Rozwiązanie problemu z aktywacją i czystą instalacją Windows 10

Witam.

Kolejność jaką należy wykonać to zaktualizować obecny aktywowany system Windows 7 lub 8.1 poprzez Windows Update lub narzędziem Windows 10 Media Creation Tool. Po aktualizacji należy zalogować się za pomocą konta Microsoft.  Wykonać aktywację w ustawieniach (jeżeli dostajecie błąd, należy rozłączyć sieć LAN/WLAN i połączyć ponownie). Następnie za pomocą narzędzia Windows 10 Media Creation Tool tworzycie ISO lub pendrive i wykonujecie czystą instalację. Po instalacji logujecie się za pomocą konta Microsoft. Teraz w celu aktywacji musicie udać się do Sklepu i kliknąć przycisk na stronie głównej. System zostanie aktywowany. Pamiętajcie, aby za każdym razem podczas instalacji pominąć wpisywanie klucza, te pole jest przeznaczone dla nabywców Windows 10, którzy nie korzystają z opcji aktualizacji poprzedniego systemu.​

Czyli rozumiem,że gdy zdecyduję się w późniejszym czasie na czystą instalację za pomocą pobranego obrazu ISO Windows 10 Home to podczas instalacji jest możliwość pominięcia wpisywania klucza i po skończonej instalacji zalogować się na konto Microsoft przejść do sklepu i? jaki przycisk wcisnąć na stronie głównej? nie bardzo wiem o jaki chodzi proszę wyjaśnić

 

Pozdrawiam :wink:

Po co?

Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia komputera i masz czysty system.

Mechanizm istniejący od Win 8, a niektórzy dalej wolą iść okrężną drogą.

 

Ok rozumiem, ale czasem może być taka sytuacja ,że pozostanie nam wgrywanie systemu za pomocą wcześniej nagranej kopi systemu np:gdy komputer nie chce się uruchomić prawidłowo.

Będzie duży niebieski przycisk. Ten mechanizm do czystej instalacji to nie to samo co czysta instalacja z innego nośnika.

jak możesz daj jakiś zrzut ekranu z tym przyciskiem ja takowego nie mam jak wchodze do sklepu

Jeśli jesteście zainteresowani czystą instalacją i jak to przebiego oraz co trzeba spełnic to zapraszam do tego postu http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-windows-10-na-czysto-co-zrobi%C4%87-t511638/?p=3246322

Zrobiłem wszystko dokładnie jak w pierwszym pości, ale nie widze żadnego przycisku w sklepie. Po aktualizacji wg. opisu system był aktywowany. Po istalacji na czysto, brak aktywacji a przycisku w sklepie nie mogę znależć.

​Z tym windowsem 10 to są jakieś jaja też miałem na początku problemy z aktywacją po update z windows 7 do windows 10 ale klikałem do oporu aktywuj i mam aktywowany a teraz jak czytam, że takie problemy po instalacji na czysto to się odechciewa tego robić bo po co? obraz Iso można sobie wsadzić w buty i w najgorszym wypadku powrócić do leciwej 7.

A może warto spróbować po aktualizacji wyciągnąc klucz z BIOSa i póxniej go wpisać w czasie instalacji Windowsa 10 z iso?

Witam, proszę spróbować wymusić aktywację poprzez polecenie  slmgr.vbs /ato  z wiersza poleceń w trybie administratora i poczekać chwilkę. Dla tych co robili update, z aktywowali system i zainstalowali na nowo. Może się zdarzyć ze wywali błąd, to trzeba uruchomić ponownie komputer i jeszcze raz spróbować, może się okazać ze polecenie to będzie trzeba kilka razy wprowadzić.

Jeśli aktualizowaliście system z win 7, czy 8 do 10, i chcecie nagle zainstalować system z czystego nośnika instalacyjnego na czysto robiąc totalny format, to po prostu  nie wpisujecie klucza przy instalacji systemu, wasz komputer i jego konfiguracja sprzętowa została przypisana do windows 10, i po jego zainstalowaniu system sam się aktywuje :wink: i nie trzeba logować się na konto ms :wink: sprawdzone na dwóch komputerach w domu .  aktualizacja -> czysta instalacja bez podania klucza, i system sam aktywuje się bez problemu.  I trzeba pamiętać, jeśli miałeś system windows 8.1 pro N, to tylko 10 pro N Ci się należy, nie aktywujesz 10 pro bez N :wink:

Ja mam Windows 7 Home Premium i taki obraz iso pobrałem gdzie szukać tej litery N ?

Podczas czystej instalacji z nagranego obrazu ISO wszystko idzie z automatu czy trzeba formatować dysk ?

ty nie masz N, bo byś miał w nazwie home premium N, więc ściągasz wersję home. Za pierwszym razem daj sobie instalację jako uaktualnienie systemu aby system windows 10 został przypisany do twojego komputera, i wszystko idzie z automatu. Kiedyś później jak byś chciał formatować dysk to pamiętaj by klucza produktu nie wpisywać, i system sam Ci się aktywuje bo będzie już do twojeo sprzętu przypisany :wink:

Ok dzięki za info ale ja już miałem aktualizację do Windows 10 oraz aktywację więc za jakiś czas zainstaluję system na czysto.

Pozdrawiam:)