Rwanie obrazu w grach

A coś więcej wiesz na temat tego, co poprzedni właściciel robił z kartą graficzną? Masz jeszcze gwarancję?

Karta przyszła do mnie wczoraj. Jest miesiąc gwarancji, ale, nie chce jej znowu odsyłać, miały podobny problem, gdyż sprzedający pomylił zasilacze i musiałem odsyłać. Teraz znowu, ja raczej podziękuję.
Mógłby ktoś pomóc, jak temu zaradzić? Jeśli w ogóle jest jeszcze taka opcja?
A tu screen z GPU-Z, wszystko jest ok? Wiem, że PCIE 2.0 bo współpracuje z i7 2700k i płyta posiada tylko 2.0.


Jest to GTX 970 od Zotaca Dual Fan. Poprzednio miałem GTX 650, mimo, że jest straszy - nawet on nie miał problemów.
Chyba coś ma niej jest lutowane
Pomoże ktoś? Bardzo bym prosił.

A może to być przez to, że nie mam uziemione gniazdko? Wyjąłem mini jack z komputera podczas, gdy te głośniki syczały i, gdy przyłożyłem mini jack do maskownicy portów te same dźwięki szły z głośników, mimo, że nie były podpięte do mini jacka na płycie. Karta jest bezpośrednio podpięta pod PCIE z zasilacza, więc zakłócenia podczas obciążenia mogą iść na nią, dobrze myślę? Poprzedni GTX nie miał złącza PCIE i nie było tego typu problemów. Pomoże ktoś?

Rozumiem, że wszyscy zamarli. Po raz pierwszy mam tak ważną sprawę i akurat nikt nie chce pomóc. Coś nowego na tym forum.

Bo rozwiązaniem w twoim wypadku jest wysłanie karty na gwarancję a ty tego nie chcesz zrobić to co tu poradzić? Być może się mylę ale widocznie nikt nie ma innego pomysłu.

Powiem tak: znam ten ból :wink:
W 12 letnim lapku u rodziców takie same fale sa przy odpalaniu. Później znikają, do czasu przyciemnienia obrazu:) Nie byliśmy pewni:LCD/Karta, teraz wiem karta :wink: przełóż ją do innego PC, jak będzie tam problem, to karta. Gwaracncja/zwrot->pieczenie->śmietnik. Nic więcej nie ugrasz:(

A nie jest to brak uziemienia, i na ekranie po prostu ukazują się zakłócenia? Karta jest podpięta bezpośrednio pod zasilacz przez PCIE przecież, a w całym domu niestety nie ma gniazdka z bolcem i prawdopodobnie również zerowania. Podczas tego drgania ekranu z głośników wydobywają się dźwięki jakby z sieci elektrycznej, już pisałem wcześniej, odłączyłem mini jacka i przystawiłem do obudowy i okazało się, że są te same piski, które były, gdy mini jack był w płycie głównej. A na obudowie świeci się probówka jak sprawdzałem. Pytanie, czy jak podstawię pod komputer matę uziemiającą to coś pomoże?

A tę matę do czego podłączysz? Skąd weźmiesz “ziemię”?

1 polubienie

Do grzejnika? A co myślisz o tym rwaniu obrazu, właśnie na Ciebie @Astor444 czekałem, bo zwykle z największym sensem odpowiadałeś, może to być wina braku uziemienia, czy raczej uwalona karta?

Znaczy matę do kaloryfera? Byle komputer nie miał gumowych nóżek!
Miło mi! Śledzę temat, ale nie mam żadnej porady, poza jedną. Warto dysponować “zerowanym” gniazdkiem w mieszkaniu choćby dlatego, by nie mieć tego typu znaków zapytania jak np. w całym tym temacie.

Ale jest prawdopodobieństwo, że jest tu winne uziemienie?

Prawdopodobieństwo tak! Nie do przyjęcia jest wszak, by na obudowie komputera zapalała się neonówka próbówki. To jest bardzo niebezpieczny sygnał! To wszystko co potrafię dodać w tym temacie.

1 polubienie

A to mogę na przykład uruchomić komputer bez obudowy i sprawdzić, czy to występuje, bez uziemienia?

Skoro na obudowie zapala się próbówka to nawet jeśli to w tym momencie nie jest winne to może coś uwalić w przyszłości. Zrób sobie to gniazdko(w sensie elektryk niech zrobi. Wystarczy zmostkować 0 z kablem od uziemienia. Ale to robota do kogoś co już coś z elektryką wcześniej robił). A na ten moment może przejdź się z kompem do kogoś kto ma uziemienie? Na pewno kogoś takiego znasz.

1 polubienie

To niczego, pod względem elektrycznym, nie zmieni!

1 polubienie

@Astor444 wydaje mi się, że w tym miejscu było coś lutowane, czy tak ma być, w innych kartach w tym miejscu jest jakiś układ a w moim egzemplarzu mie ma.

Proszę sobie wyszukać odpowiednie miejsce na karcie Zotaca, gdzie, rzekomo, czegoś brakuje i w razie stwierdzenia braków spróbować odczytać z dokumentacji/napisu na tranzystorkach, co to było :wink:

Brakuje tego kwadracika obok tego dużego białego prostokąta, w sumie tego prostokąta też nie ma na karcie, mam inną rewizję czy jakz

Niestety, karta jest prawdopodobnie uszkodzona. Sprawdziłem z uziemieniem to samo, sprzedający sugeruje, że może to być wina za słabego zasilacza, ale, gdyby zasilacz nie wyrobił - wyłączył by się.
Zasilacz: Corsair VS 450

Tak jak pisałem, wina karty. Sprzedający może teraz kręcić i będzie twierdził, że to Twoja wina że jest jak jest z kartą. Uważaj.