Ściągasz - masz policję na karku?

Otóż wczoraj rodzice mnie poinformowali o zdarzeniu jakie miało miejsce gdzieś w środkowej Polsce, mianowicie złapano dzieciaka który ściągał filmy dla dorosłych przez neta.

Nie wiem czym on ściągał te filmy ale usłyszałem że program nazywał się bit…cośtam.

Szukałem wiadommościo tym wydarzeniu na kilku portalach internetowych ale nie znalazłem nic.

Czy jest to kolejna akcja policji “na pokaz”, czy użytkownicy np. Neo+ mają sięczego bać (nie chroni ich dynamiczny IP?), i czy w każdej aplikacji prócz eMule’a np. BitComet, Azureus może zajść taki “podgląd”?

Witam,

dynamiczne IP cie przed niczym nie chroni, providerzy netu sa prawnie zobowiazani do indeksowania wszystkich IP. Jesli sie do nich prokuratura zwroci o wydanie danych uzytkownika IP z dnia … to je otrzyma.

Gema inwestuje na dzien dzisiejszy miliardy w walke z piractwem i to nie dla jaj.

Zabrzmi to moze jak science fiction, ale takie science fiction ludzie przezywaja, gdy domu wpada im “brygada” konfiskuje kompa i trzepie mieszkanie. Za pare pirackich filmikow, gierek, etc. … leca kary, ze glowa boli. Malo tego, eksperci sa w stanie udowodnic obecnosc juz wykasowanych plikow na komputerze.

Korzystanie z piratow to taki sam delikt jak jazda kradzionym samochodem.

Rozpowszechnianie/udostepnianie piratow = paserstwo…

Moze to bardzo drastyczne porownania, ale tak to sie w gruncie rzeczy przed prawem ma.

“Nie wytrzymam! Permamentna inwigilacja. Nie wytrzymam !!”

To puść 8)

Posiadacze legalnego softu i płyt DVD VCD CD mogą spać spokojnie :lol:

Z tego co wiem GEMA reprezentuje niemieckich kompozytorów, wydawców i muzyków.

Jedyną akcja o jakiej słyszałem w jej wydaniu to żądanie od 42 niemieckich dostawców usług internetowych “zatrucia” serwerow DNS, tak żeby ludzie nie mogli korzystać, z odnośników do nielegalnych plików sieci eDonkey

Taaaaaa :roll: Miliardy Ojro

Widzę, że masz czyste sumienie i powód do dumy

Siasne… a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

PS: a wiecie że policja nie może wam całego kompa zwinąć, tylko sam dysk :stuck_out_tongue:

TaOs

Wiemy wiemy :wink:

hehehe ilu z nas tutaj na tym forum ma oryginaly w domach pewnie co 2 osoba tutaj ma nielegalny system hehehe.legalne oprogramowanie i gry???chyba nie w tym kraju :lol:

dokładnie dopóki ceny sie nie zmniejszą w stosunku do sredniej krajowej to mało kto bedzie mial oryginały.

moim zdaniem to jest chore 400zł za windowsa bo ja niemam co robić z pieniedzmi albo 100zł lub więcej za gre :roll: chore :roll:

a ktoś ci każe mieć windowsa ?

Przecież możesz za 50 zł kupić wersję mandriva discovery 2006, system swietny, łatwy w obsłudze i w ogóle , po instalacji masz niezłe centrum multimedialne, system bezpieczny, nie muszisz do niego dokupować antyvira jak na xp, czy firewalla, zresztą są na linuxa darmowe antyviry, ostatnio panda nawet robi antywira dla linuxa, i avast już go ma, a co do gier ? maniacy gier tez mogą pozwolić sobie na linuxa, chociażby nowa wersja mandriva powerpack gold to wydatek ok. 200 zł, a nie 400 jak windows, a w nim mamy pełną wersję cedegi, która pomaga otworzyć gry napisane pod windowsa :slight_smile:

