SE K750i czy Nokia 6630?

SE K750i czy Nokia 6630 ? Ktory telefon i dlaczego wybralibyscie ?

Pozdrawiam .

Zdecydowanie SE K750i. Telefonik lżejszy, wygodniej leży w ręku. Posiada wiele przydatnych funkcji.

Chyba ostatnio upadles na glowe :mrgreen: .

OCZYWISCIE ze N6630. Ona ma Symbiana, EDGE, 3G, procesor 220MHz! !!

Ten Smartfon ma nieograniczone mozliwosci - mozna na nim ogladac filmy w DivX itd… Nic go nie ogranicza.

Jesli chesz kupic ten telefon to TYLKO bez simloka bo zdjecie go kosztuje 200-400 zł !!

Oczywiście mając do wyboru te dwa telefony wybrałbym raczej N6630 ze względu na większe możliwości (odrzuca mnie tylko jego klockowatość i prądożerność). Tyle że w zasadzie te telefony sa nieporównywalne. K750i jest “wygodniejszy”, jesli nie potrzebujesz Symbiana i innych bajerków z niego wynikających to możesz się spokojnie zdecydować na ww. SE.

nic dodać, nic odjąć. symbian to wielki +

Wg mnie k750i to lipny telefon. Wole 6630, chociaz nie przepadam za nokiami, ale ta jest naprawde fajna.

Moim zdaniem Nokia. Sam mam 6670 … praktycznie to samo w innej budzie. Może jest nieco wielki i ciężkawy, bateria trzyma w miare, no chyba, że sie zamierza gierczyć, zdjęcia robić i wiele innych to pewnie 2 dni nie przeżyje.

Symbian to + … ogrom aplikacji … tanie karty pamięci … dobra jakość, niezawodność.

A w sumie, jeżeli ktoś nie potrzebuje telefonu z bajerkami do zabawy, to właściwie po co wydawać dobre kilka stówek na k750i ?

Jak dla mnie NOKIA 6630 … a Sony Ericcsony sie psują. :slight_smile:

no nokia lepsza przynajmniej tego dzoja lipnego nie ma,a ma symbiana i fajne programiki

Nokia może fajna, ale według mnie wygląda koszmarnie :twisted:

Kupując na wygląd możesz sie ładnie przejechać …

To tak jak z kobietami, kupują samochód, bo jest taki ładny … taki fajny lakier i te światełka, zupełnie nie interesując sie, co ma w środku i czy długo pojeździ.

Z deczka mało profesjonalne … :slight_smile:

k750i to awaryjny telefon. Lepiej 6630 :slight_smile: - możesz samemu wgrać sobie oprogramowanie od wersji music edition.

Ja też jestem za nokią 6630. sam mam nokię i jestem z niej zadowolony. teraz odkąd mam nokię z symbianem mam dużo łatwiej z multimediami z komputera do komórki. zrobię zdjęcia przychodzę w dom i zrzucam na kompa. jest wiele wyrąbistych programów i gier darmowych na symbian. http://my-symbian.com/main/index.php :slight_smile:

OTy-kosmos.JNJN

Nokia ze względu na

Oczywiście że NOKIA 6630 :slight_smile:

a mnie osobiście podoba się k750i lecz nie wyglądam się kieruje, tylko funkcjonalnością.

A i nie przekonują mnie takie komentarze jak "Oczywiście że NOKIA 6630

" bez uzasadnienia.

Polecam SE K750i sam go mam i muszę ci powiedzieć, że istny wypas jest!!

Fakt że nokia ma tego symbiana :roll: no ale w dzisiejszych czasach programiści robią dość dużo wirusów na tel z symbianem.

K750i jest ciekawym telefonem, ma bardzo dużo funkcji A aparat to bajeczka jest jak na fon z 2mpx

dam ci kilka fotek co dzisiaj zrobiłem na spacerze :mrgreen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 8107e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abc … bfa18.html (to sobie powiększ i zobacz jakie są żywe kolory)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 07314.html

K750i jest dobrym tel i nie żałuje decyzji.

A jak masz więcej kasy to kup k800i

========================

EDIT

Ktoś napisał, ze se jest “awaryjny” to jest totalna BZDURA! !!

Aha jeszcze ktoś napisał że 6630 to SMARTFON :shock: sorry to gdzie jest klawiatura qwerty ?? co?

Nokia ma aparat 1,3 MP, gdzie to jest ocena poniżej normy w dzisiejszych czasach.

Faktem jest że nokia ma 3G ale wiecie ile kosztuje min rozmowy ??? bodajże ok. 2,50 zł to się naprawdę nie opłaca!

Wielkim------ noki jest to, że nie chciało im się zrobić klapki na obiektyw aparatu (SE ma klapkę)

Nokia nie ma Autofocusa!! ani żadnej lamy doświetlającej!

Morałem mojego wypowiedzenia jest że Symbian to NIE WSZYSTKO! !!

Ja nie będzie odbierał plików niewiadomego pochodzenia przez bluetooth, ani instalował nie sprawdzonych aplikacji ściągniętych z p2p to nic nie złapie. Te programy można nawet komputerowym antywirem skanować.

Aha, czyli twoim zdaniem czy telefon jest smartfonem decyduje klawiatura?

Rozmowa głosowa kosztuje tyle samo co w GSM, telefon sam sie przełącza między GSM, a 3G. A k750i nawet głupiego EDGE nie ma 8)

Fakt, nokia ma gorszy aparat, ale filmy kręci lepsze niż SE.

No wiesz nowy użytkownik może niechcący odtworzyć taki plik…

Tak

Poczytaj sobie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Smartfon

Dobra, dobra co mi ty o gsm pierniczysz jak chodzi mi o 3g nie opłaca się z niego korzystać ponieważ wideo rozmowy są strasznie drogie, tyle co 5-10 ;at temu kosztowała jeden impuls (chyba) w gsm( ok. 2,50 zł :o ),

K750i nie potrzebuje EDGE, nie było o tym pomyślane.

K750i jest bardziej aparatem, niż kamerą, ale filmik można nagrać (są sterownik do aparatu, co można uzyskać lepszą jakość wideo) 8)

****Aparat w telefonie, telefon aparacie****

Pamiętaj o regulaminie i kolorach jakie stosujemy(edytowałem posta z czerwonego - na niebieski)

Pozdrawiam Gutek2222

dla sprostoawnia:

noob…

przekopiuje definicje z wikipedii

a teraz podkresle najwazniejsze cytaty:

  • Smartphone - przenośne urządzenie telefoniczne integrujące w sobie kilka funkcji; pierwsze smartphone’y powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i prostej kamery wideo. <-- nic o qwerty…

  • Niektóre modele potrafią odczytywać dokumenty biurowe w formatach Microsoft Office i PDF. <-- chyba nic nowego jak na 6630?

  • Najpowszechniej używanymi systemami operacyjnymi sterującym urządzeniem są Symbian** , Palm OS (opracowany przez PalmSource), Windows CE (Microsoft), BREW (Qualcomm) i Linux. **** Symbian **** ma obecnie ok. 80-procentowy udział w tym rynku i jest używany w pięciu platformach - **** Nokia (Series 60, Series 80, Series 90)**

Nokia 6630 jest z serii S60.

jestem w sieci orange. nie wszystkie uslugi sa drogie.

np. dla telefonow 3G mozna wykupic pakiet TV za 1,22zl/miesiac - ta cena obowiazuje przez 2 miesiace. za transmisje danych sie nie placi, poniewaz juz jest wliczona w cene (1,22)

w Polsce jest takie zagrozenie na wirusy w telefonii komorkowej, ze… a do tego mozesz zainstalowac darmoego antywirusa. Rzeczywiscie, w Polsce to jest wielkie zagrozenie miec telefon z symbianem ze wzgledu na wirusy… :shock:

Czytalem o telefonach SE i sam producent zmienil joystick w wyzszych modelach, bo ten dotychczasowy jest bardzo awaryjny.

1,3 MPX pozniej normy? jak pamietam 2 lata temu, norma to byla 0,3 mpx, a teraz wiekszosc telefonow w ofertach maja po 1,3mpx - norma to jest ta wiekszosc czy mniejszosc?

____________________________________________________________

Wg mnie Nokia 6630 jest lepsza.

Dlaczego?

a) Symbian:

  • pakiet Office (Word, Excel, itp.)

  • kontatybilnosc z grami z Nokii n-gage - prawdziwe 3D gry! polecam Counter Strike :twisted:

przykladowy screen z gry 400-43fb5d4229821.jpg

  • pliki PDF - czyli jakies e-booki

  • odtwarzacz mp3, mp4, divx, xvid, ogg, rmvb, aac…

  • Borland C++ (mobile edition) - kompilator C++ !!

  • slownik ang-pol, pol-ang, niem-pol, pol-niem, hiszpanski, amerykanski i jeszcze pare. Program to “Xlator” (kazda czesc slownika zajmuje 5MB! bardzo obszerny :wink: )

  • software, ktory usuwa simlocka z DCT3, DCT4

  • FExplorer - cos w stylu totalcommander :wink:

  • przez bluetooth mozna prowadzic darmowy czat ;D

  • kalkulator naukowy - rysuje takze wykresy! Graph.V1.10.gif