[ROZWIĄZANE] Windows 10 1809 ponownie wydany. NADAL sterownik Intel Display Audio jest blokowany

Sterownik Intel Display Audio nadal jest blokowany przez system w wersji 1809. Pomimo posiadania instalatora najnowszej możliwej wersji sterownika.

Intel(R) Graphics Driver: 25.20.100.6374
Intel(R) Display Audio Driver: 10.26.00.1

Wróć do 1803 i zaczekaj aż MS upora się z tą aktualizacją. Najpewniej po nowym roku.

Próbowałeś odinstalować i ponownie zainstalować sterownik? (przez Menedżer Urządzeń)

Sterownik JEST widoczny w Repozytorium, ale nie jest używany przez system ze względu na blokadę - problemy z kompatybilnością z 1809… pomimo najnowszej wersji (podobno tej naprawionej):


scr-1542214686-001

A sterowniki ze strony Intela?

@krzysztoft1 Sterowniki są od Intela :stuck_out_tongue: Chodzi o to, że Sterownik Intel Audio (do HDMI) jest blokowany przez aktualizację 1809:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=HDAUDIO\FUNC_01%26VEN_8086%26DEV_280B

Mi chodziło o pobranie sterowników od Intela (z jego strony www), a nie z Windows Update.

@krzysztoft1 późno jest, połóż się spać.

U mnie pomogło wymuszenie instalacji sterowników. Wybrałem odpowiednie z listy sterowników - możesz też z pliku .ini. No chyba, że jest kilka przyczyn problemu ze sterownikami, a w moim wypadku udało się jakoś to ominąć. Aktualizacje na Desktopie dzięki W10 PRO mam wstrzymane do 11.12.2018. Uwolnię aktualizację za dwa-trzy tygodnie i zobaczymy co się będzie działo.

Sterownik JEST zainstalowany w systemie, ale nie używany (patrz podgląd na Repozytorium w RAPR kontra Menadżer Urządzeń).

Wiem o co chodzi. Miałem na myśli wymuszenie używania go przez dane urządzenie. Tak jak sterownika klawiatury możesz używać w karcie dźwiękowej - co oczywiście nie działa, ale da się wymusić. Pomijasz automatyczny wybór sterownika i ręcznie go wybierasz. No chyba, że go nawet na liście nie będzie, ale jak napisałem u mnie się dało.

Intel UHD Version: 25.20.100.6444 (UWD) z 28 listopada rozwiązał problem.

Sterownik GPU: 25.20.100.6444 z 19.11.2018:
Audio dla wyświetlaczy Intel: 10.26.0.3 z 23.10.2018