nic się z tym nie zrobi.


(Mboryna) #16

ja mam ten sam problem, internet z kablówki i co jakiś czas nie mam internetu np 5 minut a za chwile znowu jest, jak sciagam utorrentem to internet caly czas dziala


(Crew 900) #17

Też mam taki problem z netem , Mam neta kablowego i mi cholerna vista rozłącza parę razy w dniu .

Jak mam ustawione automatyczne pobieranie adresu DNS to w ogóle w neta nie mogę wejść ,a jak wpiszę adresy DNS to działa ale rozłącza parę razy w dniu