Złączono Posta : 12.03.2006 (Nie) 15:54

Jeśli ktos bardzo chce być legalnym, a nie trzeba dużo kasy mieć aby tak było, większość programów komercyjnych ma swoje bezpłatne odpowiedniki :slight_smile:

Tak więc piratami zostają osoby na własne zyczenie :slight_smile:

Gdyby policja się wzięła za piratów i zlikwidowałaby całe piractwo to pewnie dużo firm wycofałoby się z Polski albo obniżyło ceny do rozsądnego poziomu. Jednak z tym obniżeniem cen nie jestem pewien, bo zależą one przecież nie tylko od firm! To wszystko przez polskie ustawy itp. Pora dokonać puczu !!

Patrz za okno ludzie umierają z głodu a ty siedzisz przed kompem ! to jest chore, albo inaczej Patrz zarabiam 2k na miesiąc a za takiego mercedesa musze płacić 3000 ubezpieczenia, to jest chore ! Człowieku o czym ty gadasz wszystko jest tak jak powinno być. Jest popyt to cena idze w góre…

Jeśli Cię nie stać to po prostu nie korzystaj.

Co robisz jeśli nie stać Cię na samochód? Kradniesz go? :twisted:

Dokładnie! To żałosne, że tak rząd postępuje. Kto tu mówi (oprócz ciebie) o zabieraniu stołków i zgarnianiu kasy? Jak chcesz to sobie rób demonstracje, ale najpierw zrozum wszystkie powody wysokich cen płyt kmiocie !!

Dobra spokojnie…komputer jedna rzecz a glod na swiecie inna rzecz…caly problem zaczyna sie od tych co siedza na gorze…zaczynajac od podatkow konczac na tym jak okradaja nasze portfele…czy mnie by kiedys bylo stac na jakies debowe biurko za 7 tys?tsssss kpina.a wracajac do legalnego oprogramowania niestety ciagle ceny programow sa drogie i nikt na to nic nie poradzi chyba ze stanie sie jakis cud i ceny beda porownywalne do tych w USA gdzie nowa gra jest ania jak barszcz taka prawda :lol:

strumienianin troche głupie porównanie…

Chodzi oto, że ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, to znaczy dla nich używanie pirackiego softu nie jest przestepstwem/wykroczeniem itp.

Nie musicie kupować gier i programów, wystarczą Wam programy Open Source/Freeware. Jest masa tego, wystarczy poszukać [choćby na vortalu], zainstalować i już możecie spać spokojnie.

Zawsze szukajcie alernatywy, wcale nie są gorsze a do tego darmowe :stuck_out_tongue:

Czego głupie :?

Kradzież jest kradzieżą, a złodziej złodziejem i mało jest ważne co kradnie, a gadki o niskiej szkodliwości społecznej czynu są jak dla mnie żenujące :!:

Czego nikt się nie sprzeciwia kamerze monitorującej na parkingu :roll:

A monitorowanie serwerów nazywa się permanentną inwigilacją :?

dokładnie zgadzam się , zresztą skoro kupowaliscie kompa, to wiedzieliscie także o wydatkach na oprogramowanie, które jest niezbędne, jeśli mnie nie stać , sa różne odpowiedniki, czasem te bezpłatne odpowiedniki są nawet lepsze od wersji komerc.

Przykład, nie stać cię na zakup windowsa ? po co piracić ? linux jest za free, a jeśli chcemy cos lepszego, wersję boxa linuxa kupimy za połowę ceny windowsa, office ? jesli kozystasz z offica tylko i wyłacznie do potrzeb w domu ->open office starczy zupełnie, zresztą coraz więcej dużych firm zmienia opogramowania na ortwarte standardy, dla wygody i dla oszczędnosci, kiedys microsoft chyba dojdzie do wniosku , że jeśli ceny ich oprogramowania nie stanieja, coraz więcej ludzi będzie przechodziło na otwarte standardy :!: