Samsung Galaxy S II co o nim sądzicie

No to teraz pokaż mi Androida który pozwala na takie wideorozmowy…

Aha… czyli mam rozumieć, że gdy kupujesz samochód, nie patrzysz na to ile ma koni mechanicznych, jaki ma serwis, a jedynie na to ile będzie warty za kilka lat gdy będziesz go sprzedawać?

Jeśli tylko ten argument postrzegasz jako ten decydujący o tym, który telefon jest lepszy, to Ci bardzo współczuję.

Bo zauważ, że na rynku pojawiło się też kilka modeli nieco ulepszonego Samsunga Galaxy S - np. i9001, i9003 itp. Te modele nie różnią się od swojego poprzednika niczym poza lepszym procesorem i kilkoma usprawnieniami. W dodatku Samsung sprzedaje je w cenie nie odbiegającej od ceny i9000 i dlatego ludzie wolą kupić te nowsze modele.

A sprzedawcy, żeby sprzedać i9000 muszą obniżyć cenę, żeby móc konkurować z lepszym modelem.

Jesteś pewien?

Możesz za pomocą komputera bezprzewodowo przeglądać zawartość twojego telefonu i z komputera wysyłać z niego SMSy? W Samsungu jest aplikacja Kies Air gdzie możesz to bez problemu robić…

Czy twój blackberry potrafi obsługiwać pamięci typu pendrive? Samsung robi to bez problemu, trzeba użyć jedynie przejściówki z USB na microUSB…

Albo może przynajmniej łączyć się z telewizorami i bezprzewodowo przesyłać do nich filmy i zdjęcia? W Galaxy SII zrobisz to za pomocą wbudowanego łącza przez DLNA…

A możesz przeglądać pełne strony internetowe, a nie jakieś ich lightowe odpowiedniki? A możesz korzystać z Flasha? Nie…? nie muszę chyba, mówić, że w Samsungu jest to standardem.

I tak mógłbym wymieniać do rana… możliwości Samsunga są wielokrotnie większe niż jakiegokolwiek innego telefonu…

Nie ma pełnej wielozadaniowości, która poważnie obciąża procesor. Bo ta wielozadaniowość w Iphone nie umywa się do tej prawdziwej w Androidzie…

O udostępnianiu sieci 3G przez WiFi w Iphone 3GS i starszych też możemy zapomnieć - przecież to nie może być kwestia sprzętowa, bo to da się zrobić i w moim starym HTC… Czyżby jednak tak zwalniała system?

Nie wspomnę tu już o braku Flasha, Bluetootha, czy chociażby dostępu do systemu plików…

Zgoda, ale z wersji na wersje działał coraz wolniej na starszych telefonach… Gdy na ostatnich wakacjach, kolega zainstalował sobie iOS 4.3 na swoim Iphone 3G, mówił później, że to nie jest ta prędkość jak kiedyś. Nie mógł też skorzystać z nowo wprowadzonej wielozadaniowości, bo podobno zupełnie rozwalała już ten system…

Tak więc nie byłbym taki pewien czy iPhone zawsze działa tak szybko i niezawodnie jak mówisz…

Android 2.0 i w górę, w telefonie z kamerą do videorozmów. Instalujesz Skype i rozmawiasz z użytkownikami Windowsa, iPada 2, Linuxa itd.

HTC EVO 3D telefon lepszy od Galaxy II :slight_smile:

Oczywiście że tak…baa mało tego otrzymuje jeszcze na komputerze powiadomienia jak ktoś dzwoni czy napisze smsa na terminal.

Puki co RIM tą technologie zastosował w PLAYBOOKU

Przeglądarka BOLT mówi Tobie coś?? Już od dawna można spokojnie strony z flashem przeglądać co prawda na troszke innej zasadzie ale bez problemów flash na stronach działa

Zgoda, życzę Tobie aby samsung i również wiele innych producentów przez tyle lat wspierali jeden model…

I tak będzie. Po konferencji Google I/O 2011 zawarto umowy z producentami że wsparcie dla każdego modelu ma być przez 18 miesięcy. Poza tym w Androidzie mamy custom ROMy, dzięki temu można mieć telefon na czasie, nawet jeśli producent go olał.

