Samoczynne wyłączanie się komputera

Witam! mój problem dotyczy najprawdopodobniej karty graficznej albo biosu. W trakcie grania np. w command and conquer 3 gra sama sie wyłącza a wraz z nią komputer. Ustawienia biosu zresetowałem, partycja na której jest zainsalowana gra została sformatowana.

Po ponownym zaisntalowaniu gry problem nie zniknął.

Dla ułatwienia podam konfiguracje sprzętową kompa:

procek - Intel Core Duo 2 1.85 Ghz

karta graficzna - sapphire x1600xt

płyta główna - gigabyte 945

512 ram ddr2

zasilacz - 350 W

Dzięki za wszelką pomoc !

ps. members92 – temeratura procka przed restartem 75 stopni, po restarcie też tyle samo,

temerpatury karty graficznej nie mierzyłem, karta jest bardzo gorąca… możliwe że to jej wina. Mam na niej założonie chłodzenie ale mimo wszystko jest chyba zbyt gorąca.

bo pewnie się grzeje dlatego się wyłącza sprawdź temperatury

Złączono Posta : 03.07.2007 (Wto) 19:04

sorry nie zauważyłem ze podałeś temp.procka

i ty się dziwisz że ci się wyłącza,ciesz się że jeszcze się nie spalił

jeszcze mam pytanie hehehe gdzie w programi everst sprawdza się temeparutę kary graficznej ? klikam na zakładki dotyczące karty graficznej i nie mogę znalezc tej informacji.

w zakładce Czujnik>>>Aux

sorry pomyliłem się zle odczytałem temperaturę tak to wygląda:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 43 °C (109 °F)

Procesor 1 °C (34 °F)

WDC WD800BB-00JHA0 42 °C (108 °F)

Seagate ST3250620AS 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 2637 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.32 V

+2.5 V 2.72 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.87 V

+12 V 1.47 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

Debug Info F 80 FF FF

Debug Info T 210 43 01

Debug Info V 91 AA CE B5 17 09 55 (77)

:o :o :o

Trzymasz proca w lodówce??

Everest oszukuję sprawdź temperatury w SpeedFanie

heheh nie. Moze dlatego tak jest bo mam dwa wentylatory jeden na procku a drugi na obudowie…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=276

Złączono Posta : 03.07.2007 (Wto) 19:38

i tak taka temperatura jest nie możliwa na zwykłych wentylatorach

heheh teraz która jest od czego :

temp1 : - 46 C ???

temp2 : 47 C

temp3 : 1 C

HD0 : 42 C

HD1 : 38 C

powinno pisać w programie a u ciebie jest takie cos

temp1 :

temp2 :

temp3 :

???

dokładnie

Złączono Posta : 03.07.2007 (Wto) 19:48

dokładnie i nie wiem zabardzo jak ten program skonfigurowac

Mam ten procek więc moge pomóc :smiley:

To jest temperatura 1 rdzenia procesora

2 rdzeń

A to jest błędnie podana temperatura całego procesora

A jeśli chodzi o konfig to mozesz to sam zrobić wchodząc w konfiguracje i na pierwszej zakładce kliknąć raz na jedną pozycję i po sekundzie drugi raz wtedy możesz wpisać nazwe.

A jeśli chodzi o to że powinno pisać to nie zawsze tak jest w zależności od płyty głównej. U mnie pisało od razu (ASUS P5B-E) ale w starej płycie (ASUS A7V8X-X) już sam musiałem ustawiać.

Pozdro

Złączono Posta : 03.07.2007 (Wto) 20:20

P.S. Jeśli masz dobre chłodzenie na procesor to jego temperatura nie powinna przekraczać 40 stopni chyba że masz podkręcony. Ja mam na procku AC Freezer 7 i temperatura wynosi 35-38 stopni w spoczynku i około 45 gdy konwertuję film.

właśnie sprawdziłem programem speedfan temeraturę po restarcie kompa.

Temeratura drugiego rdzenia wynosi 61C a pierwszego 55 C.

Co zrobic w takim wypadku lepsze chlodzienie czy moze zakupic specjalna pastę odprowadzająca ciepło?? Bo mozliwe ze jest jej za mało na procku.

jeszcze w narzędach administracyjnych odpaliłem podgłąd zdarzeń. Znalazłem tam ostrzezenie które pojawiło się tuż przed restartem kompa

że zystem zostanie zamknięty ponieważ jest za wysoka temeratura na karcie graficznej.

Przjrzałem dokładniej podgład zdarzen w zakładce system i okazało się że ten sam komunikat pojawiał się przed każdym restartem kompa.

Więc karte wypada zanieś do serwisu a na procka chyba dołożyc więcej pasty.

Sprawdź ile jest pasty, ale wiatrak tez nie zaszkodzi :slight_smile:

Woow extremme, u mnie wynoszą one po 30 stopni

Wsadź nową pastę pod proc a wcześniej dokładnie wszystko przeczyść.

A co do karty to jakie masz chłodzenie?

kiedy żadna gra nie jest urucgomiona to temperatury wynoszą po 46 C, dopiero kiedy zaczna w coś grac to procek i karta przegrzewają się.

Chłodzenie na karcie to Radiator + wentylator

Racja ale to nadal jest stanowczo za dużo. U mnie przy wymagających grach temperatura zmienia się w granicach 5 stopni. Radził bym zainwestować w lepsze chłodzenie…

myślę że standardowe chłodzenie na karcie i procku powinno wystarczy więc może problem lezy gdzie indziej

otwórz bude jak nie masz plomb i zobacz czy wiatraki się kręcą.A jak masz umiejscowiony komputer wepchnięty gdzieś w biurku czy ma swobodny dostęp i powietrze ma dobrą cyrkulację??