Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB AGP

Mam zamiar zakupić tę kartę graficzną. Czy jest to dobry wybór, czy w tej cenie znajdę coś mocniejszego?? I czy miewa jakieś problemy z grami?? (czytałem że w stalkerze nie da się włączyć na tej karcie oświetlenia dynamicznego czy to prawda??)

bardzo dobry. to chyba jedna z mocniejszych kart na agp o ile się nie mylę.

A z grami nie ma żadnego problemu?? Bo czasami słyszy się że karty ATI źle działają pod niektórymi grami.

fish13 podaj resztę sprzętu i zasilacz przede wszystkim : ]

Intel Pentium 3.0 Ghz HT

1 GB ramu ( dokładam jeszcze 1 GB)

Mam aktualnie FX5500 128 MB wymieniam na Radeon X1950Pro 512 MB

Zasilacz mam zamiar zakupić Cooler Master 430W

Weź od Asusa, bo zamontowali lepsze chłodzenie, a ~30zł różnicy chyba Cię nie zbawi…

Jeszcze mam pytanie czy reszta mojego sprzętu pomoże karcie wyciągnąć z niej co się da??

no nie wiem nie wiem ja bym ci polecil tego geforca http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-357

300 zl roznicy o ile sie nie myle. wykrecisz go do 590/1600 i masz fajnego sprzeta ja mysle ze troszke procek ci bedzie hamowal tamtego radka zreszta nie ma co kupowac karty pod agp za wiecej niz 600 zl acha jezeli dobrze znalazlem to chyba o tego ci chodzi tak ? ?? http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-377 jezeli tak to bardzo milo bo i to wykrecisz duzo i wogole ale jak dla mnie to i tak za duzo kasy jezeli moja wypowiedz nie jest madra prosze o nie krytykowanie jestem spiacy a pisze bo mi sie nudzi :))

Na agp jedyna sensowna propozycja to to a nie żaden asus : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_74&products_id=3432

A i jedna rzecz quake - realne spowalnianie grafiki przez procesor to rzadkość, procesor musiałby być szokująco niewydajny/stary (czyli procki ery 1ghz w stosunku do x1950pro oczywiście). To że masz w więcej fps’ów na 3ghz’owym c2d niż na 2ghz athlonie k7 wynika z tego że gry korzystają z procesora, tak poprostu. Fakt że masz mniej fps na k7 nie oznacza że karta chodzi na połowe swoich możliwości, chodzi na maksa, procek też chodzi na maksa i daje ci to tyle fps ile może. Nie musze tłumaczyć że będziesz miał dużo więcej fps’ów na radku x1950pro niż na 7600gt, nawet wykręconym :] a przy wyższych rozdzielczościach to i 8600gt na lepszym procku może sie schować.

Kumam, a jak z niezawodnością w grach na Radeonie?? Bywają jakieś problemy??

Tak samo jak z nvidią. Problemy bywają tylko przy najnowszych radeonach, ale to też było do czasu teraz już sterowniki mają dość doszlifowane. A do x1950pro są też omegi.

A nie którzy polecają mi Geforce 7800 256MB 256 Bit http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& … 09&u=12490

Zdecydowanie odradzam… konstrukcja karty ma już swoje lata. W najnowszych grach dość mocno odstaje w porównaniu z Radeonem x1950Pro , zwłaszcza przy różnicy w cenie wynoszącej jedynie ok. 100zł. W tej chwili nie ma równie dobrej lub lepszej alternatywy dla Radka x1950Pro na AGP i nie zanosi się na zmianę. Nawet “najnowsze” Radki 2400 i 2600 na AGP, z pamięciami DDR II nie są godne uwagi.

OK. Czyli brać Radeona X1950Pro 512 MB 256 Bit. Jeszcze mam pytanie do osób, kótre posiadają tego radka czy macie z nim jakieś problemy, przegrzewa się czy w grach nie działa??

Witam ja mam zamiar kupić nowego kompa i wiele myślałem o karcie pod directX10 ale one są bardzo drogi(mówie o 8800) a na kompa nie moge wydać więcej niż 3000zł(sam komputer). Konfiguracja jest następujące

Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz (S775) BOX

Asus P5K-E/ WIFI-AP Intel P35

GoodRam DDR2 2 x 1GB 900MHz PRO

Radeon X1950 Pro Sapphire 512MB TVHD / 2xDVI LiteBox [11095-03-20R]

Seagate 250 GB Barracuda ES (8MB, Serial ATA II)

Czy ta karta spisze się pod tym zestawem. Będzie on przeznaczony głównie do grania i oglądania filmów.

ja bym ci polecił coś fajniejszego do grania :slight_smile:

foxcon nf590 am2

brisbane 4000+/5000+

2x1gb a-data vitesta ddr800 cl4

8800gts

wd 320 seria aaks sata2

zasilacz amacrox ax450-pnf

spokojnie zmieścisz się w 3tyś.

mając 3 tysie to lekko złożysz na 8800

c2d e 6750

biostar tp35d2-a7

2x1gb a-data ee 800+

8800gts 320mb

amacrox ax450

320gb wd aaks sata2

Do fish’a: Ten z accelero x2 nie będzie się przegrzewał i będzie cichy, a dodatkowo 600zł brutto wliczając przesyłkę trzeba uznać za atrakcyjną cenę.

ok ale czy Radek nie jest wydajniejszy?? bo do 8800ultra i GTX nie ma c porównywać a jak będzie z 8800gts

8800GTS wydajniejsze ;p