Co do samego sprzętu. Bawiłem się ostatnio SGS 2 - robi wrażenie. Wszystko działało płynnie (choć w samym Touchwizie odczuwałem delikatne przycięcia przy przechodzeniu między ekranami - występowało to jednak tylko przy włączonej animowanej tapecie), ekran ma piękne i żywe kolory. Denerwuje mnie jedynie wykonanie - znowu ten plastik i zbyt ajfonowy wygląd (tego nie lubię). No i nie rozumiem dlaczego wycięli najfajniejszą nowość Gingerbreada - animację wyłączania ekranu (niby pierdoła, ale wygląda naprawdę ciekawie).

@kubus94

Ciekawe, że dopiero dzisiaj o tym czytam czytam:

Poza tym Skype jakby nie jest ani aplikacją na wyposażeniu fabrycznym, ani funkcjonalnym odpowiednikiem FaceTime.

OT, OT…

miało być o SGSII a jest…

sla17 nie odpowiadaj “fanbojom” Apple, bo oni są jacy są, zdania nie zmienią

dla nich Apple to sposób na wyróźnienie się, i nie obchodzą ich walory praktyczne

niech sobie szpanują “ajfonem”, dopóki ktoś im go nie ukradnie… :expressionless:

Iphone moim zdaniem, jest stanowczo za drogi, i nie ma w standardzie wielu funkcji, które ma SGSII w znacznie niższej cenie

ale “fanboje” nie zrobią nic przy swoim “ajfonie”, bo tyle kasy zapłacili za niego… :o

słowo " jailbreak jest im obce… :o :stuck_out_tongue:

Maxim128 , twój post miałby tyle samo sensu nawet jakby podmienić w nim słowa

apple na samsung

ajfon na sgs2

sgs2 na iPhone

:lol:

bez obrazy ale ludzie tak zachowujący się są po prostu ograniczonymi ignorantami, swoim ego haczą o chmury i na prawdę nie trawię takich ludzi, ale cóż, nie może stestować obu systemów na sobie bez wrogiego nastawienia na żaden, nie, trzeba jechać po apple bo to dla niektórych nieosiągalny owoc…

nawet nie chce mi się dalej pisać, walczcie jak chcecie, udowadniacie tylko swoją dziecinność, większość jest za androidem, to fakt, ale faktem jest też to, że każdy kto z androida zainteresował się iPhonem, będzie go sobie bardziej cenił niż tandetnie wykonanego htc czy szajsunga (ci co piszą odwrotnie bez szczególnych powodów, to dzieciaki nie widzące iPhone nawet na oczy) i taka osoba o dogrywaniu czegoś pisać nie będzie, bo i tak w obu systemach niedogrywanie aplikacji jest marnotrawstwem także ja radze wszystkim tak

kupcie sobie tego sgs2, uzywajcie miesiac, a potem wymieńcie na iPhone, i najczęściej tak zostaje, chyba, że zrobi to taki ignorant opisywany wyżej w tym poście, no to różne mogą być skutki (ba, możliwe, że wróci do nokii, bo przecież nokia najlepsze telefony robi od tylu lat :stuck_out_tongue: )

a czy twój ajfon przeżyje tyle kąpieli ile przeżyły moje 4 samsungi(nie mówię o sgs2 bo go nie miałem, bo tel z tyloma funkcjami jest mi zbyteczny) 2 nokie i lg razem wzięte?

wykąpałem może każdy ze 3 razy i działały jak należy, a lg działał pod wodą.(tak, można było smsa pisać).

ajfon jednego zalania zapewne by nie przeżył.

Wybacz, ale nie mogłem na taki idiotyzm nie odpisać. Trzeba być, tak trzeba być idiotą, żeby celowo zalewać telefon wodą i jeszcze pisać w niej sms. Od 9 lat nie zdażyło mi się zalać telefonu i dziw mnie bierze, że ludzie je zalewają LOL. Iphone 4 zalał mój dobry znajomy - po wysuszeniu (po odczekaniu paru h) działał normalnie. :slight_smile:

Pamiętajcie Iphone zawsze można dostać i za jeden euro, nie każdy musi za niego płacić krocie :wink: Nie pytajcie gdzie, skoro nie wiecie to wasza strata :wink:

@fanboye obu firm: przestańcie trollować. Czytajcie uważnie tematy forum. Ja uważam, że SGS2 jest super. Pomimo tego wybrałbym IP4 - lubie szkiełko obudowy niż bazarowy plastik. Pozdrawiam, dobranoc.

a myślisz koleś że ja specjalnie zalewam? po prostu dziurawe ręce i tyle…

klopas , ograniczony to jesteś ty, skoro nie dostrzegasz tego, no że - po wielu nieudanych próbach - wyszedł telefon lepszy od iPhone, który miażdży.

