Samsung galaxy s4 imei null null

MacGregor-“co można zrobić w domu” no to życzę powodzenia i cierpliwości:).

proces rootowania przebiegał dobrze do czasu wyłączenia telefonu i przejścia w tryb download. W programie stoi od 20min na 40%-ach i jest napisane Waiting for device…

W jakim celu uruchomiłeś tryb download?

uruchomił się sam. Telefon się wyłączył w trakcie procesu i przy włączaniu odpalił się tryb download.

Dziwne… Spróbuj jeszcze raz. Uruchom ponownie telefon i program. A tryb debugowania usb uruchomiłeś? (zapomniałem o tym wcześniej wspomnieć) 

debugowanie uruchomiłem ponieważ bez tego program nie łączył się z tel. 

Zaznaczam, że dużo zmian się zdążyło przeprowadzić sądząc po obserwacjach programu. 

Stało się to po informacji o utracie gwarancji i ostrzeżeniu, że telefon może nadawać się do śmietnika. 

Włączyć telefon. Sprawdź czy nie pojawiła się aplikacja “kingo root” lub “super user”. Jeśli tak cały proces przebiegł pomyślnie. Jeśli nie spróbuj go powtórzyć. Gdyby problem się pojawił spróbuj bezpośrednio na telefonie przez  aplikacje.

Bezpośrednio na telefonie tzn? 

Pobierasz i instalujesz aplikacje na telefonie i za jej pomocą instalujesz root’a. Po jej uruchomieniu wystarczy kliknąć na środku ekranu i cały proces powinien się rozpocząć. Dodam tylko że potrzebny jest dostęp do internetu i zaznaczona opcja “nieznane źródła” w ustawieniach telefonu zakładka zabezpieczenia.

Ponownie wyskakuje komunikat o utracie gwarancji i zniszczeniu telefonu i po akceptowaniu telefon się wyłącza i włącza w trybie download a w programie stoi na 40%. 

Spróbuj tej metody.

ps. Jestem pełen podziwu twojej cierpliwości szczególnie do mojego zawiłego i czasem wybrakowanego tłumaczenia.

ROOT FAILED 

Użyj metody z mojego ostatniego postu. 

Root jest. 

Odinstaluj xposedInstaler i spróbuj tej wersji.

zablokowane opcje:

Masz dostęp do trybu recovery? Powinno się go dać uruchomić tak samo jak download tylko trzeba przytrzymać przeciwny przycisk głośności. Ale zanim to zrobisz przenieś do pamięci telefonu (jeśli jest taka możliwość karta pamięci byłaby lepszym rozwiązaniem) ten plik. Jeśli uda się dostać do recovery powinna być tam opcja “install” lub “install zip from sd-card” wybierz ją i wskaż plik który wysłałeś po jego instalacji powinny odblokować się te opcje.

tylko pytanie jak przenieść ten plik na kartę? 

Po podłączeniu telefonu przez usb (telefon normalnie uruchomiony) powinieneś mieć dostęp do plików. Po prostu wrzuć go w albo bezpośrednio na kartę albo tak żebyś pamiętał gdzie się znajduję.

Wgraj ten plik przez odin. dzięki niemu będziesz mieć dostęp do recovery. Pamiętaj o tym że opcja "re-partition) musi być odznaczona.

edytowałem post. Zobacz wyżej.