Ruter czy karta sieciowa Wi-Fi USB

Witam,

mam internet od UPC/Play 1Gb/s z ich ruterem/Modemem zwal jak zwal stoi to sobie w salonie. W gabinecie mam stacjonarny komputer w ktorym rozwalila mi sie karta sieciowa wifi na usb - ona sciagala po wifi internet z modemu w salonie. Fota ponizej

25zl i z wysylka mam nowa ale teraz moje pytanie:

czy nie lepiej dac troche wiecej i kupic nawet uzywany jakis modem wifi ktory bym podlaczyl w gabinecie i on by sciagal sygnal z modemu od UPC, po kablu podlaczyl bym komputer co dalo by lepszy/ stabilniejszy internet i rozsiewal by od razu po innych pokojach sygnal wifi i przy okazji moglbym uzywac internetu na laptopie ( laptop ten ma mankament ze slabo lapie zasieg wifi, musze byc w salonie zeby lapal bo jak ide dalej to juz mi rozlacza, pewnie cos z karta sieciowa w laptopie)

co uwazacie czy da sie za 100 czy 150zl jakas uzywke dostac co by sie po wifi polaczyla z modemem od upc i rozsiewal by wifi na druga czesc domu?

Kupilem taka karte z ciekawosci i wyciaga 10 megabitow a mialo byc 300…daj se spokoj.

Co to konkretnie jest za komputer? W jakiej obudowie?

A ja używałem tego wifi i mi starczy do pracy było dużo więcej niż 10mb/s

stacjonarnym Dell Optiplex 3040 nie ma wolnych śledzi na kartę bo zużyłem na kartę graficzną ( sam mi doradzałes w innym moim temacie „zakup karty graficznej”) także tylko po kablu do wejścia LAN albo po USB kartę sieciową wifi.

Kartę pci z wifi wkładasz obok, do tego małego czarnego:

A widzisz ale to mi chyba nie jest potrzebne? Bo i tak po wifi musiałbym łapać sygnał z salonu a taka karta nie rozsyła sygnału na inne pokoje. Chyba jest to gorsze rozwiązanie niż zakup jakiegoś rutera wifi do którego nie dość że bym podłączył po kablu stacjonarny to jeszcze by rozsyłał sygnał po drugiej części domu?

Nie wiem co masz na myśli, pisząc o tym „routerze wifi”. Owszem, możesz w gabinecie postawić accespointa wifi - ale to będzie działać dobrze pod warunkiem, że tego accespointa wifi podłączysz KABLEM LAN do głównego routera

ps. Ja mam w podobnym komputerku taką kartę wifi:

Właśnie tak chciałem tylko dlaczego muszą być po kablu? Dlaczego nie można po wifi jakiegoś tp linka dać?

Można. Ale efekty są marne.

Jak są od siebie niedaleko i dzieli je jedna ściana? Raptem 6m pewnie. Myślałem, że po to ma dwie anteny i jest większym urządzeniem, żeby mieć coś mocnego do ściągnięcia neta.

Hmm, możesz rozważyć PLC z wifi, vide:

ps. PL-AC56 Kit|Wzmacniacze sygnału|ASUS Polska

Tak twierdzi twój dostawca.

Boje się że to przerost treści nad formą. Mi pasuje rozwiązanie za 25zl z wysyłką i USB karta wifi. Fakt chciałem wydać stówę żeby ewentualnie rozsiać sygnał szerzej ale te powerline to już chyba zbyt rozbudowane i za drogie żeby kupić coś poczciwego.

Kurcze no dziwie się że taki tp link standardowy będzie słabo działał… fakt nie znam się ale myślałem że po to właśnie są te sprzęty żeby rozsiać sygnał internetu… Bo jaki byłby sens używania tego jeśli i tak trzeba kablem to łączyć co u mnie jest wykluczone.

Taa to ciekawe jak gówienko za 13.99 z jedną 10cm antenka potrafi złapać internet i mi pasowało a Access point jakiś z 2 czy 4 dłuższymi antenami będzie miał problemy bo ściana jest…

Teraz właśnie przecież tak używam tego internetu nawet z rozwalonym wejściem USB gdzie mam jedną kreskę zasięgu tylko chyba właśnie przez uszkodzone wejściu USB na tym modemie. Ale działa cały dzień i jest ok…

Po to sie uzywa access pointy by rozszerzyc sygnał na większa przestrzeń ale trzeba sie pogodzić z tym ze ze predkośc sieci dosc mocno spada przy korzystaniu z wifi w stosunku do połaczenia kablowego.
Sygnał radiowy podlega ograniczeniom
Przez kabel mam 600 mbps a wifi daje mi „tylko” 360. mimo że karty sieciowe maja identyczne parametry.

Do wzmocnienia sieci WiFi możesz użyć wzmacniacza np.: tp link RE190

Używki można do 50zl z wysyłką dostać. Warto spróbować w sumie…

Ja rozumiem że kabel to kabel i po wifi nie będzie tak dobrze ale ja z mojego 1gb/s potrzebuje stabilne 50mb/s nawet. Nie potrzebuję do pracy aż 100 czy 200mb/s dlatego myślałem nad Access point, no i myślałem że połączenie komputera z kablem z Access pointem tutaj nie da żadnej straty. Tyle co przejmie Access point to tyle prawie dostanę po kablu do komputera. A taki wzmacniacz sygnału nie dość że przejmie jakiś ułamek to później w komputerze karta wifi też swoje utnie…

Są takie extendery, które z wifi potrafią udostępniać internet przez kabel:

Ja szukam rozwiązania żeby za używany sprzęt zapłacić stówkę około:⁠-⁠)

Nie rozumiem co taki extander robi? Łapie wifi i ma wejście lan czeby komputer podłączyć po kablu? Czym to się różni od zwykłego accespointa oprócz tego że to idzie bezpośrednio do gniazdka a taki accespoint ma wtyczkę na kablu co jest wygodniejsze?

Zobacz:

On ma trzy tryby pracy:

ps. mówisz „za stówkę”? :wink: