Rwanie obrazu w grach

Przepraszam, że znowu odkopuję ten temat, nie chcę tworzyć znów nowego, żeby nie zaśmiecać forum. Dokładnie chodzi o to syczenie z głośników. Głośniki są w miarę dobrej jakości HP U218. Sycznie występuje nie tylko pod typowym obciążeniem, w teście graficznym słabo go słychać, lecz, gdy trwa test CPU w 3D Mark 11 syczenie daje się we znaki. Teraz zauważyłem, że, gdy chcę zrobić screenshot poprzez narzędzie “Wycinanie” to jak zaznaczam obszar, który chcę by był uwidoczniony na screenie też syczy, lecz ciszej. O co z tym wszystkim chodzi? Komputer nie jest uziemiony jakby ktoś pytał.

Możesz podpiać głośniki do innego / laptopa? Mi to wygląda na “zasilacz” - coś z napięciem.

Głośniki jak każda elektronika też się psują, być może właśnie jakiś.
Podepnij u kogoś innego inaczej nie sprawdzisz.
Miałem coś podobnego z integrą na płcie głównej gdy miałem przebicie na obudowę, ale u mnie było słychać jak przesuwam myszką. Teraz używam zewnętrznej karty na USB.

PS. U mnie przy granicznym oc GTX970 jak włączałem test typu Heaven na mniejszych szczegółach i rozdzielczości i przykładowo było 300 fps to cewki piszczały niesamowicie, ale tylko cewki i jest to normalne bo tak wysoka częstotliwość generowania obrazu i równie szybkie skoki prądu na cewkach powoduje takie zjawisko.

Na innym zasilaczu było to samo, więc raczej ja bym nie obstawiaj zasilacza. Sprawdzałem na innym laptopie, nie ma tego.

To wykluczaj kolejne podzespoły.