Rzężenie zasilacza

hej, zauwazylem ze moj zasilacz (prawdopodobnie) czasami rzężi, czas jakby w nim tarło, a czasami wydaje dzwieki ktore moge porownac do dawania gazu i hamowania samochodem. Posiadam
SilentiumPC Vero L3 700W 80 Plus Bronze.
Raczej to jest zauwazalne gdy gram w coś, przy zwyklym uzytkowaniu tego nie slychac.

Może cewki piszczą na wysokich obrotach. Możesz spróbować to nagrać?

Opis mi bardziej pasuje do uszkodzonego wentylatora. Ewentualnie wentylator ma jakieś luzy i wpada w wibracje.

Na 99% zatarł się wentylator. W tanich zasilaczach to normalne.

Tani :rofl:

L3 to nówka sztuka, więc oddałbym na gwarancję.

Przecież to jeden z najtańszych zasilaczy w tej kategorii, tańsze o podobnej mocy są już tylko jakieś noname.

Tani - możliwości do ceny

czy

Tani - crap

Bo jeśli to drugie, to nie mam więcej pytań.

nagrywalem troche ale raczej ciezko to usłyszeć. Myślałem, że to w miare dobry zasilacz, przy zwyklej pracy on chodzi normalnie, dziwnie brzmi przy jakims wiekszym obciazeniu.

Rękojmia i wymiana na nowy.

polecacie jakis inny czy ten reklamowac?

Wg testów jest bardzo dobry ten zasilacz.

Jak masz umiejętności to sam sprawdzisz. Jeśli zacznie stukać/pukać etc. weź coś cienkiego z plastiku aby zatrzymać mechanicznie wentylator w zasilaczu. Wtedy wykluczysz inne elementy a będziesz wiedział, że to wentylator, jak dalej będzie to samo to napisz.

Akurat zasilacze SPC bazują na nawet dobry OEMie, gdzie ładnie trzymają napięcia, mają odpowiednią ilość zabezpieczeń i nawet kable nie za krótkie. Ewentualnie uwalony wentylator to tam pikuś. Zdarza się najlepszym. Jak nówka to odesłać na rękojmi i już. Ja trafiłem na piszczącego L2 jak składałem komuś kompa. Po jakimś czasie piski ustały i działa już drugi lub trzeci rok.

Bo jest dobry, trafiłeś wadliwy egzemplarz.
Reklamuj, wymienią będziesz zadowolony.

Ja w moim zasilaczu SiletniumPC (też jakiś tańszy) docisnąłem wentylator i już dłuuugi czas jest ok.

zablokowalem wentylator i dalej tak halasuje, no nic pisze do x-komu niech wymieniaja

Nagraj ten dźwięk jak jesteś pewny że to zasilacz, a nie coś innego. Jeśli cewka wpada w rezonans, to jest duża szansa, że odrzucą reklamację uznając że jest to cecha produktu, a nie wada.
No, chyba że ekspert będzie miał dobry dzień - spróbować można :wink:

U mnie dwa Vero L2 500W bez najmniejszych problemów.
Kompletnie niesłyszalne.

500W, a 700W to inne konstrukcje. Możliwe, że jemu trafiła się sztuka źle poskładana, a może to błąd projektowy. W każdym razie piszczenie cewki w niczym nie przeszkadza poza denerwowaniem. Po okresie gwarancji można ją ewentualnie zalać klejem na gorąco, albo jakoś inaczej usztywnić :wink:

No tyle to ja wiem, wspomniałem tylko żeby nie myślał że to złe zasilacze.
Co do piszczenia to to nie jest urządzenie piszczące więc albo naprawa albo wymiana.
Nie ma że to cecha produktu.
Zasilacz nie ma w specyfikacji “funkcji piszczenia”.