Samsung I8000 Omnia II? Może jakieś inne typy?

Co do tematu to szukam nowego telefonu. Proszę o rozwiniecie swojej wypowiedzi(czyli konkrety np. dlaczego ten a nie inny, a nie np. HTC HD “koniec”)

Zależy mi żeby telefon miał:

  • Dobry ekran (np. AMOLED)

  • Aparat (minimum 5 mpx)

  • WiFi

  • GPS

  • Może być ekran dotykowy (minimum 3,5")

  • Żeby odtwarzał muzykę dobrze (na głośniku i słuchawkach)

  • Milo by było gdyby był Windows Mobile 6.5(wiem ze to staruszek ale lubię telefony z WM)

Moim typem jest Samsung I8000 Omnia II

Tu mam obszerny test tego telefonu:

http://www.frazpc.pl/artykuly/265991,Sa … ia-II.html

Tu mam drugi test w którym jest sporo zdjęć:

http://komorkomania.pl/2010/04/06/samsu … 8000-test/

(nie przepadam za HTC)

cena do 1300

Pozdrawiam

Ostatnio oglądałem w salonie Samsunga s8500 wave - ten telefon wymiata, kompletnie zmienił moje zdanie na temat tel z dotykowym wyświetlaczem (ze złego na dobre).

Co prawda zamiast WM ma on swój własny system (Samsung Bada) ale według mnie to jest zaleta bo na WM i Symbiana jest pełno wirusów, na iOS też już się pojawiają a Android szpieguje (iOS zresztą też).

Tego fona (s8500 wave) sam bym kupił jakbym miał tyle kasy na wydanie, na Allegro chodzi on po ok 950zł.

Niestety, ale Samsung Wave nie spełnia moich oczekiwań. Posiada aplikacje do GPS a tylko w wersji testowej. Aparat 3.3 MPX. W teście komputer świata napisali ze dźwięk na słuchawkach jest “głuchy” i ma tylko 1gb pamięci wewnętrznej. Wiec Samsung Wave odpada.

pudlox , masz jakieś błędne informacje.

Tu masz specyfikację ze strony samsunga:

jestem w trakcie czytania tego testu, telefon wyglada na ciekawy TYLKO no wlasnie tylko ten ekran troche za maly :frowning:

Nie wiem czy widziałeś te telefony w rzeczywistości ale tak naprawdę to jest to bardzo mała różnica wielkości ekranu, w zasadzie to omnia II jest tylko odrobinę szersza (a dokładniej jest szersza o 3.6 mm)…

Miałem w ręce ten telefon (wave) i naprawdę wyświetlacz jest w niej ogromny.

A omnię II widziałem tuż obok w gablocie i różnica wielkości była dla mnie praktycznie niedostrzegalna.

Chyba że chcesz jakiś tel z wyświetlaczem jeszcze większym niż ten w omnia II…

no i wlasnie mam problem bo jestem troche “napalony” na omnie II ale jak czytam to ludzie pissza ze wave jest nowszy i ze lepszy ale ze dopiero raczkuje

a zastanawiam sie nad motorola milenstone na allgro licytacja jeszcz tylko 2 dni a jest tylko 39zł

Ja polecam Wave, zbiera pochlebne opinie za Bada i procesor.

Co do wyświetlacza to 3,3" to wcale nie tak mało a większy wyświetlacz to większy pobór z energi a co za tym idzie ciągłe bieganie z ładowarką

Ja nie mam Wave bo nie gustuje w dotykowcach ale miałem okazję się nim pobawić i w dłoni robi piorunujące wrażenie, może nie takie jak iPhone ale niewiele mniejsze, obsługa jest prosta a sam telefon bardzo funkcjonalny, jest do niego już dość dużo aplikacji

Pamięć w modelu podstawowym to nie 1gb a 2gb plus karty pamięci w bliżniaczym bracie jest 8gb plus karty pamięci.

Ja też dotąd uważałem że dotykowce są do niczego bo miałem wcześniej w ręce Avilę i ona źle się spisywała.

Ale wczoraj byłem z ojcem pomóc mu wybrać tel i mogłem się pobawić zarówno Wave i zmieniłem zdanie o dotykowcach.

Samsung Wave chodził po prostu idealnie: bardzo dobra czułość i dokładność dotykowego wyświetlacza; funkcje uruchamiały się natychmiast i ani odrobinę nie zamulał.

Potem wziąłem do ręki iPhone 3gs i to była tragedia: strasznie zamulał a jak chciałem włączyć jakąkolwiek funkcję to musiałem czekać kilka sekund (np. jak włączyłem notatki to lista notatek była pusta i myślałem że nie ma żadnych a po kilku sekundach pojawiły się notatki).

Przepraszam ale nie uwierze w to że czysty OS Iphona zamula…chociaż sam nie jestem zwolennikiem tego telefonu w to nie uwierze…

Nie wiem co go tak zamulało ale to był tel wystawiony do obejrzenia w salonie Orange - to był jedyny raz kiedy miałem z tym tel styczność.

Zachowywał się mniej więcej tak jak Avila (miałem nówkę z salonu zanim ją odsprzedałem).

Ja widziałem kiedys w orange IP 3gs…miał tak zabrudzony ekran że ledwo co na dotyk reagował :lol:

  • Dobry ekran (np. AMOLED)

  • Aparat (minimum 5 mpx)

  • WiFi

  • GPS

  • Może być ekran dotykowy (minimum 3,5")

  • Żeby odtwarzał muzykę dobrze (na głośniku i słuchawkach)

Zdecydowanie poczekaj na Nokię N8. Premiera już niedługo, a nowy Symbian zapowaida się bardzo dobrze.

Tylko coś z androidem.

Polecam HTC Desire. :wink:

Mógłbyś także poczekać na niebańskie HTC Evo.

Możesz rozszerzyć myśl?

Ja uważam że telefon z systemem operacyjnym to zły pomysł.

Dlaczego?

Android jest w tej chwili najbardziej przyszłościowym systemem i telefon z takim systemem to jedyne co się teraz opłaca kupić (na Twoje wymagania).

Weźmy Desire na tapetę. Sam sprzęt jest b. dobry do tego Android = coś pięknego. Łysy android to prawda jest bezużyteczny, ale używałeś kiedyś systemu operacyjnego bez instalowania żadnych aplikacji?

W markecie znajdziesz duuużo ciekawych i użytecznych programów i gier.

np. Desire.

  1. Posiada ekran wysokiej jakości AMOLED 3,7"

  2. Aparat myślę, że jest dość dobry, chyba nie oczekujesz jakości lustrzanki w komórce ;>

  3. WiFi, jest i spisuje się całkiem nieźle.

  4. GPS j.w.

  5. Jest, 3.7"

  6. Takie wymaganie spełnia już prawie każdy telefon, Desire posiada również gniazdo 3,5mm.

  7. WM to trup, więc nie opłaca się inwestować. Android przyszłościowy i cały czas aktualizowany, niedługo ma zostać zneutralizowany problem z wersjami, poprzez takie rozwiązanie, iż aktualizacje będą zależne tylko i wyłącznie od Google, a nie od sieci i producentów telefonów.

Poczytaj sobie o tym systemie i o znanych aplikacjach, wtedy dowiesz się o jego funkcjonalności.

Ja osobiście posiadam HTC Magic z zainstalowanym system Android 2.2 Froyo, oczywiście jest to ROM nieoficjalny ;).

Pozdrawiam.

Te wymagania nie są akurat moje ale zadałem to pytanie bo nie mogę zrozumieć dlaczego właśnie Android ma być najlepszy (w sumie samo stwierdzenie że “to najbardziej przyszłościowy system” to nie jest argument).

Nie zrozum mnie źle, nie jestem przeciw jedynie androidowi ale w ogóle robieniu telefonów z systemem operacyjnym zamiast zwykłego firmware dopasowanego do danego modelu.

Zresztą już napisałem co mam przeciwko poszczególnym systemom i liczyłem na jakieś argumenty które zrównoważą te mankamenty:

Nie wiem co scripter1 miał na myśli mówiąc “szpieguje”. Są wirusy, ale jakoś na żaden nie trafiłem używając WM.

skitles01 , było o tym już kilka newsów na DobreProgramy.pl, to jeden z nich: http://www.dobreprogramy.pl/Niepokojacy … 18892.html

Poza tym co tu opisano to sam system Android przesyła do googla informacje o tym jakie strony się przegląda na telefonie (ich przeglądarka Chrome robi na pc to samo).

Co do wirusów to na necie można np. znaleźć tapetę która po przesłaniu do telefony (przez bluetooth, mms lub w inny sposób) powoduje podobno restartowanie go (podobno bo choć mam jeden z takich plików to nie miałem odwagi tego przetestować), podobno działa to na Windows Mobile i Symbiana.

Nie chcę wszczynać wojny między zwolennikami i przeciwnikami a jedynie chcę aby każdy wiedział o tych faktach i mógł sam podjąć decyzję.

Zielona czaszka po której następował restart telefonu i chodził na telefonach z autorskim systemem jak i na Symbianie, ale ilość wirusów na mobilne systemy operacyjne jest naprawdę mała i trudno je spotkać. Nigdy nie miałem wirusa na Symbianie. Zieloną czaszkę miałem na SE k310i :stuck_out_tongue: