Rozmyty obraz

Witam.
Mam rozmyty obraz na monitorze Samsung poprzez kabel vga->DVI
Zalecana rozdzielczość to 640*480,wtedy wszystko jest za duże, zmiana rozdzielczości w panelu nvidii nie pomaga. Jak zwiększe rozdzielczość, to wszystko jest rozmazane, napisy itd, w przeglądarce tak samo. Cleartype nie pomaga.
Co może być powodem?

Sterowniki do zewnętrznego monitora jakiekolwiek instalowałeś? Sterowniki do karty graficznej sa aktualne?

Sterowniki do karty rzekomo aktualne, napisane, że z 2013 bodajże. Karta geforce GT 630
Do monitora też aktualne, bo po wyszukiwaniu aktualizacji sterowników jest napisane, że aktualne, nie wiem czy na stronie jakoś pobierać czy co.
Do monitora jakieś były chyba, ale odinstalowalem dziś i po ponownym uruchomieniu takie same są.
Dodam, że monitor może być jako telewizor też

Jaka rozzielczosc dajesz? Jak to rozmazanie wygląda.

Rozdzielczość mam teraz 800*600, bo jest wszystko trochę więcej, rozmaznaia za bardzo nie mam jak pokazać, bo aparat na telefonie wyostrza wszystko i wygląda normalnie.
Po prostu mam litery rozmanazne, cienie jakby trochę, aż oczy bolą. Na przeglądarce muszę zmieniać wielkość wszystkiego, żeby nie wychodziło nic poza skalę, ale litery i tak rozmyte.

W menadżerze urządzeń co pokazuje pod monitorami?


Rodzajowy monitor PnP

Ściągnij sterowniki i spróbuj zainstalować.
Który to monitor?
Jak jakieś 40 cali, to możebyć zabawa.

Model monitora to Lw20m21cp, ma bodajże 19 cali
Nie mogę znaleźć do niego sterowników

Ma 20 cali (w nazwie też jest 20) i natywną rozdzielczość 640x480. Czy na niej też jest rozmazane?
Podłączałeś kablem VGA->VGA?

Ogólnie to dziwny trochę ten monitor. Nie masz innego?

Na 640*480 ładnie widać, ale wtedy wszystko jest za duże. Nie mam takiego kabla niestety. Mam do karty podłączony DVI i do monitora VGA, pozłacane końcówki.
No trochę dziwny, bo to bardziej telewizor, jutro podwodne go pod dekoder i zobaczę czy tam działa, bo wczesniej podłączyłem, ale zapomniałem w ustawieniach pozmieniać i nie działał jak powinien.
Ale to raczej nie wina kabla, jest to używany monitor/telewizor. Przy kupnie był sprawdzany czy działa jako telewizor i nie było problemów.
Sam już nie wiem od czego to może zależeć, może to jakiś zabytek już.

640x480 to była rozdzielczość 20 lat temu na monitorach 14 calowych.
Jeśli korzystasz do internetu to możesz zrobić CTRL - (minus)

Panie! Myśmy z bratem w Morrowinda na tym grali na 17’ :wink:
ALe fakt, prawdopodobnie monitor nie wspiera wyższej rozdzielczości i się sypie…

Wiem, robiłem tak, ale i tak jak pomniejsza, to litery są niewyraźne, nic nie dopasowane jak powinno być, zmiana czcioenk też nie bardzo pomaga

I prawdopodobnie nie pomoże, monitor ma 300.000 pikseli przy 640x480, przy 1200x768 powinien mieć ponad 900.000. “Gubi” więc polowe pikseli. Im większa rozdzielczość, tym więcej.

To juz nie wiem co może pomóc

Nowy monitor, z tym nic nie zrobisz. Matryca ma zbyt mało pikseli.

Obecnie standardem jest FULL HD, nawet w laptopach, czyli 1920×1080, żeby dało się swobodnie “pracować”, to ten monitor/TV minimum 1280×720 powinien mieć (ale to absolutne minimum dla używanych). Ten który posiadasz ma 7 razy mniej pikseli od FULL HD, więc i masz 7 razy gorszy obraz.

Zmienić. W ogóle skąd masz ten monitor? To twój pierwszy komputer?
Do czego wykorzystujesz komputer: internet, filmy, gry itd.?

Dwa lata temu kupiłem w idealnym stanie za 45 zł 19 cali 1280x1024. Do internetu się nadaje.

skąd wziąłeś tą rozdzielczość?

z przemęczenia, spisywałem piksele z tabelki i drugi człon z sąsiedniej komórki :wink: