Samsung Galaxy S II co o nim sądzicie

Bo większość ludzi ma samsungi i mówi, że są lepsze od iphone’a, podczas gdy nie trzymali go nawet w ręku. Zamiast tego podniecają się tym, że w ich telefonie jest więcej ramu (a i tak iphone działa szybciej :))

Miałem przez miesiąc śmiecia zwanego iPhone i wiem że telefon szybki to to nie jest. Po prostu kasa wyrzucona w błoto. Większość ludzi ma samsungi bo to są dobre telefony i to jest fakt.

Bawiłem się z iPhone 4 w Londynie, system mi się spodobał. Czy iPhone wyświetla strony z całą zawartością, tak jak to robi Samsung Galaxy S II?

kubus94 , nie kłóć się, fanboy zostanie fanboyem i nic tego nie zmieni :wink: Będą bronić swojej racji wygrzebując nawet kilkuletnie starocie, które daaawno temu się zmieniły, ważne że było, a Apple jest święte, rozwala wszystkich, najnowsze technologie i dba o klienta, jak śmiesz!?

Siedźcie sobie na tych ograniczonych iPhonach, ja tam wolę przyszłościowego Androida z lepszym sprzętem, no i nieograniczonego :slight_smile:

@kubus94

Kolekcja Twoich wypowiedzi:

a na koniec gwóźdź programu:

Niech to będzie podsumowaniem Twojej znajomości tematu.

Oczywiście, że nie miałem, ale na Antarktydzie też nie byłem, a i tak wiem, że jest tam bardzo, bardzo zimno. W przeciwieństwie do Ciebie, potrafię natomiast dostrzeć wady i zalety jednego i drugiego systemu i się na ich temat w miarę obiektywnie wypowiedzieć. Ty natomiast bronisz cały czas Apple’a tak jakby było Ci żal, że wydałeś tyle pieniędzy, a mogłeś za to kupić coś o wiele lepszego z Androidem i dlatego próbujesz cały czas wmawiasz całemu światu, że iPhone i tak jest lepszy od jakiejkolwiek konkurencji…

Prawda, prawda i jeszcze raz prawda!

@RBB

Jeżeli zależy Ci wyłącznie na samym sprzęcie i liczbach to, jak koledzy na swój natrętny sposób wskazują, SGS II jest obecnie lepszym wyborem. Aby poznać ekosystem (usługi, sklep z aplikacjami, itp) potrzeba czasu. Miałem taką możliwość stąd mój wybór padł na IP4. Ale nadal… “lepszość” to w gruncie rzeczy zbiór subiektywnych odczuć.

@kubus94

Sumując, na temat Android’a posiadasz wiedzę praktyczną, która to dla odmiany jest Ci zbędna w przypadku iOS, booo…tak… Klasyczny przykład uprzedzenia :slight_smile:

Na marginesie, o Antarktydzie masz równie rozległą wiedzę :wink:

Nie pogrążaj się już bardziej…Proszę Cię… Jak będziesz tak samo bredził na temat SGS II, zmywarki, czy kosiarki to moja reakcja będzie taka sama. O ile będę miał coś rzeczowego do powiedzenia w temacie :slight_smile: Rozumiesz aluzję? Wydawało mi się, że już Ci to tłumaczyłem najprościej jak potrafiłem.

Komentarz zbyteczny.

Pozwól, że posłużę się Twoim własnym wątkiem, w którym objaśniłem dlaczego wybrałem IP4 zamiast SGS II. Nie dla wszystkich liczy się wyłącznie sprzęt i liczby. Wypadałoby to uszanować.

Swoją drogą ciekawe za ile sprzedałbym SGS II, a za ile IP4. Tak za rok. Wtedy można czegoś żałować :slight_smile:

Przesadzasz. Świat nie kończy się na tym forum. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wmawiał komukolwiek, że IP4 i tak jest lepszy. Jednakże chętnie poczytam jakieś cytaty, bo czasem pamięć mnie zawodzi.

Poza SGS II konkurenci to HTC i LG, tak? W takim razie to musi być baaaardzo cicha rywalizacja :wink:

Aby więcej nie zaśmiecać tematu RBB, czekam na wpis po zakupie sprzętu :slight_smile:

Nie wiem jak inni, ale ja mam gdzieś jakieś liczby, bo to… tylko liczby :slight_smile: Tak samo z Windowsem 7 - u mnie i u kolegi chodzi prawie tak samo (u niego minimalnie szybciej) i co z tego, że ma 2 rdzenie więcej, 3GB więcej RAM-u czy o wieeeeele lepszą ode mnie grafikę, jak ja potrafię to obsłużyć i z tego jednordzeniowego złoma wycisnąć wszystko maxymalnie ;)?

Nie tylko sama obsługa, ale także wygląd, wygoda w użytkowaniu (trzymanie, problemy [tak jak np. ze znikaniem zasięgu w lewej ręce w iP4], gwarancja, wsparcie na forach, drobiazgi typu wymiana baterii (nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać), Bluetooth, aparat), no a tutaj niestety iPhone leży - dziwne problemy z zasięgiem, ponoć dogadanie się z serwisem Apple też takie proste nie jest, użytkowników iOS jest mniej, gorzej się baterię wymienia, Bluetooth… no niby jest, ale po JB :wink:

Niestety ale kolega miał racje za rok ten “lepszy”, nieograniczony SGS II będzie wart o wiele mniej niż IP. Już teraz starszy i9000 kosztuje o wiele wiele mniej niż na początku gdyż nowy można kupić za niecałe 1200… a o nim też mówiono że to pogromca iPhona. Tylko dlaczego ten pogromca tak szybko spada na wartości??..

A może dlatego, że wychodzą lepsze Samsungi, ludzie wolą nieco dopłacić i mieć lepszy sprzęt, a dla wielu Apple to sposób na wyróżnienie się, myślą wtedy że są lepsi, że to sprzęt dla elity, ponadto jest teraz moda na nadgryzione jabłko, niektórzy są fanboyami, niektórzy po prostu mają, bo dostali czy coś, albo się nie znają i dostali, to używają - skoro są chętni, to po co obniżać (coś jak z cukrem)

Czy ja wiem czy tak nieco dopłacić skoro różnica np pomiędzy S1 a S2 wynosi około 700 zł. A przecież S1 ma dopiero rok. W rok stracił na wartości ponad 700 zł :o :o nieźle…

Akurat ostatnio czytałem artykuł odnośnie porównania S1i S2.

http://www.chip.pl/artykuly/porownania/2011/06/porownanie-samsung-galaxy-s-czy-galaxy-s-ii

PS

To za rok będzie moda na robaczywe jabłka :stuck_out_tongue:

Hehehehe w tym porównaniu na 3 stronie jest bardzo fajne zdanie

No rzeczywiście rewolucja hahaha. RIM, Apple pokazał już dawno że nie potrzeba dwurdzeniowych procesorów żeby telefon działał sprawnie i odrazu reagował na komendy. Przykład? Choćby iPhone 4 który również nagrywa filmy w HD i nie potrzebuje dwurdzeniowego procesora. Porównajcie sobie choćby iPhona 4 a HTC Evo 4G, HTC nagrywa filmy w 25 klatkach na sekunde a iPhone 4 w 30 klatkach na sekunde. Zastosowanie dwurdzeniowego procesora w telefonie nie ma najmniejszego sensu gdyż dopracowany OS może to samo wykonać na jednordzeniowym. Niech ktoś mi poda choć jeden sensowny przykład po co 2 rdzeniowy procek w telefonie?..

Teraz powiem tak BlackBerry z BISem gdzie jest praktycznie non stop połączony z internetem, spokojnie wytrzymuje te 3 dni. Bez BISu to 4-5 dni a tutaj redakcja zachwyca się tym że telefon wytrzyma 7 godzin gdy jest połączony online. Jak wcześniej już pisałem, coś musi zasilać ten drugi rdzeń i pożerać baterie

Wiesz, porównywać BlackBerry do SGS II to tak jak porównywać samochód bez dodatkowego wyposażenia a samochód, który ma wykupione wszystko, co oferuje producent…

wszystko co można zrobić na SGS zrobie na BlackBerry. Noo moze procz krecenia filmów w HD a tak w niczym już te terminale nie ustepują konkurencji

Emulacja konsoli PSP i odpalanie z niej gier… Gry ta takim procesorze są w stanie pracować bardziej płyynie i działać lepiej.

Ale takich zastsowań może być oczywiście więcej… (chociażby odpalanie innych PC-towych systemów)

Wiadomo, że ich system działał płynnie już w 2007 roku, bo… nic nie zawierał. Apple usunęło z niego większość potrzebnych funkcji, które zajmowały pamięć RAM i to pozwoliło stworzyć płynny i stabilny system, ale kosztem użyteczności. Dlatego w pierwszym iPhone nie było funkcji Kopiuj-Wklej, MMSów, Bluetooth’a itp. Te funkcje pojawiały się w nowszych Iphone’ach, które miały już mocniejsze procesory…

Android natomiast ma te funkcje i wiele innych od samego początku, a to wiąże się z tym, że działał dużo wolniej niż iOS. Ale jeśli pracuje na mocniejszym procesorze, działa nawet szybciej od iPhone, a ma jednocześnie wiele więcej funkcji, niedostępnych w smartphone od Apple’a…

kubus94 ma tu trochę racji. To jest tak jakby na komputerze mieć system bez niczego. Działa dobrze i płynnie do czasu aż nie zacznie się zapychać aplikacjami. Wątpię by dziś ktoś chciał mieć system bez kopiuj/wklej, internetu i innych opcji z których się korzysta.

najnowszy iphone nie ma nawet 1 GHz procka a pozwala na rejestrowanie wideo w HD…No a prócz gier 2 rdzeniowy procek ma jakies zastosowanie? System Apple działał od zawsze bardzo szybko nawet z poprawkami. i nie potrzeba do funkcji kopiuj - wklej 2 rdzeniowego procka. Android jest obecnie kodem już przerośniety i z wersji na wersje bedzie potrzebować coraz to mocniejszego sprzętu

W przeciwieństwie do iOS producent Androida go rozwija w dobrym kierunku, a skoro jest więcej rzeczy to potrzeba więcej lepszego sprzętu.

Powiedz mi, co ciekawego Apple wypuściło? FaceTime? Wow, coś nowego, jakby nie było chociażby Skype, gdzie można się komunikować z różnymi urządzeniami i systemami…