Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Znów próba reklamowania opery? Wcześniejsze akcje tego typu nie wypaliły więc teraz modal? :slight_smile:
Swego czasu o ile pamiętam sami krytykowaliście microsoft za powiadomienia nakłaniające do zmiany przeglądarki a tu proszę… Dobreprogramy poszło w ślady microsoftu. :wink:
parodia

1 polubienie

Kolega rozumiem używa adblocka? :slight_smile:

Bez adblocka jest podobnie. :slight_smile: Jeśli oczywiście plik host z wyciętymi usługami google w tym reklamami zalicza się do adblocka to tak. Poza tym ma się rozumieć że sami popieracie blokowanie reklam w tym modalu. Na pewno opera blokuje reklamy SKUTECZNIEJ na waszym portalu co oczywiście podziwiam. :wink:

Bez uBlocka / Adblocka też, tylko jak udajemy po UA Operę lub naprawdę mamy Operę to nie ma.

Na Operze 12.18 proponuje Operę 49 ale w innych reklamach tamta się nie pojawia.


kody się zdezaktualizowały, reklama zagnieżdża się w klika tagów losowanych na serwerze np.:

<output> <big>
		<b>
			<sup>
				<bdi>
					<u>
						<style type="text/css"></style>
					</u>
				</bdi>
			</sup>
		</b>
</big> </output>

<output> <big>
		<b>
			<sup>
				<bdi>
					<u>
						<code class="UxGjedeJll"></code>
					</u>
				</bdi>
			</sup>
		</b>
 </big> <output>
2 polubienia

Już ja parę lat temu naciąłem się na DP na zawirusowaną operę z agenta pobierania. Zainstalowałem i potem długo przeklinałem.
Na te same sztuczki nie nabiorę się, a będę zawzięcie blokował.
Zablokować przekierowaniehttp://net.geo.opera.com a opcja content requests włączona w disconnect usuwa rożnej maści fiolety i karmazyny reklamy.
Czyli znika na amen tak, jak zniknął avast.

2 polubienia

Znaczy się gdzie zablokować przekierowanie, bo jak włączę samo wycinanie contentu dla Google w Disconnect to nie znika reklama.

image

Dla sprostowania mojej ostatniej odpowiedzi, to był sarkazm. :slight_smile:

Zniknie, gdy dodasz do filtru http://net.geo.opera.com

2 polubienia

Do disconnect nie umiem dodać a link przecież jest w zdarzeniu JavaScript:

function(event) {
  if (ga) ga('send', 'event', 'Reklama', 'Click', 'Opera Direct Download - windows');
  document.location.href = 'http://net.geo.opera.com/opera/stable?utm_medium=apb&utm_source=dp-sidebaner&utm_campaign=dptest';

  if ($ && $.cookie) $.cookie('opr', '1', {
    expires: 1,
    domain: '.dobreprogramy.pl'
  });

  if (this.parentElement) this.parentElement.removeChild(this);
  return false;
}

Może zrobię z siebie naiwnego, ale jednak zapytam… W czym ta reklama tak Wam przeszkadza? Nie ma wideo, nie ma dźwięku, nie przysłania treści, nie jest to największa reklama u nas, na dodatek wisi zupełnie z boku, jest tak zrobiona że właściwie nawet nie opóźnia wczytywania serwisu. O co tu chodzi? :slight_smile:

1 polubienie

Tak, jest po prostu uziowo-wpie***jąca. I mnie osobiście działa na urodę. Ne mogę się skupić przez toto na czytaniu artykułów.

Czemu nikt nie nakłąnia na Firefoxa? Czyzby Mozilla nie płąciła za to aż tyle.

1 polubienie

@66Garoz dobre produkty reklamy nie potrzebują :slight_smile:

@Docent bo za długo wyświetlana reklama męczy i ma skutek przeciwny do zamierzonego, tu mamy przylepione to to jak realny sticky note na monitorze, irytująco blisko obszaru tekstu, wściekle kolorowo, że nie idzie tego nie widzieć. I ani tego zamknąć, ani nie przewija się wraz z ze stroną poza zasięg wzroku. O ile sam obrazek-reklama nie należy do do grupy irytujących ruchomych i z dźwiękiem, które sprawiają, że w trybie natychmiastowym opuszczam stronę, to niestety nachalnością ciągłego wyświetlania przekroczyła już tę cienka granicę przyzwoitości i przez irytację jest dla mnie po prostu antyreklamą, w którą choćbym miał ochotę, nie zamierzam kliknąć.

2 polubienia

Ja mam wrażenie, ze tutejsza redakcja już jest tak zdesperowana, że próbuje sprawić, ze nikt nie będzie zaglądał na dobreprogramy.pl i trzeba będzie to zamknąć bo mało kto będzie to cvzytał. Reklama powinna być jak w TV 10 sekund i znika wtedy niech się pojawia, a nie wali po oczach różowym, fioletowym i pytam jakie profity ma z tego redakcja bo jesli konkretne to moze zrozumiemy, a jesli poprostu nacisk sponsora tylko i wyłącznie to jednym słowem redakcji nie chodzi oz ainteresowanie portalem tylko beszczelne zniechęcenie.

pobierz sobie Pup up blocker for chrome i prawym przyciskiem myszy zaznacz REMOWE OVERLAY i zaznacz reklame. U mnie blokuje :slight_smile:

A w Firefox jak zrobić, żeby Adguard Bloker blokował??

https://chrome.google.com/webstore/detail/pop-up-blocker-for-chrome/bkkbcggnhapdmkeljlodobbkopceiche? Może jest i przerobiony dla Firefox na WebExt.


@66Garoz: A w Firefox jak zrobić, żeby Adguard Bloker blokował??

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/agentx/ i maskuj się jako Opera, będzie działać do czasu aż skutecznie nie będą wykrywać że ich okłamujesz lub strona nie będzie się rozwalać.

Albo raz klikamy w reklamę i nie czyścimy pewnego ciasteczka.

Osobiście jestem przeciwnikiem reklam, popupów itp. Ale tego tutaj nie rozumiem. W czym wam to malutkie okienko z reklamą przeszkadza? Poważnie, aż tak bardzo rozprasza i utrudnia czytanie? Litości.

Gdy już usunięta ta reklama, to zesrtachali się Nasi? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Włączyłem tą reklamę i byłem zdecydowany zainstalować na laptopie tą operę, tylko wykonać przedtem przywracanie systemu. Ale już zginęła. A tak lubiłem kiedyś reklamę subaru na portalu…
Mnie reklama nie przeszkadza, tylko to przekierowanie na pobranie właśnie tej instalki. Nie jest to przekierowanie do normalnej opery tylko bezpośredni link do pobrania instalki online.
Gdyby przerzucało do opery w dziale programów DP i był wybór wersji bit offine - ale nie. Miałem już sponsorowanego wirusa z opery, która zainstalowała się jak wirus w sekundę i nawet człowiek nie ma żadnego wyboru, na który ciarach zezwolić?
W tej instalce 1.2MB było zagrożenie na virus total - cyclone pokazywał, że jest tam świństwo. Może false, ale nawet ja mam mieć opcję wyboru nawet wirusa.

Ha! Litości Nasi nie znali wtykając sponsorowane wirusy w agencie? Była tam opera, czyli też paczka wirusów. Naciąłem się i dlatego teraz przyłączyłem się do rabanu.

Jest różnica między reklamami - sam doradzałem gdzie umieścić sponsorowany przycisk do avasta. Nawet przypadkowe kliknięcie przerzucało do programu - wyboru wersji, opisu itd.
Nie ma powodu bić się na marchewki - ale nie przy podrzucaniu komu krzykliwego ówienka.

1 polubienie

Ja wciąż mam, więc nie usunęli, widać odblokowałeś niedokładnie reklamy (czy tę konkretną) i się nie załadowała / nie wyświetliła.

PS. Po kliknięciu robi się ciasteczko w przeglądarce by ona nie wyskakiwała i być może dlatego podejrzewasz że ją wyłączyli.

image

A czas 24 godzin to pewnie na przekonanie się do Opery by już nie widzieć tej reklamy wcale.