Samsung Galaxy i-5700 czy LG Swift GT-540

Kończy mi się umowa w plusie i zamierzam przejść sobie do ery na mixa i tu pierwsze pytanie, czy takie przejście jest możliwe?? W mixie Samsung Galaxy i LG Swift kosztują tyle samo, ale który z nich warto wybrać i dlaczego? Oto małe porównanie obydwu modeli: 2849ff328d4a2b4b31.th.jpg 97f7c1f8ed73a4adbb.th.jpg

Poszperałem w sieci i wybrałem najważniejsze cechy obydwóch modeli.

Samsung Galaxy:

+ekran 3,2 cala (w lg jest 3,0)

+ekran pojemnościowy

+pewna aktualizacja do androida 2.1

+procesor 800 mhz

-podobno pomimo swojego procka pracuje wolniej od swifta

-wyczytałem, że trzeba wgrać nieoficjalne oprogramowanie, żeby chodził szybko i ładnie

Do tych minusów mam pytanie czy to prawda, znalazłem te dane na kilku forach i chciałbym się upewnić czy to prawda

LG Swift

+fajniej wygląda, moim zdaniem

+mimo procka 600mhz chodzi szybko i przyjemnie

+pomimo ekranu oporowego, dotyk jest bardzo dobry

-mniejszy ekran (tylko 3,0 cala)

-jednak chyba ten ekran oporowy

-słabszy procesor

-niepewna aktualizacja, wyczytałem, że przesunięta na jesień

Chciałbym wiedzieć, czy to prawda z tym zamulaniem i dziwnym oprogramowaniem w galaxy?

Może na androidzie 2.1 jest lepiej?

Czy te 0,2 cala różnicy to rzeczywiście tak dużo?

Jak z dotykiem w obydwóch modelach?

Jak sprawuje się GPS w dwóch telefonach?

No i jak z internetem, czy wygodnie przegląda się strony, czy nie muli?

I jaki model mi ogólnie polecacie?

Samsung zawsze lubiał “udziwniać” dobre systemy…zmianiał wygląd WM, zmienił Symbiana i zmienił też Androida…

Przyznam, że mam ten sam problem. Też zastanawiam się nad zakupem jednego z tych modeli. W sumie zdecydowałem się na i5700… jednak sprawdzam też opinie o LG.

Dodatkowo za Samsungiem przemawia multitouch, którego nie ma w ekranach oporowych. Te 0.2 cala też dają większą powierzchnie do użycia.

LG za to posiada radio i teoretycznie na firmowym Androidzie jest szybszy. Jak wygląda to na 2.1 nie mam pojęcia.

Znajomi mający i5700 trafili na nieciekawego buga - by przełączyć się z netu GSM/itp na WiFi to należy zrestartować telefon… inaczej nie chce działać. Zaobserwowane i przetestowane w Erze z ich softem. Dlaczego tak jest? Szukają…

bolivar mylisz sie Samsung nie ma MT Samsung nie dal odp sterownika i nie dziala mt ale moze ktos to naprawi ;p

Cuda się zdarzają ale nie warto na nie liczyć… :x

Ten bug jest na androidzie 2.1??

Aha i jeszcze może wiesz, czy go nie przymula. Czytałem gdzieś w necie, że przez brak czegoś tam ten telefon się zacina, przycina i ogólnie wszystko się długo ładuje… Czy to prawda??

No i jeszcze, której marce można bardziej zaufać? Która jest bardziej niezawodna, ma lepszy serwis itp??

@edit

Wg tego porównania, które zamieściłem wyżej galaxy wychodzi słabo, chociaż w sklepach jest dużo droższy. Wiecie może dlaczego, czy może czymś nadrabia???

@edit

czy sterownik do mt w galaxy da się ściągnąć z android marketu, lub w ogóle go gdzieś znaleźć??

Dziękuję za informacje - widzę, że rzeczywiście w tym momencie nie ma MT w i5700

Firma, firma i wyłącznie firma…Nokia też słabsze modele sobie “ceni…”

samsung galaxy :slight_smile:

heh teraz mnie rozbawiles jakby to tak latwo bylo to kazdy by go mial jesli Smasnug sam go nie da albo jacys programisci tego nie zrobia to nic nie zrobisz :wink:

hmm… a jak z dźwiękiem w obydwóch modelach, chodzi mi zarówno jakość i głośność podczas rozmowy, jak i podczas słuchania muzyki na głośniku jak i przez słuchawki??

spica ma mniejszą rozdzielczość podczas nagrywania filmów, czy to znacząco wpływa na jakość nagrywanych filmów??

I powiedzcie mi który model jest lepszy w sensie solidniejszy, lepiej wykonany, bardziej niezawodny i godniejszy uwagi, który mam brać, bo zgłupiałem.

@edit

Specyfikacje przemawiają za Swiftem, ma lepsze parametry, ale wszyscy doradzają, żeby brać samsunga, tylko powiedzcie dlaczego. Jaka cecha samsunga galaxy przeważa szale na jego stronę??

@edit

Jeśli znacie jakieś wady, bądź zalety tych modeli, które nie zostały wymienione w tym wątku to proszę o ich wypisanie.

http://forum.pclab.pl/topic/605093-Sams … -LG-gt540/

Ja wybrałem Swifta Mimo że ma o 0.2 cala mniejszy wyświetlacz to funkcjonalność jest moim zdaniem lepsza ( orginalny Android 2.1 ). Jakość muzy troszkę lepsza w LG. Telefony mają podobne funkcję ale LG jakoś lepiej w dłoni leży:P

z tego co wiem lg jeszce nie ma andrka 2.1 :stuck_out_tongue: a Spica tak co d o muzyji w Spicy jakies trzaski sa na glosniku ale na sluchawkach is oki ja bym wolal Spice :wink:

Moda i marka nic pozatym…Pamiętacie jaki był szał na Avile chociaż za tą samą cenę można było kupić o wiele lepsze tel. z nawigacją itp…poprostu moda jest teraz na ten telefon…

A co myślicie o tym: Nokia 5800 Navigation Edition??

Może jeszcze jakieś propozycje??

Bo jak na razie to jestem bardziej za lg, bo w sumie jest tańszy, lepiej wyposażony. Widziałem gdzieś test, który pokazywał, że jego oporówka chodzi lepiej niż nie jeden ekran pojemnościowy. Policzyłem sobie, że te 0,2 cala to jakieś 2mm szerokości i wysokości, to chyba jest nie zauważalne. Galaxy ma potencjał, mógłby mieć mt czy chociaż to głupie radio, ale go nie ma i raczej mieć nie będzie, bo samsung już olał ten model. Z waszych postów wywnioskowałem, że samsung jest specem tylko od marketingu. Za przeproszeniem /cenzura/ zrobi a sprzedaje jak jakieś ósmy cud świata.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Nokia produkuje słabe oporówki…nie lubie Samsunga ale faktem jest że do tych oporówek samsung ma lepszy soft (stery)

z tym ze akurat wymieniona Spica ma pojemnosciowy wiec ciezko to nawet porownac z ta nokia :wink: jak chcesz czerpac przyjemnosc z uzytkowania dotykowego ekranu to raczej brabym pojemnosciowy :wink:

To chyba najważniejsze pytanie, które powinienem zadać na początku. Czy sterowniki do androida 2.1 w galaxy są tak samo niedopracowane jak te pod 1.5?? I jeszcze, bo to druga kwestia, która mnie gryzie. Jak wypada kamera w spicy, bo ma mniejszą rozdzielczość nagrywania. Czy to bardzo przeszkadza i czy to znacząco wpływa na jakość nagranych filmów??

@edit

dopiero zobaczyłem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale samsung nagrywa 15 klatek na sec, a lg 17. Nie znam się na tym, ale czy to w połączeniu z niższą rozdzielczością bardzo pogorszy jakość nagranych filmów??

powiem tak stery sa nadla zdupczone … a kamera i tu i tu szalu nie bedzie i jakosc video tutaj nie bedzie zbyw wysoka w lg tez wiec nie bierz tego glownie pod uwage :wink: