SARS-CoV-2 i COVID-19

To nie za daleko :slight_smile:

Napisze tak - czasem muszę wyjść narobić zapasu w sklepach, aptekach. Blok ma ok 30 klatek z za blokiem w prawo - zieleniak i spożywczy. W lewo za blokiem apteka i market. W lewo mam ok 500 m, w prawo niecałe 100.
Niby niedużo dla człowieczka o kulach z torbą na plecach. No i ludzie się mijają tak z półtora metra do dwóch.
Mijają kobiety świeżo i obficie odkażane chanel 5, a nawet Być może.
Jestem alergikiem i na wykąpane w perfumach mam alergię i zbiera mi się nie tylko na kichanie, a nerwica telepie, bo tak łatwo przy… kulą, bo w sklepie wpuszczą po parę osób, a taka owaka przepycha się między regałami z towarem, - pcha się jak.
Drzeć się w sklepie - Zabierzcie tą babę, bo będę kichał? Wycofajcie babę bo zdzielę kulą?
Widać - ubranie niezbyt czyste, a oblała się perfumem zaraza jedna!
Dzwonić na policję, żeby jej zrobili kwa kwa, kwarantannę? A policja też zaraza i co tam.
Jest zbyt nieciekawie…

A wiedziałem, że zaraz będziesz manipulował - a gdzie słowo “generalnie” w tym twoim cytacie? Objaśnić, co takie słowo oznacza w języku polskim?

A to pytanie czy twierdzenie? A tak pytam.

Ale fajna zagadka! A z płd. Polski jestem i w mieszkaniu mam (trudne słowo) higrometr oraz (łatwe słowo) termometr. Pierwszy pokazuje średnio 50%-65% a drugi 20-25 st.C (no dobra - w lecie miewam nawet 29st.C - pewnie wskutek ocieplania się klimatu będącego jednym z objawów destabilizacji klimatu).

Cytujesz tę lewacką szmatę?! A fe! :stuck_out_tongue:

Pier…lisz.

Akurat tzw uchodźcy poznikali z ulic i z komunikacji. Na ulicach i w komunikacji spotkasz teraz przede wszystkim Proli. Kolor skory Prola nie ma najmniejszego znaczenia. Prole ciężko pracują i należy im się szacunek.

Podczas gdy Wielka Brytania zmaga się z epidemią , brakami kadrowymi i zaopatrzeniowymi , beżowym pontoniarzom wyławianym w Dover ‘z marszu’ i na koszt brytyjskiego podatnika robi się testy na koronawirusa i wyposaża w środki ochronne.

Hmm, za oknem widzimy bankructwo neoliberalnego objaśniania świata, okazuje się, że kapitał ma narodowość, rządy mają swoje pieniądze i istnieje coś takiego jak społeczeństwo. Czyli wszystko o czym lewica mówi od bardzo dawna…

Kiedy posiłkujesz sie linkiem do przeprowadzonych badań to wypadało by przeczytać co te badania wykazały. Nie tylko tytuł. Wtedy też byś nie pisał czegoś takiego.

Tak trudno najpierw przeczytać?
Co do higrometru, to jest chyba dla ciebie nowinką skoro chcesz pokazać ze masz.

To może zamiast znowu wypisywać te nic nie znaczące ogólniki wskażesz, gdzie w tym artykule (albo najlepiej obu) wykazano, że im wyższa temperatura tym lepiej dla żywotności wirusów? Bo mam wrażenie, że dyskutuję z botem - zasób słów jest, ale logiki brak.
Dam ci kilka punktów zaczepienia z pierwszego artykułu (użyj też wykresów):

“The dried virus on smooth surfaces retained its viability for over 5 days at temperatures of 22–25°C and relative humidity of 40–50%, that is, typical air-conditioned environments. However, virus viability was rapidly lost (>3 log10) at higher temperatures and higher relative humidity (e.g., 38°C, and relative humidity of >95%). The better stability of SARS coronavirus at low temperature and low humidity environment may facilitate its transmission (…)”.
“In this study, we showed that high temperature at high relative humidity has a synergistic effect on inactivation of SARS CoV viability while lower temperatures and low humidity support prolonged survival of virus on contaminated surfaces.”.

" Further, a separate study has shown that during the epidemic, the risk of increased daily incidence of SARS was 18.18-fold higher in days with a lower air temperature than in days with a higher temperature in Hong Kong [24] and other regions [15–17]. Taken together, these observations may explain why some Asian countries in tropical area (with high temperature at high relative humidity) such as Malaysia, Indonesia, and Thailand did not have nosocomial outbreaks of SARS."

Jedyne, co się nie zgadza to wilgotność, choć to najpewniej zależy od formy transmisyjnej wirusa:

“The human coronavirus associated with the common cold was reported to remain viable only for 3 hours on environmental surfaces after drying, although it remains viable for many days in liquid suspension [13]. Parainfluenza and RSV viruses were viable after drying on surfaces for 2 and 6 hours, respectively [20, 22]. In aerosolised form, human coronavirus 229E is generally less stable in high humidity”.