@ sla17 on przecież wie lepiej…

w porównaniu do ciebie testowałem na sobie oba systemy…

i nie mam zamiaru już się udzielać w tym temacie, trochę za niski poziom tu trzymacie :lol:

@ klopas - chętnie ztrolowałbym twoje jedno zdanie, ale nie jestem na takim wysokim poziomie co ty. Moderator proszony o zamknięcie tematu ze względów braku merytorycznych odpowiedzi.

Och, zapomniałem, że wszystkie produkty Apple są idealne w każdym calu, a reszta to niedopracowany szrot :wink:

ktoś tu nie wyczuł sarkazmu, ja wiem, że tu są ludzie którzy życie by oddali za komputer i swoją ulubioną firmę, dla mnie jest to śmieszne, a poza tym nikt nie napisał, że produkty apple są idealne w każdym calu (oprócz kolegi sla17 :smiley: )

ale funkcjonalnością mocno te telefony nie odbiegają, tylko piszę, że w użytku codziennym, iOS przysparza mniej problemów, zaoszczędza trochę czasu itd. itp. (w androidzie opcje systemowe są osobno, i ustawienia każdego programu też osobno, w iOS mamy wszystko po Ustawieniami, to tylko jeden przykład czemu iOS jest bardziej pomyślany od androida :stuck_out_tongue: )

matekadamczak , z tego co pamiętam, to na telefony patrzyłeś pod względem wytrzymałości i głośności, jak typowy gimbus, tylko te 2 rzeczy mają dla ciebie znaczenie, a poza tym nie wiem jak można się wypowiadać o czymś, czego się nie miało? :smiley: sgs2 nie mogę ocenić choć znając samsunga pewnie jest z tandetnych plastików i skrzypi :smiley: jego system znam więc tutaj przegrywa, a funkcje? teraz praktycznie wszystkie telefony mają to co trzeba więc na to nawet nie patrzę…

no i o ile dobrze pamiętam święcie chwaliłeś jakąś chałę od samsunga (e250 albo d900) więc skoro chwaliłeś takie coś to nie wiem jak możesz się udzielać na temat telefonów, poza tym zawsze zachowywałeś się jak typowy neo i trochę ci jeszcze zostało (akurat twój ostatni post, który wcześniej zacytowałem nic nie wnosi do tego tematu)

nie żebym cię obrażał czy coś, po prostu mnie od zawsze irytowałeś :lol:

poza tym nie ma idealnego telefonu, nie ma idealnego systemu, nie ma wielu idealnych rzeczy i nigdy nie będzie, a i sgs2 i iPhone są z podobnego segmentu pod względem technologii więc tutaj tylko zależy co trafi w czyje gusta, oczywiście próbując obu telefonów, to tak jakby zachwalać, że cygaro za 10zł jest takie same a nawet lepsze niż kubańskie za 500zł mimo, że tego drugiego się nie próbowało :wink:

@ klopas myślę że irytuję mniej osób niż ty…

z tym, ze nie ma tel idealnego się zgodzę, to prawda.(chociaż w moim odczuciu w roku 2009 telefon d900i można było tak określić. dla mnie był świetny. miałbym go do dziś, lecz mi go ukradli…)

i na tym może zakończmy tę “dyskusję”

(do autora tematu)

wybierz telefon, który według CIEBIE spełnia twoje oczekiwania.

właściwie jest tylko jeden element tych dwóch telefonów, w który SGS2 naprawdę miażdży iPhone’a: wyświetlacz

Retina się chowa przy SuperAMOLED+.

A ja się pochwale, że za miesiąc biorę SGS2 nie IP4… po prostu bo jest tańszy :wink:

Najważniejsze, że sam masz świadomość jakości swoich wypowiedzi. To już jakiś mały sukces.