Samsung Galaxy S Advance vs Apple Iphone 4 8GB

Witam, jak w samym tytule piszę ten temat by otrzymać poradę, pomoc w wybraniu jednego z tych telefonów. Osobiście mój kumpel zachęcał do kupna Iphone 4, ale gdy wyczytałem o tym, że bateria tak na prawdę długo nie trzyma itp. to nieco mam dylemat. Oczekuję odpowiedzi w których będą przynajmniej opisane + i - każdego z telefonów, a nie “Bierz Iphone (lub Samsunga) bo go mam i tyle”

Z góry dzięki,

Polecam Iphona 4S 16 GB super cacko sam go używam

Po pierwsze, podałem Iphone “4 8GB”, po drugie pisałem o tego typu odpowiedziach.

Wpisujesz w Google i masz opinie o każdym telefonie

A wyczytałeś że ile trzyma bateria w Iphone? Ja mam Galaxy GIO i średnio 1,5 dnia trzyma, jak mało używam to 2 dni. Znajomy ostatnio kupił Galaxy S3 i jemu też dzień trzyma, albo i krócej jak dużo się bawi, drugi z kolei sprzedawał ostatnio tego Galaxy S bo mu bateria też dzień trzymała i dla niego było to za krótko więc może te typy (smartfony) tak mają. Stały kontakt z netem (jak nie WiFi to 3G), stała aktualizacja danych (mail, aplikacje) + normalny użytek (sms, rozmowy) robią swoje i bateria leci, więc pewnie i Iphone będzie też tyle trzymał. Kwestia tego jaki telefon chcesz mieć, bo oba są z pozoru bardzo podobne, oba mają swoje zaplecze z apkami (ilość apek porównywalna), za każdym stoi duża firma która aktualizuje dane oprogramowanie, oba mają podobne funkcje, jedynie za Iphone przemawia (dla mnie) wyświetlacz, duża ilość wbudowanej pamięci i to że Iphona jeszcze nie miałem i chętnie bym spróbował coś nowego.

I takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem. Co do tej baterii, to dowiedziałem się że inne smartfony typu właśnie Galaxy S Advance dłużej trzymają przy pracy niż właśnie Iphone. No cóż, moim wyborem chyba będzie właśnie Iphone. A i jeszcze jedno - czy jest możliwość dokupienia pamięci do Iphone? Też wyczytałem że to dość mało jak na taki smartfon, ale to może kolejna bzdura? Z góry dzięki.

Nie, iPhone nie ma gniazda na kartę pamięci.

Pozdrawiam!

Te baterię tak mają w tych “bogatszych” systemach. Poniżej jakiś stary screen na którym widać jak trzyma przykładowo bateria. Równie dobrze mogę mieć ekran tylko 4.5h włączony jak i 7h włączony a stan będzie taki sam. Wszystko zależy od użytkowania.

iPhone 4

Pewnie myślisz że 8 GB to mało. W sumie słusznie, tylko że wyżej masz odpowiedź - kart SD nie ma. Jeśli zainstalujesz kilka gier (FIFA 12 i RR2 to razem ponad 2 GB), będziesz nagrywał dłuższe filmy (HD to 100MB/minutę) to ci się zapcha szybko, chyba że zsynchronizujesz z kompem, iCloud, Google Drive czy czymś, to wtedy pamieć możesz zwolnić.

Ja mam kilka gier (m.in. wyżej wymienione), kilkadziesiąt dodatkowych programów, kilkaset zdjęć i jest ok 2 GB wolnego miejsca.

iPhone 4 vs Galaxy S Advance:

+1 dla iPhone za wsparcie producenta - iOS 6.0.1 nadal wychodzi na 3GSa, ponad 3 letni telefon, w Samsungach ogólnie olewają tą sprawę (b.dobry SGSII ledwo dostał JB, a nie wiadomo co z Advance się stanie)

+1 dla iPhone za szybkość działania i stabilność

+1 dla iPhone za rozdzielczość - 960x640 3.5" - nie widzę pikseli

+1 dla Samsung za większą bajerowatość w standardzie (na iPhone trzeba zrobić Jaibreak).

+1 dla Samsung za rozszerzalną pamięć (niestety z tego co widziałem mimo włożonej karty klasy 10 na PC chodzi znacznie lepiej niż na telefonie)

+1 dla Samsung - rozmiar ekranu (o ile wielkość 4" 800x480 Ci nie przeszkadza), ewentualnie nienaturalna soczystość kolorów

Niestety nie wiem jak z tymi AMOLEDami na Samsungach, 2-3 miesiące temu czytałem na wielu forach że się te wyświetlacze szybciej “wypalają”, że jakiś kolor się szybciej wypala. Nie wiem czy to dotyczy tylko określonego modelu, serii, rocznika czy ogólnie wszystkich wyświetlaczy. Dokładniej przeczytaj lepiej na dedykowanym forum Androida,

Jak dla mnie zdecysowanie Iphone. Samsungi są wadliwe mają cienką baterię i strasznie ciężko jest przesyłać dane z kompa na tel. Trzeba instalować specjalny program po którym komputer się tnie strasznie

A iTunes dla iPhone to co?:slight_smile: Np. na Linuxie zainstalujesz?:wink:

W Samsungu wystarczy że się podłączy telefon do komputera i widzi całą pamięć z karty SD. Nawet dekoder DVBT go widzi.

Baterie mają taką jak wszyscy, miałem Galaxy 3 1500 mAh, 1-1.5 dnia wytrzymywała przy normalnym jak na mnie użytkowaniu.

Samsungi raczej słynęły przede wszystkim z zacinających się WiFi i schrzanionego czujnika baterii, ale ponoć w Androdzie 4.x to poprawili.

używam galaxy gio,w miare to ładnie pracuje,kilka aplikacji typu nawigacja,przeglądarka używam często,gierki to bardzo rzadko,ale nawet przy właczonych kilku programach,nie ma zawiechy,jedyna wada w tych tańszych smartfonach ,to mała pamieć węwnetrzna,co utrudnia instalacje aplikacji,a niektórych nie da się przenieść na standardowym oprogramowaniu na karte pamięci.Bateria to standardowo wytrzyma do 3,maksymalnie 4 -5 dni przy minimalnym użytkowaniu,jak masz wi-fi,albo gps,to już niecały dzień i do ładowania

Te telefony w ogóle nie są z tej samej ‘pułki’

Porównujesz telefon za 2k do telefonu o połowe tańszego, więc powinieneś się zastanawiać między SGS III i iPhonem.

Najlepiej to poczekać na Nexusa 4.

Co ty wypisujesz.

Oba można mieć za ok 1000-1200 zł.

SGSIII nie porównuje się do iPhone 4 - to 2 inne klasy, iPhone jest z 2010 roku i raczej porównywać go należy do SGS wydanego w tym samym roku lub odpowiedników w tej samej cenie i wydajności wydawanych teraz, a SGSIII jest z 2012 roku i raczej odpowiednikiem Apple jest iPhone 5.

W żadnym wypadku nie bierz ajfona, to zwykła klejona, nierozbieralna i nienaprawialna tandeta, pełna wad i błędów konstrukcyjnych zaczynających się od problemów z:

  • zasięgiem GSM (problemy z anteną, tzw uchyt śmierci - beznadziejny błąd konstrukcyjny który przy zwarciu dwóch końcówek (z prawe j z lewej strony) ręką powoduje krytyczny spadek jakości sygnału

  • zasięgiem WiFi (jak łapie 3G to się zacina)

  • zasięgiem 3G (jak złapie sygnał z WiFi to 3G się wyłącza)

  • jak gotujesz jajka, to wg zużycia baterii w ajfonie, średnio 1% na minutę, bez przenośnego generatora prądu i ładowarki nigdzie się nie wybieraj :wink: Problem znany od dawna, nic z nim nie zrobiono - przyczyną jest - a jakże - próba wyszukiwania najlepszego nadajnika GSM.

  • przebarwienia ekranu, plamy, badpixsele

  • zacinający się przycisk home

  • problemy z dotykiem

  • beznadziejnie łatwa do uszkodzenia obudowa, wystarczy upuścić telefon na ziemię - szklana zabaweczka popęka jak… szklana zabaweczka

  • procesor jest przetaktowany w dół do 800Mhz by dłużej wytrzymać, ale to nic nie daje, za to powoduje spadek wydajności - w porównaniu do 1GHz w Samsungu to sporo.

  • ajfon to przede wszystkim przenośny terminal płatniczy, każda normalnie dostępna za darmo aplikacja za free jest płatna a te domyślnie zainstalowane do niczego się nie nadają

  • ajfon wymaga konwerterów do wszystkiego (muzyka, filmy), a jedyną możliwością podłączenia i kopiowania danych jest koszmarnie napisane i jeszcze gorzej działające iTunes, które na windowsie (na OSX wcale nie jest dużo lepiej) wiesza się z byle powodu i muli straszliwie.

  • ajfon to zabawka z 12 miesięczną gwarancją, naprawa nawet jeśli jest możliwa to nie opłacalna (nie ma opcji przedłużenia gwarancji)

  • ajfon jest nafaszerowany czujnikami “zalania”, działa to tak, że nawet chuchnięcie w port słuchawek czy portu ładowania oznacza utratę gwarancji, wystarczy też wejście do zaparowanego pomieszczenia albo kropla deszczu w/w portach

  • ajfon wydaje się działać szybciej - to trick - odpowiada za to wyświetlanie domyślnych interfaceów aplikacji jako ekranów uruchamiania oraz framework CoreAnimation mający najwyższy priotytet w systemie(!)

  • ajfon nie ma multitaskingu - to tylko podruba

  • ajfon nie ma radia, javy ani pełnego BlueTootha. Komunikacja możliwa jest tylko i wyłącznie przez iTunes.

Oba mają 8GB pamięci na dane, ale ajfonik nie ma slotu na SDHD do 32GB a aplikacje i gry naprawdę potrafią tam ważyć ze względu na fragmentację, pojedyncza aplikacja musi mieć dane dla 2 rozdzielczości ajpadów i 4 rozdzielczości ajfonów, 300-400MB to wcale nie przesada, to samo gry.

Samsung co prawda ma starszego Androida ale wierz mi, nie będziesz żałował. Albo będziesz, jeśli wybierzesz zabawkę od Apple zamiast telefonu :smiley:

Tylko z lewej dolnej i nie krytyczny spadek, tylko całkowity zanik i nie wszystkie modele.

Nie zauważyłem.

??

Co ty chrzanisz znowu? A może jeszcze parzy w ręce, kopie prądem i wibracja urywa palce?

Od kiedy GHz jest wyznacznikiem wydajności telefonu?

Ciekawe czemu chodzi wolniej niż na 3GSie i na dodatek się zaciął na amen na końcu.

YouTube, TVN Player, Ipla, stream Safari, standardowy player MP3, VDownloader+, FreeVideo…

W Europie wszystkie mają 24.

Tak jak coraz więcej telefonów klasy SGS3, Xperia itd

To niech inni zrobią tak samo;-)

Podróba jeśli już. Lepiej poczytaj definicję wielozadaniowości.

Radia FM nie ma, tylko po sieci pakietowej.

Java - w sumie po co taki niebezpieczny zamulacz,

O Jailbreak słyszałeś? I np. aplikacji AirBlue?

iPhone ma ok 6.5 GB na dane.

Ile rozdzielczości?

Stadnardowe programy zajmują od kilkuset kB do 20MB, zależy jaki. Fajniejsze gry od 100 MB do 1.4GB.

Xanthia , użytkownik prosił “Oczekuję odpowiedzi w których będą przynajmniej opisane + i - każdego z telefonów”.

A ty nie dość że nie wymieniłeś(aś?) tylko minusy to jeszcze zrobione to zostało nierzeczowo i nierzetelnie.

Bardzo rzeczowo i bardzo rzetelnie na podstawie opinii tysięcy użytkowników i na podstawie for tematycznych, znajomości tematu, opinii znajomych oraz portali tematycznych jak CultOfMac, 9to5 i MyApple. Znam wady ajfonów, nie znam wad Samsungów, bo te są przemyślane. Firma nie produkuje jednego modelu na rok a potem go nie odświeża przez następne kilka lat dublując wady konstrukcyjne, mówimy o firmie która ma kilkadziesiąt modeli rocznie. Nie zabawki - smartphony. Widzisz różnicę?

ajfon 4 to ajfon 4 czyż nie?

Problem jest ogólnie znany i użytkownikom i serwisowi typu iClinic

Ajfoniki są składane na akord przez niewyszkolony personel (często dzieci), takie rzeczy się zdarzają w co 3-5 egzemplarzu. - patrz wyżej

Od wtedy gdy liczymy ilość operacji na sekundę w gigaherzach?

Od kiedy rzeczy ściągane z netu traktujemy jak te wczytywane ze źródeł zewnętrznych przez USB? :slight_smile:

Spróbuj to wyegzekwować :wink: Życzę dużo cierpliwości i naturalnie powodzenia. UE nie jest w stanie tego zrobić, a Ty tak? Wow :smiley:

Nie każdy lubi oszukiwać nabywców, jaki to “szybki sprzęt” ma ;]

Literówka :wink: Nie muszę czytać, znam.

Po sieci to ma nawet 8 letni HTC ;], Java, jak kto lubi. Jailbreak? O gwarancji słyszałeś? :wink:

Możliwe, nie sprawdzałam.

Weź sobie GaradgeBand albo iWork ;]

Nie udzielam się na forum generalnie, ale jak widzę co pisze Xanthia to muszę zareagować.

Posłuchaj, nie nasza wina, że nie miałaś iPhone’a w ręku. Nie jest to też wina samego telefonu. Skończ więc pisać te pierdoły, bo to sie w pale nie mieści.

Miałem iPhone’a 3G, 3GS, 4 i aktualnie czekam na piątkę. Po prostu lubię ich niezawodność, wygląd i jakość aplikacji na niego tworzonych. Mając ten telefon tyle lat absolutnie nie zgadzam się z tym co wypisujesz i uważam, że powielasz jakieś plotki i bzdury.

Jeśli chodzi o zasięg w iP 4 to wada dotyczy kilku procent wszystkich modeli. Nie następuje zerwanie zasięgu tylko jego osłabienie. U mnie tego nie było.

Poproszę o dowody na temat tego, że co 3-5 model jest uszkodzony. To sie nazywa manipulacja i kłamstwo.

Jeśli chodzi o GHz- od jakiegoś czasu, nie wiem czy zauważyłeś, już się na to nie patrzy. Czemu? Ano temu, że telefon sprzed 3 lat (3GS) działa lepiej niż SGS2 i zacina się mniej niż SGS3. Uroki Androida, dla którego porzuciłem Apple. Bardzo tego żałuje, dlatego kupiłem iPhone’a 5.

Mity i bajki o braku flasha, konieczności używania iTunes czy braku personalizacji są śmieszne. Są do pobrania darmowe przeglądarki na iOS w których można oglądać filmy we flashu. iTunes nie musisz używać, nie jest on wymagany na żadnym etapie używania telefonu (jeszcze 2 lata temu trzeba było użyć iTunes by poraz pierwszy iPhone’a włączyć, teraz już nie). Można transferować dane bez iTunes po WiFi. Nie trzeba konwertować filmów, wystarczy jakiś odtwarzacz (np. GPlayer) i można oglądać dowolne filmy bez konwersji (nawet z napisami).

Jailbreak nie pozbawia gwarancji ekspercie. Zawsze można telefon przywrócić do ustawień fabrycznych (co i tak trzeba zrobić oddając telefon na gwarancję) i nie ma śladu po złamaniu urządzenia. Wedle oficjalnych danych w Europie Jailbreak nie może być podstawą do unieważnienia gwarancji. iOS po JB zjada Androida na śniadanie. Tu nie ma nawet o czym mówić. Czekam aż dojdzie w końcu do mnie iPhone 5 i wywale chyba tego Androida za okno.

Trzyletni 3GS dostaje aktualizacje do najnowszego systemu a w Androidzie co? Nie dostaniesz wcale albo czekasz miesiącami. Producent olewa mnie ciepłym moczem i sobie myśli “kupiłeś telefon to teraz spadaj, jak chcesz nowego Androida to kup nowszy model”.

Słowem- jako osoba która kupiła high-enda z Androidem mogę stwierdzić, że wracam do Apple. Co z tego, że cyferki większe, jak telefon chodzi gorzej i ma śmieciowe aplikacje?

Zasięg spada, spada i zanika. Dzieje się w ciągu kilkunastu sekund, czasem kilku dziesięciu, najlepiej gdy chwucisz lewą ręką i zewrzesz to złączenie…

Prościej. Porównując procesory do PC Intel Celeron 3.0 GHz vs Intel Xeon 2.0 GHz;-)

Tak. O restore też.

No tylko to są potężne paki i na pewno nie zajmuje go z tego powodu, że musi być w “4 rozdzielczościach iPhone”, tylko że żadna osoba nie widziała wszystkich rozdzielczości;-)

Co 11-12. Androidy co 6-7.

Na to chciałem uczulić już w 1. moim poście, że np. Samsung olewa swoich klientów (w sumie nie tylko on, SE wydało na siłe ICS pod swoje starsze Xperie i pracować się na tym nie da) nie aktualizując Androida do nowszych wersji, ani nie aktualizując nawet starego Androida.

Wdupiemanie niestety to jest coś, czego nie lubię… coś na zasadzie “wydaj kasę, za rok przestaniemy aktualizować, kupisz kolejnego”.

Miałem przeciętny telefon z Androidem z 2011 roku - Samsung nie wydał nawet Androida 2.3. Na nieoficjalnym XDA jest jakieś niestabilne 4.1.

Niestety coś za coś - albo jakość albo cena.

Dawidol14 , popatrz jeszcze na coś od HTC w tej cenie, niedawno wyszedł HTC Desire C. Ogólnie ich telefony są dobrej jakości.

Innym wyborem mogą być Xperie z jedyną literą na końcu, musisz popatrzeć które są w zasięgu cenowym podobnym do iPhone4/SGA.

Prościej rzucić monetą i coś wybrać niż rozważyć za i przeciw. SGA i iPhone 4 to 2 różne telefony, już łatwiej porównać 2 różne Androidy.

LOL :slight_smile: Owszem miałam, właśnie ajfona4, przez tydzień od znajomych, testowałam wiele urządzeń z ogryzkiem, miałam model z 16GB. Próbowałam go używać tak jak mojego HTCka - smartphona w odróżnieniu od foolphona Apple.

Kurde nawet sobie dzwonka nie mogłam ustawić z MP3, które cierpliwie musiałam wrzucać przez zamulającego iTunes :slight_smile:

Mam sporo znajomych, w tym developerów aplikacji - oni chyba wiedzą więcej niż np Ty? A teraz inna sprawa - jestem hejterką Apple i siłą rzeczy wiem o zabawkach tej firmy bardzo dużo, dużo więcej niż przeciętny a nawet zaawansowany użytkownik, bo interesuję się tematem i co najważniejsze mam okazję do porównań tej zabawki z innymi telefonami :slight_smile:

Jasne, to dlatego Apple rozdało kilkadziesiąt milionów bumperów, wcześniej twierdząc, że wszystkie nowoczesne (hahaha) telefony tak mają, z czego się potem wycofali bardzo szybko.

Dawidol14 ,

Z Twojego punktu widzenia przeczytaj dokładnie to co chciałeś, to co wymieniliśmy, zweryfikuj rzeczowość wszystkich wymienionych za i przeciw.

Chcesz to pytaj już o konkretniejsze rzeczy niż ogólne, bo sam widzisz jak jest, nie mam ochoty tracić czasu na odpisywanie na jakieś bzdury.

Pamiętaj o jednym - nie ma telefonu bez wad, nie ma telefonu bez osób niezadowolonych - to Utopia.

Xanthia ,

To się kupy nie trzyma.

Napisz jeszcze coś o wadach Samsunga Galaxy Advance, przynajmniej będziemy mieli złe strony obu telefonów, może coś to dla Dawidolowi.