Różne podejście do polskich liter na forum i wortalu

xulu , przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem to co napisałem. Wyjąłeś jedno zdanie z całej mojej wypowiedzi i dorabiasz ideologię, jak to moderatorzy znowu… eh, już mi się nawet nie chce dyskutować, a już na pewno nie w taki sposób. Kto tu jest śmieszny niech inni ocenią.

Nie ma obowiązku udzielania się na forum,najpierw akceptacja regulaminu a potem a dlaczego jest tak a nie inaczej,tamto a siamto.Jeżeli ktoś ma inna wersję językową to jego problem i jeżeli chce tu pisać to powinien się dostosować do obowiązujących tu reguł.Żeby pisać polskie znaki to musiałem zrobić to,zainstalować to,dodać to,wcisnąć to.A ja żeby pisać na forum musiałem kupić Windowsa i go zainstalować .Niektórzy to mają dobrze bo producent za nich to zrobił bo mają laptopa. :frowning:

“Jeżeli nie masz nic ciekawego […] do napisania lub sprawia Ci to kłopot , to proszę nie pisz.”

Powyższe zdanie uważam za najlepszy komentarz do niektórych postów w tym temacie.

tak, ja jestem śmieszny :smiley: o to ci chodziło … moderator ma zawsze racje a user jest czymś …

Badz laskaw przeczytac o czym mowa zanim sie wypowiesz. Problemem nie jest wersja jezykowa systemu, a co nim jest dowiesz sie jak przeczytasz ze zrozumieniem moj poprzedni post (a jak przeczytasz wszystkie moje posty w tym watku to moze zauwazysz, ze moderatorzy na forum wykazuja wiecej zrozumienia niz Ty).

xulu

Wybacz ale niska samoocena czy czyjeś wydaję mi się, to już nie nasz problem.

Ci co mają problem i chcą go rozwiązać to piszą do nas i nikt nigdy nikomu problemów z powodu nieużywania ogonków w uzasadnionych przypadkach nie robił. Ci co mają to w nosie mają problem, który rozwiązywany jest zgodnie z literą regulaminu czy się to komuś podoba czy nie. Ci co chcą zrozumieć problem i to co napisano - zrozumieją. Ci co nie chcą zrozumieć… ich sprawa.

Z mojej strony to wszytko w tym temacie.

no polskie znaczki są, ale jak to zrozumieć :smiley:

Ja rozumiem co Monczkin , napisał, a że Ty niestety dalej nie pojmujesz…

Tego posta miałem zamiar wysłać wczoraj, ale moja radiówka na to nie pozwoliła, więc zapisałem go w notatniku i wysyłam dzisiaj.


Klawisze alfabetyczne różnią się tylko odwróceniem klawiszy Y i Z, nie wiem jak jest e znakami interpunkcyjnymi. Ponoć układ maszynistki oparty jest na klawiaturze niemieckiej, ale ile w tym jest prawdy, nie wiem.

Kto zabrania ci pisać na forum np. z Linuksa? Nikt tu nie blokuje alternatywnych systemów.

Ja raz wysyłałem tu posta z przeglądarki testowej Lynx, tam rzeczywiście nie działały polskie znaki, ale napisałem, że mam dziwne kodowanie i w moim poście moderator poprawił krzaczki na polskie litery, w następnych wysyłanych z tej przeglądarki nie używałem już polskich znaków.

Ale masz rację - korzystanie z forum to przywilej, który możesz stracić (dostając bana), administracja nie ma obowiązku udzielenia ci dostępu do forum.

W chwili obecnej mam z kolei kiepskie połączenie internetowe (coś niedobrego dzieje się z radiówką, w której mam łącze - co chwilę widzę komunikat “Przekroczono limit czasu połączenia”), co znacznie utrudnia korzystanie z forum. I muszę się dostosować.

Widzę że odeszliśmy dość sporo w tym wątku od tematu, a kwestia “różnego podejścia do polskich liter na forum i wortalu” została już wyjaśniona - na forum użytkownikom jest zwracana uwaga na błędy, bo na forum jest rejestracja, na Vortalu redaktorzy mogą co najwyżej błędy osobiście poprawić.

:hahaha: pojmuje to się…

Kpc21

te polski znaczki w obcych systemach to nie taka prosta sprawa jak ci się wydaje, i nie tylko Y i Z. Wszelkie modyfikacje w panelu mogą się wiązać z funkcjonowaniem zainstalowanego oprogramowaniem na komputerze, o czym vista przestrzega wiec dla polskich znaczków nawet nie wiedząc gdzie one sa (inny układ klawiatury) nie będę ryzykował takimi konfiguracjami systemowymi względem forum .

Regulamin ‘napisał ’ pisz po polsku ,co nie oznacza ze niepisze po naszemu bez ogonków jak ktos zrozumie to jest ok’

na koniec zadam pytanie ? kto zalecił aż taka surowość w przestrzeganiu tych znaczków :?: admini wortalu ? bo np. na TechIT nie jest to przestrzegane :wink:

BTW:

do napisania tego posta uzylem FF niestety nie wszystko mi przekonwertowal prawidłowo na polskie znaczki ,wiec bardzo i to bardzo przepraszam za ich brak ![-o<

xulu , czytaj dokładnie :?

Jak widać problem Twoich “ogonków” da się rozwiązać jednym PW do moderacji/administracji ale Ty wolisz dalej drążyć temat :expressionless:

Nie bardzo rozumiem o jakiej surowosci mowisz, jak pisalem juz wczesniej, nie uzywam polskich “ogonkow” i ostrzezenia za to nigdy nie dostalem.

Ale się “rozchulał” temat.

Co z rożnica czy z ogonkami czy bez. Ważne żeby treść była czytelna, nawiększy ból to to dziwne coś czego slangiem nawet nazwać nie można (grafa do kompa) lub jak napisał hevet na pierwszej stronie - brak podstaw ortografii języka poslkiego (chcem, ktury, tesz). Ja bojkotuje takie posty i choćby rozwiązanie problemu było totalnie proste i kosztowałoby mnie napisanie jednego zdania - poprostu je ignoruje. Proponuję to także innym użytkownikom forum, po jakimś czasie może problem rozwiąże się sam. Podobnie się ma sprawa do postów typu “Jak złamać hasło do kontroli treści bo rodzice mi założyli a mam ochote miło spędzic noc sam na sam z komputerem.” Lub “jak włamać się do komputera nauczyciela”… ale to chyba temat na inną okazje. Z przyjemnością zauwazyłem ze takie dzieciaki nie otrzymują pomocy od innych użytkowników.

Ale wracając: HDD, MOBO, Flop (własciwie to Floppy) to międzynarodowe skrótowce powszechnie używane i proszę się od nich odczepić. To tak jakby zakazać używania “PC” lub “WiFi”.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

Ja równiez mam niechec do takiego łazenia z tyłu i sprawdzania czy ktoś przypadniek nie napisał “po polsku”…

juz nawet raz jedna osoba która sie wstawila za mna… dostala zółta kartke… ;/ CHORE! !!

coś dorzucę od siebie

często forum przeglądam i pisze w szkole(np. teraz) systemy tak się składa że są w wersji ENG, możliwość zmiany języka, układu klawiatury itp jest zablokowana przez administratora, więc teoretycznie powinienem pisać bez polskich znaków, lecz pisze tekst i korzystam ze sprawdzania pisowni i poprawiam aby każdy wyraz posiadał polskie znaki, tak więc dla chcącego raczej nic trudnego,

Nie prościej poprosić któregoś z adminów o zdjęcie z ciebie obowiązku przestrzegania tego punktu regulaminu? Jest to uzasadniony przypadek, więc problemu pnie powinno być.

A ta pracownia musi być jakaś dziwna, pracownie fundowane przez EFS mają polskiego Windowsa (teoretycznie jest możliwość “zamówienia” pracowni z Linuksem lub Mac OS, o ile o pracowniach z Mac OS słyszałem, to o takich z Linuksem już nie - chyba, że instalacja Linuksa jest inicjatywą własną nauczyciela lub uczniów).

A ja się zapytam tak a co z ludźmi co nie są polakami i nie umią pisać po naszemu lub napiszą po polsku łamaną polszczyzną z tłumacza komputerowego lub napisali by całość tytuł i treść w języku angielskim ( pytam bo mam znajomych w norwegi i pytali mnie kiedyś ) i teraz z takimi co moderator zrobi ?

Regulamin mówi jasno:

@Frog - grunt to konkretna odpowiedź na konkretne pytania oraz właściwe podejście. Gratuluję =D>