Samoczynne wyłączanie się laptopa

Rozumiem, czyli nie ma sensu, jeśli trzeba programować od nowa samą kość.
Więc wynika z tego, że te zammieniki - to jeśli nie działają jak u ciebie to nic, tylko źle zaprogramowana kość.

Zwykle pokazuje, że ogniwa są zużyte i działa tak samo.

Nie. Ten model niema, miały np. starsze Samsungi.

Nie. ogniwa są zgrzewane w pakiet, nie lutuje się tego, bo zbyt odbierają ciepło, potrzebny jest szybkie działanie, miejscowe, wysokiej temperatury.

Samą elektronikę możesz odlutować, ale dobrze by było zrobić to również z czujnikiem, bo ten od nowej może nie współgrać z elektroniką starej.

On ma taką baterię : dellbat

To są raczej ogniwa miękkie, jakieś polimerowe albo coś, nie wnikam, jak w tablecie czy telefonie, pod wpływem nacisku się odkształcają. łatwo uszkodzić.

Zawartość, zrzut kości. Jeśli będą programować, poproś grzecznie o skopiowanie. Mogą nie chcieć dać, ale może dadzą. Mogą mailem wysłać, albo dać na pendrive. Oczywiście po zaprogramowaniu.
Wiesz, jakby zamieścić w necie i opisać, np. na jednym z forum poświęconym naprawom, to może część z firm skorzysta i kolejne osoby nie będą miały już problemu z zamiennikami. W końcu im też zależy na tym, żeby im towar nie wracał.

@wasabi1084 dywagacja bez sensu. Od lat producenci nie grzeją standardowych ogniw w baterię, bo to za duża masa. Chyba że się mylę?

OK dzięki za wyjaśnienia:)
Rozumiem, że same ogniwa są zgrzewane, jednak przecież wymiana całości nie powodowałaby konieczności ich rozdzielania i tak dalej…
sama elektronika widać na filmiku jest po prostu lutowana do pinów na taśmie.
Ale co tam “fizyczna” podmiana, jak elektronika się nie nada, bo potrzebny jest programator …i pewnie jakiś odpowiedni wsad.

Wiesz, kwestia ceny. Jeszcze czasami klepią. O np. taka.aa

Ale coraz mniej, teraz.

Ale on ma nieco delikatniejsze ogniwa. Poza tym, dotknij taśmę lutownicą, to ci przy niektórych modelach wpadnie lutownica na wylot.

Jakiegoś dziada wskrzeszasz :wink:

btw.
Ciekaw jestem, jakie ogniwa tam Asus wsadza, bo po kolorze, nie wydają mi się to samsungi :wink:

Tak, trzeba to robić delikatnie (lutowanie do taśmy), ale da radę…
Jakiego masz lapka?
Widzę czerwone klawisze to coś z MSI?

Lutowanie taśmy? Aha…
Jaką temperaturę topnienia ma taśma, a jaką cyna? Ja chyba czegoś nie ogarniam…

Do taśmy…

No chyba nie ogarniasz…

To bardzo popularne baterie, które występują w niskobudżetowych Asusach. Charakterystycznym objawem jest, że laptop nagle się nie włącza. Ot, po prostu nie wstaje, brak reakcji na przycisk.
Wystarczy wyjąć baterię i działa jakiś czas, a potem ponownie się nie odpala.
Chyba przyszedł na nie czas, bo od poniedziałku trzy w samej Łodzi.

No jak jest delikatna taśma, to jest takie spoiwo specjalne niskiej temp. podgrzewa się (ok 100C ) i miesza z lutem, co powoduje stopniowe wypieranie fabrycznego i obniżenie temp. Tak można wylutować np. plastikowe elementy z płyty. A ta nowa cyna to sama w sobie 360 C.

Acer Nitro 5, kupiłem kilka i tak mi się spodobał, że zostawiłem jednego do odzyskiwania danych, gadania na forach i grania w LOLA :mask::mask: A drugiego dałem dziecku, żeby mogło zagrać razem ze mną. :crazy_face:

Ale zabawa :smiley: Chciałbym to zobaczyć na żywo, jak ktoś obniża w domowych warunkach mieszankę do takiego stopnia, że lut puszcza szybciej niż plastik taśmy :smiley:
Sam się bawiąc wytopiłem wiele np. gniazd jack, czy innych na płytach wielowarstwowych, bo za dużo grzałem, a próbowałem domieszywać cynę :smiley:

Jak będzie coś takiego robiła osoba która się tym u mnie zajmuje, a na bank się trafi, to postaram się nagrać filmik z takiej zabawy.

Jak takie rzeczy robisz, kup sobie grilla. Serio. takiego. Połóż płytę na grillu, ustaw tak ze 150 C i wypij kawę, czy coś tam.
Potem lutownica w łapki, cyna i spokojnie nalej cyny w złącza, potem odsysaj z drugiej strony. Potem, jak jest cyna i złącze złapie luz, to je wyjmij szczypcami. A potem pozbądź się cyny taśmą miedzianą albo odsysaczem. Taki grill kosztuje ułamek sprzętu pro. a dokładnie to samo robi. Ja sobie na takich suszę płyty po zalaniu i umyciu.

1 polubienie

Teraz to całkiem się poprzewracało w d…ch sprzedawcom, wszyscy jak na komendę dali progi, poniżej których nie schodzą na lapki a ceny tak wyśrubowane, że około 500 stów więcej wołają za badziewia z gorszymi parametrami - niż wcześniej.
Co dziwne, TV za to sprzedają za grosze…chyba natłukli tego i im zalega.

Poproszę jeśli możesz :slight_smile:

Ciekawi mnie jeszcze, jak sobie taki lut o obniżonej wytrzymałości termicznej poradzi na dłuższą metę w laptopie (w sumie może, temperatura nie przekracza krytycznej pewnie dalej) :wink: i jak fabryka to robi lutując te cholerne taśmy :smiley:

Ale on tylko do wylutowania jest. Żeby taśmy nie zniszczyć. A lutujesz spoiwem na ołowiu, 185 C.

Ja chyba o innej taśmie myślę… ale ok, za duży już się offtop robi :wink:

Nie o takiej jaka jest na filmiku o baterii?
Gdzie bateria jest przylutowana do taśmy z elektroniką?

Nie oglądałem filmu :wink:

Acha, ale odpowiedziałeś - więc myślałem, że wiesz o czym piszesz…