Rwanie obrazu w grach

Witam,
Nie, nie chodzi o takie normalne rwanie obrazu, tylko o coś takiego, jak temu zapobiec? Występuje to tylko, gdy karta jest obciążana.
https://drive.google.com/file/d/1cXJ5uDbTUrqX6upQfpQcXJg9POrdXwDE/view?usp=drivesdk.
Z tego co widzę to na monitorze dużo nie widać, najlepiej sprawdźcie na telefonie. Nie chodzi o takie plamy przechodzące pionowe, to wina telefonu, natomiast takie poziome szarpanie + dosyć irytujące syczenie z głośników komputera. Jest to GTX 970 og Zotaca, uzyskuje ona 14 tyś pkt w 3D marku 11, a inne około 16, dlaczego?
Pomoże ktoś?

Wyłącz albo zmniejsz - Filtrowanie anizotropowe

Jest wyłączone.

Dziwne to jest bardzo, im więcej FPS tym ekran jest bardziej szarpany i tym mocniejsze dźwięki wydobywają się z głośników, o co chodzi? Sprawdziłem w OCCT, zmniejszając okno testowe, poszło do 500 FPS’ów, ale pulpit po prostu chodził, no może nie, aż tak, ale jest to strasznie irytujące + dźwięki z głośników, które są podpięte pod USB i mini jack na płycie. O co chodzi?

Jaki system i jak gra - bez tego nie pomożemy

Windows 10 64 bitowy, wszystkie gry, bez wyjątków, OCCT również. Na starych sterownikach sprawdzałem, to samo.

W takim razie jest to prawdopodobnie problem ze sterownikiem HD Intela Wgraj nowy NVIDIA i HD Intel tylko nie 25.20 bo go nie odinstalujesz już - straszy trzeba

Ale nie mam w ogóle zainstalowanych sterowników Intela do karty bo tylko ten GTX jest wykrywany.

Zaraz - jaki masz procesor? I co to za komputer?

Mógłby mi teraz ktoś pomóc? https://drive.google.com/file/d/1AC-QoH9ft5p-297k9lIZmmFOK78Q8T7K/view?usp=drivesdk.
Ekran tak jakby drży, te pionowe linie na erkanie są z winy aparatu w telefonie, reszta to co widać na monitorze jest z powodu sprzętu w komputerze.
Zauważyłem coś, gdy karta zaczyna podwyższać zegary, czyli 1000 i w górę to ekran zaczyna drżeć, o co chodzi?
Gdy zegar rdzenia jest mniejszy ekran rwie, ale lekko tylko.

Jeśli masz możliwość włącz gsync lub freesync

Niestety, ale nie mam takiej możliwości. I na pewno to nie jest wina braku jakiejkolwiek synchronizacji karty z monitorem, gdyż tak jak mówiłem, gdy karta podwyższa zegary automatycznie, czyli, gdy potrzebuje więcej mocy ekran zaczyna drżeć, tak jak na filmiku (wpatrz się w szaro-czarne tło na video i zobaczysz co się dzieje).
Im większa częstotliwość zegara tym bardziej drży i syczenie z głośników jest głośniejsze.
Bardzo bym prosił o pomoc. To mega ważne.

Miałem to samo na starej karcie graficznej i to tylko w grach i na szarym tle, na pulpicie, lecz bez syczenia z głośników. Po wymianie karty graficznej, problem został usunięty. Szukaj przyczyny w karcie graficznej.

Wiem, że chodzi o kartę graficzną, ale bardziej zależy mi na powodzie, czy to oprogramowanie, czy uszkodzony układ.

Oprogramowanie mało prawdopodobne. Ponad pół roku szukałem przyczyny, kombinowałem na różne sposoby. W końcu karte graficzną wymieniłem i po problemie.

To czemu to się dzieje, gdy karta boostuje. Gdy zbiję opcję “Power limit” w MSI Afterburner na minimum to problem ustaje, ale wtedy FPS nie jest najwyższy.

Nie wiem dlaczego. Dla przykładu, gdy u mnie gry nie przekraczały 30 fps, obraz nie szarpał. Po przekroczeniu 30 fps, obraz zawsze szarpał jak u Ciebie.

Ej, no, co jest, masz rację. Ustawiłem limit klatek w OCCT na 60 i nie ma tego jak zminimalizuje okno OCCT i widze pulpit, ustawiłem 70 i lekko szarpie, o co tu chodzi? Według mnie mogłaby to być wina monitora, albo kabla sygnałowego, ale te odgłosy z głośników już raczej nie są winą monitora.

Nie, to nie jest wina monitora. Też tak przypuszczałem u siebie. Kabel możesz sprawdzić, ale stawiam na kartę graficzną.
Ze swojej strony, mogę Ci tyle podpowiedzieć na swoim przykładzie.

Dzięki, że mówisz. Utopione 600zł. Kupowałem od firmy, która miała około 1000 pozytywnych opinii, nawet sprzedawali karty pokoparkowe w dużych ilościach i ludzie nie mieli problemów z nimi. Ja kupiłem od nich GTX 970, które pochodził z rozbiórki komputera domowego. Życie jest czasem niesprawiedliwe.