Proponowałbym wyrzucić januszka i cezara z tego tematu, dlatego że obniżają poziom komunikacyjno-merytoryczny. Ich posty to jedynie kopiuj-wklej, zazwyczaj z angielskich stron, prawodpdodnie tłumaczą je przez popularny translator google. Ewentualnie wrzucają linki do artykułów, których nie czytają. Ewidentnie można zaobserwować, że to jakieś trolle. Jak inaczej można nazwać zarzucanie komuś braku logiki, jeśli się nią nie posługuje, albo zaraz wyśle nam definicję tego pojęcia. Jest takie słowo, nie wiem czy trudne słowo czy łatwe słowo - hipokryzja. To właśnie cechuje tych osobników, hipokryzja oraz brak samodzielnego i logicznego myślenia.

No i jeszcze trzeba dodać, że odpowiadają tylko na te wygodne dla siebie tematy, to znaczy te o których nagłówek znajdą w Internecie.

Konsument mówi, że je aby jeść
Konsument pije aby pleść
Jego bracia stoją radia wokół
Słuchają politycznego bełkotu
Potem wszyscy razem siadają do stołu
Piją wódkę, gadają, fioletowe twarze mają
A gdy więcej nie zjedzą i nie wypiją
Gromadzą się tłumnie przed telewizją

A wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami
A wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami

Konsument gdy wie, że to jest w modzie
Rozmawia o wojnie na Wschodzie
Mówi to co słyszał w radio i z gazety
Czy konsument to ty?
Tak im zależy, byś ty był konsument
Nie myślał, działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl - czy jesz aby jeść?

A wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami

Wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami

1 polubienie

“Wysuszony wirus na gładkich powierzchniach zachowywał żywotność przez ponad 5 dni w temperaturach 22–25 ° C i wilgotności względnej 40–50%, czyli w typowych klimatyzowanych środowiskach.”

Jeśli dla ciebie niska temperatura i wysoka wilgotność to 22-25 stopni oraz 40-50% to 20 stopni uznasz pewnie za mróz.
Żałosny jesteś w swoim trolowaniu.

Może czas zamknąć temat? Za dużo zbędnych i żałosnych potyczek rozwijacie

2 polubienia

Lubię cover w wykonaniu Acid Drinkers :slight_smile:

Temat też ma nowe sprawy do obgadania, bo ja mam szlaban, wyznaczone godziny policyjne, czyli od 10 do 12 godziny w aptekach. W sklepach tesco wcześniej, w innych troszkę później, czyli jakie 2 godziny, aby postać w kolejce przed apteką, czy w sklepie. A jak będą restrykcje, czyli kary finansowe, to przestaje być zabawne.
Jak do wyborów, to zainteresują się. Ostatnio był listonosz z rentą 10 marca, czyli trzy razy w tym roku ktoś mnie odwiedził.
Żebym miał jakiś rower do ćwiczeń w domu, ale nie było stać, trzeba było się ruszać o kulach z domu.
Mam prze rąbane!

Ale to dla Twojego zdrowia!
Przyzwyczailiśmy się do wolności, a tu Nas ograniczają…
W tej chwili wolność to śmierć(powikłania COVID lub sam COVID) ,kary finansowe
Ktoś tu pisał że gramy o zyskanie czasu na leczenie tej pandemii, żeby szpitale nie padły z przeciążenia - grajmy w to dalej!
Bardzo nie podobał mi się od początku pandemii niespójny przekaż w telewizorni: z jednej strony nie wychodźcie z domu a z drugiej(mondre głowy w TV śniadaniowej i tzw. eksperci) a na spacer to możecie.

I taki mój przytyk:
Antyszczepionkowcy już w bunkrach siedzą? Nic Was nie uleczy bo nie ma lekarstwa a co dopiero szczepionki - więc za bardzo nie macie o czym głosu zabierać … aaa i zapytajcie Waszych rodziców czy Was szczepili ? Tak?! no cóż podziękujcie im.

3majmy się w tych ciężkich czasach!!!

1 polubienie

1 polubienie

TL;DR:

  1. Dystans społeczny - 2m od drugiej osoby (wyjątek rodzic-dziecko lub osoba opiekująca się kimś z podopiecznym
  2. Osoby poniżej 18 roku życia tylko z osoba dorosła (rodzicem)
  3. Zakaz odwiedzania parków, plaż, bulwarów, itp.
  4. Zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich
  5. Zamknięte usługi kosmetyczne fryzjerskie itp.
  6. Limit osób na sklep: max 3 osoby na jedną kasę
  7. Poczty, urzędy, itp. limit max 2 osoby na stoisko
  8. Max 3 osoby do straganu na targowisku
  9. Przed wejściem do sklepu nakaz założenia rękawiczek
  10. W weekendy zamknięte sklepy budowlane
  11. Sklepy w godzinach 10-12 tylko dla osób starszych powyżej 65 rż
  12. Dodatkowe wymogi w zakładach pracy: 1.5m odległości miedzy pracownikami
  13. Zamknięcie hoteli i obiektów noclegowych - wyjątek kwarantanny lub wykorzystywanie przez pracowników
  14. Od dziś, kwarantanna jednej osoby dotyczy również mieszkańców tej osoby!
  15. Limity miejsc u przewoźników prywatnych takie jak w komunikacji miejskiej.
  16. Odwołane wszelkie zabiegi rehabilitacyjne (które nie zagrażają życiu).

(za: https://www.wykop.pl/link/5420641/comment/75241737/#comment-75241737)

Podoba m i się to i jestem za, tylko brak godziny policyjnej.

Mnie się podoba spójny przekaz rządzących.

Tweet Ministerstwa Zdrowia z wczoraj:

1 polubienie